Results 1 to 8 of 8

Thread: Transferuri..

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10

    Transferuri..

    Salut baieti. Echipa mea din acest moment arata cam asa :



    Ma gandesc sa mai aduc un atacant de 5 stele si poate si un ML de cel putin 4 stele. Voi ce spuneti ? Ce ar mai trebui schimbat ?

    In campionat stau destul de bine, din cate se vede sunt pe primul loc, iar sezonul trecut l-am terminat tot pe primul loc.. Cred ca formatia isi face treaba, cel putin pentru moment.

    Conditia jucatorilor e o problema destul de mare mai nou, joc in jur de 2 meciuri pe zi, ma gandesc sa renunt de tot la training.

    Eu mai am o problema cu jucatorii, m-a mancat sa ii pun pe toti sa invete abilitate speciala, si din cate am inteles acum nu se mai duc punctele la atac si restul, ci la abilitate. Ce pot sa fac?

    Si inca ceva: Ar trebui sa cumpar jucatori mai ieftini ( peste 27 de ani ) sau pe cei ceva mai costisitori ( sub 23 de ani ) ? Presupun ca cei mai tineri cresc mai repede si isi merita banii, dar rar gasesti pe vreunul tanar si cand il gasesti e bataie pe el. Pe la ce ora sa intru sa apuc sa fac si eu un transfer ?

    Va astept sfaturile
    Last edited by burningcow; 12-19-2013 at 08:57 PM.

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Alba Iulia, Romania
    Posts
    256
    1. nu cumpara de 4 stele.

    2. nu ii mai antrena, daca ai 2 meciuri pe zi.
    Daca tii neaparat antreneaza-i cand ai un singur meci in ziua respectiva.

    3. lasa abilitatile speciale. Imparte punctele la aparatori si portari pe aparare, la restul pe atac.
    Daca tot ai inceput cu toti o abilitate speciala, ai nevoie in teren de:
    -executant lovituri libere
    -executant cornere
    Continua sa atribui punctele de skill la 2 dintre jucatorii care invata aceste 2 abilitati, la restul, imparte puntele la aparare/atac.

    4. In primele 3-4 nivele, nu ai nevoie de jucatori tineri, pe care sa ii cresti.
    Ai noie de jucatori de 5 stele, care iau note(rating) bune.
    Daca gasesti unul de 29 Q, de 29 ani, te costa de 2-3 ori mai putin decat unul de 19, si face acelasi lucru.
    In primele 3-4 ligi, sezonul asta cumperi titulari de 5 stele, si sezonul viitor ii ai drept rezerve de 4 stele.

    5. Noaptea runda initiala dureaza 5 ore(in medie), de obicei se termina dimineata(6.30-7.30), atunci este cel mai recomandat sa faci transferuri.

    Acstea sunt pareri personale, nu reguli.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Eugen Cristea View Post
    1. nu cumpara de 4 stele.

    2. nu ii mai antrena, daca ai 2 meciuri pe zi.
    Daca tii neaparat antreneaza-i cand ai un singur meci in ziua respectiva.

    3. lasa abilitatile speciale. Imparte punctele la aparatori si portari pe aparare, la restul pe atac.
    Daca tot ai inceput cu toti o abilitate speciala, ai nevoie in teren de:
    -executant lovituri libere
    -executant cornere
    Continua sa atribui punctele de skill la 2 dintre jucatorii care invata aceste 2 abilitati, la restul, imparte puntele la aparare/atac.

    4. In primele 3-4 nivele, nu ai nevoie de jucatori tineri, pe care sa ii cresti.
    Ai noie de jucatori de 5 stele, care iau note(rating) bune.
    Daca gasesti unul de 29 Q, de 29 ani, te costa de 2-3 ori mai putin decat unul de 19, si face acelasi lucru.
    In primele 3-4 ligi, sezonul asta cumperi titulari de 5 stele, si sezonul viitor ii ai drept rezerve de 4 stele.

    5. Noaptea runda initiala dureaza 5 ore(in medie), de obicei se termina dimineata(6.30-7.30), atunci este cel mai recomandat sa faci transferuri.

    Acstea sunt pareri personale, nu reguli.

    am inteles , mersi pentru sfaturi. e adevarat, pretul jucatorilor tineri e prea mare, si momentan nu imi permit.

    cat despre ora la care sa fac transferuri, mi se pare cam aiurea. acum ca-s in vacanta nu prea mai am chef de trezit la astfel de ore. nu am nicio sansa sa iau jucatori pe la 11-12 ? sau poate seara, pe la 12-1 ?


    edit: azi am incercat sa iau un jucator de vreo 26 de ani, pe la 5. era disperare mare la ora aia, e clar ca nu mai incerc din nou, am pierdut 3 jetoane degeaba.
    Last edited by burningcow; 12-20-2013 at 03:07 PM.

  4. #4
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Alba Iulia, Romania
    Posts
    256
    Eu nu licitez decat la orele amintite maisus.
    Este adevarat, ca mai incerc piata, din cand in cand.
    Dar nu reusesc decat sa pierd 2-3 tokeni

    Pe un server, pe al contului sotiei, mai exact, am facut transferuri si la ora 10-11 dimineata, cu un token.
    Dar a fost vorba numai de jucatori extrem de scumpi.
    De ex: nivel 3, 5*(33 calitate), 19 ani, portar, 4,44 milioane )
    Level 1 - League 3rd place (started late, in the season)
    Level 2 - League 2nd place, CL 2nd place (both due to troll results)
    Level 3 - League 1st place, CL 1st place, Cup (lev 6) 3rd place
    Level 4 - League 1st place, CL 1st place

    Bought 28 Tokens, referrals 32 Tokens, won 3 Tokens.

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    eh.. incerc si eu mai pe seara, poate am noroc. dimineata in niciun caz ca nu ma trezesc. )

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by burningcow View Post
    eh.. incerc si eu mai pe seara, poate am noroc. dimineata in niciun caz ca nu ma trezesc. )
    Salut, nu-ti recomand sa incerci seara deoarece este o aglomeratie mai mare la transferuri.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    mda, am observat, tocmai am pierdut 11 jetoane pe un jucator.

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Eugen Cristea View Post

    4. In primele 3-4 nivele, nu ai nevoie de jucatori tineri, pe care sa ii cresti.
    Ai noie de jucatori de 5 stele, care iau note(rating) bune.
    Daca gasesti unul de 29 Q, de 29 ani, te costa de 2-3 ori mai putin decat unul de 19, si face acelasi lucru.
    In primele 3-4 ligi, sezonul asta cumperi titulari de 5 stele, si sezonul viitor ii ai drept rezerve de 4 stele.
    De ce nu e nevoie de jucatori tineri in primele nivele? Din ce se fac banii la inceput? Mersi.