Thread: Povestea unui final de campionat!!

Am si eu o poveste de spus.
    Pentru mine, lucrurile stateau cam asa cu 3 etape inainte de final:
    - locul 1 - adversarul meu, Reddevil Toun (Thailanda) -58 pct
    - locul 2 Parma FC, echipa mea - 57 pct
    Etapa a 23-a aduce insa o mare surpriza - contracandidatul pierde la locul 8, eu am invins, iar situatia era urmatoarea:
    - locul 1 Parma FC - 60 pct
    - locul 2 Reddevil Toun - 58 pct.
    Etapa a 24-a ne aducea fata in fata, meciul direct, in conditiile in care in tur eu castigasem cu 4-3. Dar nu a fost sa fie, a invins el cu 2-1 si situatia era dupa etapa 24:
    - locul 1 - Reddevil Toun - 61 pct
    - locul 2 - Parma Fc - 60 pct.
    Ultimele 2 meciuri erau usoare pentru amandoi, vine etapa 25, unde, mare surpriza, Reddevil Toun pierde la echipa de pe locul 9, eu castig, iar lucrurile stateau asa:
    - locul 1 - Parma FC - 63 pct
    - locul 2 - Reddevil Toun - 61 pct.
    Ultima etapa:
    Joaca el, bate cu 8-0, ceea ce insemna ca in ultimul meci al etapei nu imi mai permiteam un egal, fiindca ar fi luat el campionatul avand un golaveraj mai bun. Meci in deplasare la echipa de pe locul 12, ar trebui sa fie usor. Ar trebui, dar nu a fost asa. Dupa o prima repriza echilibrata, ma pregateam de pauza, adversarul are un corner, si 1-0 pentru el. Nu-i nimic, zic, mai am o repriza. Fac o schimbare, scot unul din cei 2 atacanti buni pe care-i am, si in acelasi minut, penalty pentru mine, insa o pierdere extrem de grea - iese accidentat si al 2-lea atacant. Pffff, greu, reusesc sa egalez din penalty, era minutul 68, insa mai aveam in teren doar a 3-a optiune pentru atac, un jucator batran care lua numai note mici, si pe care nu stiu la ce l-am tinut atat in lot. Si tot trecea timpul, si eu nimic, numai ca vine minutul 89, eu deja ma resemnasem, si reusesc sa inscriu. asdar iau campionatul in ultimul minut, in fata unei echipe care are lot un pic mai bun, si a condus mai mult de 3 sferturi de campionat clasamentul.
    Morala: Sperati pana la capat, sanse sunt indiferent de adversar. ))))))))))))))
    P.S. Nu pot descrie in cuvinte bucuria obtinerii acestui titlu.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Povestea unui final de campionat!!-clasament1.jpg   Povestea unui final de campionat!!-meci-decisiv1.jpg   Povestea unui final de campionat!!-adv-camp1.jpg
    Rubenito likes this.

2. #2
    Addicted Rubenito's Avatar
    Dec 2012
    Romania
    649
    Eu l-am pierdut sezonul trecut in min 89 in ultimul meci)