Vreau sa mentionez ca sunt in sezonul 14, deci nu prea as avea nevoie de sfaturi de noob, gen "poate ai jucat cu echipa ilegala","ai dat prime?" .......
Sa o iau cu inceputul - pana in acest sezon a fost ok, in sensul ca am terminat permanent in primele 3 (din care 8 sezoane castigate).
Sunt cumparator de tokeni, insa zic eu, nu am exagerat - folosesc in fiecare sezon 200 - 250 tokeni.
Toate bune si frumoase, la inceputul sezonului 14 am cumparat 5 jucatori de la scout, in conditiile in care aveam restul titularilor de 6 stele, cumparati si ei sezonul trecut de la scout.
Asadar, inca de la inceputul sezonului am avut cea mai buna echipa din campionat, insa nu cu mult fata de adversari - calitate medie 90 eu,iar adversarii 85-87.
Am inceput prost sezonul, in sensul ca am facut cateva egaluri. zic forma proasta (se mai intampla), insa au trecut 14 etape, iar eu am 3 victorii in astea 14 etape. Am incercat tacticile care mergeau sezoanele trecute, tactici de contracarare a adversarului, cam tot ce stiam. Am fost prezent la fiecare meci, am dominat adversarii teritorial, la suturi pe poarta si la poarta, dar scorurile..... nefavorabile. Am inceput sa cred ca serverul a decis sa nu promovez.
Din ce cauza sustin asta?
Am avut in lot 4 atacanti (unul l-am vandut), din care 3 de 6 * si unul de 5*. Atacantii astia, pe care i-am cumparat de la scout sezonul trecut si marcau cam 20-25 goluri pe sezon, au marcat acum, in 20 si ceva de meciuri disputate (cu tot cu ucl si cupa) cate 2-3 goluri. I-am incercat pe stanga, pe dreapta, cu sageti, fara, titulari, rezerve..... cam tot ce se putea. Au uitat sa marcheze. TOTI. Intelegeam ca are unul o forma mai slaba, dar toti? e normal ca 1 atacant cumparat sezonul trecut de la scout, care marca la foc automat sezonul trecut sa dea 2 goluri in 20 de meciuri? Dar 4 atacanti care fac acelasi lucru?
In rest, stiti povestea - joci cu adversar mai slab, domini, sutezi peste poarta, are un contraatac si da gol. Inteleg 1 joc, 2, 3....dar jumatate de sezon ?
In concluzie cum fac echipa sa marcheze? Daca tot domin echipe mai slabe, ar fi frumos sa si castig. Nu sun ca ar trebui sa castig tot, dar parca este exagerat, in conditiile in care TOTI adversarii mei aveau echipe mai slabe.
Ce pot face?