Results 1 to 7 of 7

Thread: E buna formatia asta ?

  1. #1
    Newbie ArdeleanuG's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Romania,Bacau
    Posts
    38

    E buna formatia asta ?

    Salut, am avut o perioada de o luna si ceva in care nu am mai jucat deloc. Acum joc din nou de vreo 3 saptamani. Dar ma confrunt cu o problema. Nu reusesc sa strang tokeni deloc, cand fac 7-8 Tokeni, ma bag la transferuri,dar indiferent ca intru dimineata,amiaza sau noaptea nu reusesc sa cumpar deloc, pentru ca tot intru in rundele eliminatorii.
    In fine, vreau sa imi spuneti daca e buna de ceva formatia pe care o am acum :
    E buna formatia asta ?-untitled.jpg
    E buna formatia asta ?-untitled.jpg
    Vreau sa stiu daca e buna formatia asta,caci stau rau tare cu lot-ul, si pana reusesc sa imi aduc ceva jucatori trebuie sa ma chinui asa....

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Pare ok formatia si sfaturile de antrenor. ( parerea mea! )Motiveaza jucatorii cu prime de joc mari, sa aiba moralul la maxim si conditie fizica ca sa dea randament.

  3. #3
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Mentalitate: Attacking cu force counter-attacks, nu merg mana in mana si ar merge 3 MC si 2 DML+DMR, parerea mea.
    Primele de joc nu functioneaza decat teoretic, ca de altfel cam tot jocul in sine...

  4. #4
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Pare ok formatia si sfaturile de antrenor. ( parerea mea! )Motiveaza jucatorii cu prime de joc mari, sa aiba moralul la maxim si conditie fizica ca sa dea randament.
    Bine punctat Alecs .
    Quote Originally Posted by Catalin Joel View Post
    Mentalitate: Attacking cu force counter-attacks, nu merg mana in mana si ar merge 3 MC si 2 DML+DMR, parerea mea.
    Primele de joc nu functioneaza decat teoretic, ca de altfel cam tot jocul in sine...
    catalin, atac in forta se pune cand adversarul e mai slab, indicat e Ofensiva, iar asezarea e ok cat despre prime sa sti ca functioneaza, ia pune tu prime mari sa vezi rezultatul si apoi sa ne zici cum e,vad ca ai o parere proasta despre joc de ce mai joci? Cauta ceva care sa te multumeasca!

  5. #5
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by ArdeleanuG View Post
    Salut, am avut o perioada de o luna si ceva in care nu am mai jucat deloc. Acum joc din nou de vreo 3 saptamani. Dar ma confrunt cu o problema. Nu reusesc sa strang tokeni deloc, cand fac 7-8 Tokeni, ma bag la transferuri,dar indiferent ca intru dimineata,amiaza sau noaptea nu reusesc sa cumpar deloc, pentru ca tot intru in rundele eliminatorii.
    In fine, vreau sa imi spuneti daca e buna de ceva formatia pe care o am acum :
    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	20 
Size:	99.8 KB 
ID:	27210
    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	19 
Size:	98.9 KB 
ID:	27211
    Vreau sa stiu daca e buna formatia asta,caci stau rau tare cu lot-ul, si pana reusesc sa imi aduc ceva jucatori trebuie sa ma chinui asa....
    Lotul e destul de slabut,la fel si conditia jucatorilor!
    Nu-i mai forta cu antrebamente sau amicale,lasa-i sa joace doar meciurile pe care le ai tu(campionat,cupa,ucl ).
    La lotul care il ai ,ar fi mai indicat sa joci normal,nu ofensiv,iar restul sfaturilor sunt ok !
    Bafta in continuare !

  6. #6
    Newbie ArdeleanuG's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Romania,Bacau
    Posts
    38
    Va multumesc pentru informatii. Fortez foarte des jucatorii in antrenamente deoarece lotul e slab si vreau sa le ridic valoarea. Chestia cu primele :-? .. nu stiam, chiar o sa incerc. Multumesc baieti inca odata !

  7. #7
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    În primul rând nu-ţi mai antrena jucătorii, nu prea ai cum să faci performanţă cu ei aşa de obosiţi, plus, riscul de accidentare este mult mai ridicat.

    Iar referitor la formaţie, eu aş face 2 schimbări, l-aş schimba pe Bucur cu Talvar şi pe Gallardo sau Copcean..(nu ştiu care dintre ei e mai slab) cu Găldean, chiar dacă formaţia ta o să arate mai ciudat, teoretic ar trebui să fie mai puternică deoarece calitatea primului 11 ar creşte. Nu căuta ca formaţia să arate bine pusă în teren, foloseşte-ţi cei mai buni jucători pentru primul 11.

    Cât despre transferuri, nu mai licita pentru jucătorii de top, decât să-ţi pierzi jetoanele pentru jucători foarte buni, tineri, mai bine te orientezi spre un jucător de 5 stele mai slab calitativ şi mai învârstă (28..30..32 de ani), poate nu-s ei cei mai buni dar cu siguranţă sunt mult mai buni decât cei de 2,3 stele pe care-i ai.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook