Results 1 to 6 of 6

Thread: Pareri/Sugestii va rog

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4

    Smile Pareri/Sugestii va rog

    Salutare, joc cu urmatoarea formatie,as dori niste pareri,sugestii daca e bun/rau,ce achizitii mai trebuie facute,etc,multam

    Pareri/Sugestii va rog-954821_10200110028933481_1276151621_n.jpg

  2. #2
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Salutare, Echipa e așezată ok...mai schimb-o eventual în funcție de adversar după diferitele tactici de contracarare pe care le poți găsi în diverse locuri pe forum...de exemplu aici(dar uită-te și pe la secțiunea în engleză).
    Selectează cei mai potriviți jucători(după caracteristici, să fie cât mai mari potrivit cu ce task vrei să facă) pentru a da loviturile libere, cornerele și penaltiurile.
    Bănuiesc că ești un nivel ceva mai jos...până la lvl5, cu o echipă de genul o duci ok, promovezi, poate reușești chiar să termini în primii 4, dar de câștigat campionat/cupe/liga campionilor sunt slabe șanse...nu zic să ai jucători doar de 4-5 stele că e omor pe ei până la lvl6-lvl7...dar încearcă la orice nivel/și după ce promovezi să nu ai măcar jucători sub 3 stele...
    Încearcă să ai un portar peste media echipei, 5 stele preferabil...la mine a contat mult.
    Ca alte sfaturi...ar fi și ceva tricks prin care poți lua și jucători buni fără să investești mult...încearcă să licitezi la ore la care lumea nu prea licitează, licitează doar când mai sunt câteva secunde, și doar dacă maxim încă un user a mai licitat pe acel jucător...și cel mai important: Ai răbdare, dacă iei un jucător de 5 stele în ultimele etape, nu e rău, el va fi de 4 stele după promovare, și poate chiar să avanseze până la 5 stele...

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4
    mersi,e bine de stiut.in sezonul 1 am castigat campionatul si cu banii luati am cumparat cei 2 jucatori de 5*.acum sunt cam low cu banii,dar odata ce strang o sa ma indrept spre un portar de 5*.tin sa mentionez ca toata echipa mea e tanara(18-26 ani) si vroiam sa intreb cum e mai bine sa stabilesc intensitatea echipei pentru ca momentan am facut niste mici modificari si cam la toti am pus pe dificil.
    si de asemenea:Pareri/Sugestii va rog-969903_10200111120320765_13272647_n.jpg ,niste sfaturi daca sunt puse bine sau nu
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Pareri/Sugestii va rog-600722_10200111072279564_49887428_n.jpg  
    Last edited by Marin Ionut; 06-04-2013 at 09:55 PM.

  4. #4
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Pentru nivelul 2 e bună echipa! văd că încerci să vinzi din ăia cu doar 2 stele...bine faci!
    În legătură cu intensitatea antrenamentelor, depinde de fiecare jucător...de exemplu la jucători esențiali eu nu forțez, prefer să avansez cu ei prin antrenamente încet dar sigur setând la obișnuit intensitatea...dar cu cât mai tineri cu atât mai rezistenți, poți încerca să îi menții pe toți la dificil, dar ai grijă cât de des îi antrenezi pentru a nu-i "trimite" mai apoi obosiți la meci...poți pierde meciuri și din cauza asta...

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4
    de obicei fac antrenamente 1 data pe zi,si de obicei pe toate 3(intindere,cardio,meci)

  6. #6
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    cred că e perfect așa