Results 1 to 7 of 7
Like Tree5Likes
  • 1 Post By Fllo Cristea
  • 1 Post By Fllo Cristea
  • 2 Post By Fllo Cristea
  • 1 Post By florian slaniceanu

Thread: 4-5-1 vstyle

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93

    4-5-1 vstyle

    hy noroc to all.Eu as vrea sa imi schimb intreaga formatie de sezonul urmator.Nu sunt sigur pe ce formatie sa ma duc.Am in cap doar 2..ofensiva cu 4--2mc-3-1st..sau 4-5-1 vstyle cred ca defensiva.Care ar fi setarile,tacticile pentru cea din urma??cum s-ar comporta cel mai bine in teren?ms
    florian slaniceanu likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    eu joc 4-5-1
    e defensiva:
    aparare puternica , pase lungi pe mijloc sau flancuri (functie de adversa), deposedare normala, presing redus sau avansat (functie de adversar), contraatac activat

    ai nevoie de un deschizator de joc la mijloc

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    "in functie de adversar" ce inseamna mai precis?cand pe mijloc..sau cand pe flancuri??..cand redus..si cand avansat?..deschizator de joc sa fie mc..sau dmc?
    florian slaniceanu likes this.

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    deci:

    daca adversarul foloseste echipe defensive: 4/4/2 sau stilul V - folosesc presing redus - echipele defensive se bazeaza pe contraatac si atunci nu ma avant in presing avansat pentru a nu le da posibilitatea de contraatac

    daca adversarul foloseste echipe ofensive atunci stau cu deposedarea avansata.

    daca adversarul joaca mult pe centru eu trec cu pase pe flancuri
    daca adversarul joaca 4/4/2 atunci joc pe centru.

    de am jucat in sistemul asta si sezonul trecut si sezonul asta si am reusit triplele

    uite setarile de la finala de azi4-5-1 vstyle-finala-cl.jpg

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    ok.ms.felicitari pentru trofee..si succes pe mai departe

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    merci.

    succes si tie si celorlati baieti!
    Adam Andrei likes this.

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    BUZAU
    Posts
    28
    Salut !

    In privinta sagetilor cam care este tehnica .Vad ca stilul de joc este pe flancul stang unde vad ca atat fundasul stanga DL cat si mijlocasul AML urca in atac,in schimb singurul atacant se retrage ,etc, au vreo importanta aceste sageti corelat cu tactica aleasa ?
    Ms !