Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: am nevoie de putin ajutor ma poate ajuta cineva??

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171

    am nevoie de putin ajutor ma poate ajuta cineva??

    Salut. Am nevoie de ajutor in legatura cu o formatie buna ( nu exista formatie imbatabila). Sunt nivel 1 calitatea echipei 16 stele. Formatie de joc actuala 4-3-1-2(dl dc dc dr, mc mc mc,amc, st st). Sfaturi antrenor: atac puternic,stil de joc pe mijloc,stil de pase mixte,deposedare dura,presing pe tot terenul si bifat contra-atac. Nu merg prea bine cu aceasta formatie desi sunt cel mai bun din campionat intampin probleme cu echipele slabe cu care fac egal desi ma uit mereu la meciuri si am posesie peste 60% si multe ocazii. Am nevoie de cateva sfaturi,pareri legate de aceasta formatie si sfaturi antrenor. Sau daca se poate un sfat cu o formatie mai buna decat a mea. Va multumesc.

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    97
    stilul de joc trebuie setat dupa echipa adversa..daca e mai puternica pui defensiv, aprox egala normal si tot asa...atac puternic tot timpul am incercat si eu si a iesit un dezastru,pase scurte zic e ca se potriveste mai bn la form ta, presing in fct de adversar..daca e mai bun pui pe jum proprie..daca e mai slab pe tot terenul..deposedare nu as folosii dura pt ca cumulezi cartonase si le dai adversarilor sansa sa plece pe contraatac mai des..si daca ai posesie peste 60% dai contraatac , daca nu nu:P... eu asa imi gandesc echipa

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Tu ce formatie joci si ce sfaturi de antrenor folosesti??

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    97
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Tu ce formatie joci si ce sfaturi de antrenor folosesti??
    de obicei 4-1-2-1-2 Narrow diamond cu atac pe centru, pase scurte..restul le setez in fct de adversar...si eu sunt doar lv3 si inca invat

  5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Alecs, eu de obicei folosesc cei mai buni jucători, chiar daca formatia o sa-mi arate la final ceva de genul

    GK
    DL-DC-DC
    DML
    MC-MC-MC-MR
    ST-ST

    Cat despre sfaturile de la echipa ta, la nivel mic e ok sa folosesti atac puternic dar deposedare dura cred ca-i o greseala, niciodata n-am fost un fan, risti sa primesti goluri din lovitura libera sau sa obti mai multe cartonase galbene/rosii.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    O poza cu formaţia noastră actuală.



    Astea-s sfaturile:

    Attacking
    Mixed
    Own Half
    Normal
    Mixed
    Zonal

    Counter ON
    Offside OFF
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Am inteles,ms de sfat.daca mai am ceva intrebari le pot pune??

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Am inteles,ms de sfat.daca mai am ceva intrebari le pot pune??
    Desigur.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  9. #9
    Newbie RoBBBy's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    26
    Eu folosesc 3-2-3-2 si am avut aproape numai victorii in acest sezon care a trecut. In campionat am terminat pe 1, locul 2 in cupa si locul 2 in liga.

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Ce sfaturi antrenor folosesti,Robby??

Page 1 of 2 12 LastLast