Results 1 to 5 of 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin

Thread: Preturi bilete

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5

    Question Preturi bilete

    Salut.

    Cam cat trebuie sa pun pretul unui bilet pentru meciurile din campionat daca am aproape 8k de suporteri si un stadion cu o capacitate de 3k?

    Multumesc

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Alba Iulia, Romania
    Posts
    256
    5 in campionat, 6 daca eti pe primele 2 locuri si castigi.
    7 in cupa si CL.

    Si daca ai 8 mii de fani si stadion de 3 mii de locuri, nu prea construiesti ce trebuie...

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Eugen Cristea View Post
    5 in campionat, 6 daca eti pe primele 2 locuri si castigi.
    7 in cupa si CL.

    Si daca ai 8 mii de fani si stadion de 3 mii de locuri, nu prea construiesti ce trebuie...


    de ce nu construiesc ce trebuie?

    la primul meci din sezonul asta, azi, am avut 2700 de fani prezenti pe stadion cu 9 costul biletului.. eu zic ca este bine..eventual sa il scad la 8 ca sa am 3k prezenti..eu spun ca este destul de ok. daca gresesc, lumineaza-ma tu

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Iulian Popa View Post
    de ce nu construiesc ce trebuie?

    la primul meci din sezonul asta, azi, am avut 2700 de fani prezenti pe stadion cu 9 costul biletului.. eu zic ca este bine..eventual sa il scad la 8 ca sa am 3k prezenti..eu spun ca este destul de ok. daca gresesc, lumineaza-ma tu
    Iulian încearcă să ai stadionul plin, deci dacă la 9$ ai avut 2,7k/3k încearcă cu 8$ sau 7$ să primeşti 5% bonus pentru posesie.
    Iulian Popa likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1
    Buna, de 2 campionate nu mai primesc bani pe bilete.... la o prima de 3,75 m (minima care mi-o ofera jocul) cat ar trebui sa am pretul biletelor in campionat? Am 3,03 m fani si o capacitate a stadionului de 157000 locuri. Va multumesc.