Results 1 to 9 of 9
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Mihai Hertz

Thread: Dominat de adversari slabi

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    13

    Dominat de adversari slabi

    Am nivelul 3 o echpa destul de buna cu jucatori de 4 5 si 6 stele jumatate dintre ei cu abilitati speciale, dar de cand a inceput sezonul sunt mereu dominat de echipe mult mai slabe ( calitate sub 20 eu avand calitate 29)
    ---------- -- ST---ST

    ---------- MC--MC---MC -------------TACTICA MEA
    ----- DML----DMC-----DMR----
    ----- ------DC----DC ------ ----



    Nu inteleg ce e gresit la acesta tactica pt ca mereu am posesie 20 % fie ca joc pe teren propiu si sunt prezent la meci fie ca nu.Mentionez ca jucatorii au mereu moral full si conditie mare avand in vedere ca am iesit din cupa tot pentru ca am fost domonat de adversar.
    Am incercat sa pun niste poze dar nu am reusit,
    Last edited by sandrudumitrel; 07-31-2013 at 05:30 PM.

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Formatia ta este o "illegal formation", cu orice echipa vei juca, de orice level, vei avea posesie 20% si niciodata mai mult. Incearca un 3-2-3-2, daca vrei ceva de genul, dar nu cu 2 fundasi, niciodata. Nu vreau sa par nesimtit, dar ar fi cazul sa citesti putin regulamentul sau sa arunci o privire pe forumul in engleza. Acolo vei gasi toate informatiile necesare.

  3. #3

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    13
    Ok multumesc dar m-am gandit ca daca am DML si DMR nu voi avea nevoie de maimulti fundasi.

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Practic, DM joaca rol mai mult de milocasi defensivi.

  6. #6
    Rookie Mihai Hertz's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Romania
    Posts
    52
    Incearca sa folosesti un 3-4-3 sau 4-1-2-1-2 (diamant)
    Puski likes this.

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by sandrudumitrel View Post
    Am nivelul 3 o echpa destul de buna cu jucatori de 4 5 si 6 stele jumatate dintre ei cu abilitati speciale, dar de cand a inceput sezonul sunt mereu dominat de echipe mult mai slabe ( calitate sub 20 eu avand calitate 29)
    ---------- -- ST---ST

    ---------- MC--MC---MC -------------TACTICA MEA
    ----- DML----DMC-----DMR----
    ----- ------DC----DC ------ ----



    Nu inteleg ce e gresit la acesta tactica pt ca mereu am posesie 20 % fie ca joc pe teren propiu si sunt prezent la meci fie ca nu.Mentionez ca jucatorii au mereu moral full si conditie mare avand in vedere ca am iesit din cupa tot pentru ca am fost domonat de adversar.
    Am incercat sa pun niste poze dar nu am reusit,
    nu te chinui degeaba cu tactici asezari si alte vrajeli .
    simplu creste numarul tokenilor cumparati si investiti in echipa si alte lucruri si ai sa vezi ce bine iti va merge echipa indiferent de asezare sau tactica .
    toate celelalte lucruri sunt vorbe goale

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by crissis73 View Post
    nu te chinui degeaba cu tactici asezari si alte vrajeli .
    simplu creste numarul tokenilor cumparati si investiti in echipa si alte lucruri si ai sa vezi ce bine iti va merge echipa indiferent de asezare sau tactica .
    toate celelalte lucruri sunt vorbe goale
    nu-i adevarat ce spui, in cazul lui e din cauza ca nu are cel putini 3 fundasi, poti sa ai jucatori de 9 stele, daca joci cu 2 fundasi tot o sa ai 20% posesia mingii.

  9. #9
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Quote Originally Posted by crissis73 View Post
    nu te chinui degeaba cu tactici asezari si alte vrajeli .
    simplu creste numarul tokenilor cumparati si investiti in echipa si alte lucruri si ai sa vezi ce bine iti va merge echipa indiferent de asezare sau tactica .
    toate celelalte lucruri sunt vorbe goale
    De asta pierd eu în campionat cu echipe mai slabe ca a mea(în care am invest)? ) În ligă și în cupă bat tot... la un moment dat așa ziceam și eu, dar e chestie de orice numai de bani investiți nu e, la mine bănuiesc că e pe sistemul: vrea serveru pe care joci să-ți f**ă meciul? ți-l f*te ... ) că tactică și de toate am...
    Tot în legătură cu a investi în joc, nu prea am avut jucător care să îmi joace perfect imediat ce l-am luat de la impresar...parcă le e mai greu să se obișnuiască la echipă(note de 4-5-6 maxim), doar apoi după vreo 4-5 zile încep să joace bine(note de 8-9) - și asta ar explica evoluția slabă pe început de sezon a echipei mele, pe lângă fițele serverului ) .