Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 29
Like Tree3Likes

Thread: O rusine de joc

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10

    O rusine de joc

    Salutare, vreau sa mentionez si eu un lucru care este destul de deranjat.
    Am pierdut timp, iar unii chiar si bani, ca sa poti juca acest joc de placere, dar cand iti construiesti o echipe de 5 si 6 stele ,joci acasa, cu moral si conditie fizica 100% si vezi ca iei bataie de la o echipe de 2 stele devine enervat si o rusine pentru cei care au construit acest joc.
    Orice asezare as fi avut ar trebui sa inving acea echipa care juca si cu un singur atacant.
    Jocul l-am sters si nu ma voi intoarce la o asemenea mizerie.
    Sa va fie RUSINE echipa top eleven.
    Bogdan Florescu and Adrian85 like this.

  2. #2
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    NU te obliga nimeni sa joci acest joc. E decizia ta daca renunti.
    Iar dupa cum e si in realitate nu poti castiga orice meci,exista si momente de cadere,asa ca degeaba te plangi.
    Am avut si eu meciuri proaste cu echipe de genul,dar nu ma-m plans,din contra am incercat sa devin mai bun !

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Stratila Alexandru View Post
    NU te obliga nimeni sa joci acest joc. E decizia ta daca renunti.
    Iar dupa cum e si in realitate nu poti castiga orice meci,exista si momente de cadere,asa ca degeaba te plangi.
    Am avut si eu meciuri proaste cu echipe de genul,dar nu ma-m plans,din contra am incercat sa devin mai bun !
    ii penibila comparatia care o faci, sa zici ca asa este si in realitate, niciodata nu o sa i-a bataie Real Madrid sau Barcelona acasa de la Eche .

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10
    Si ca sa inchei, am jucat multe amicale cu un coleg care este cu doua nivele mai sus ca mine si orice asezare ar avea, tot timpul iau bataie pentru ca ARE JUCATORI MAI BUNI, asa cum aveam eu in meciul (meciurile) repectiv.

  5. #5
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Zuzu Piciu View Post
    Si ca sa inchei, am jucat multe amicale cu un coleg care este cu doua nivele mai sus ca mine si orice asezare ar avea, tot timpul iau bataie pentru ca ARE JUCATORI MAI BUNI, asa cum aveam eu in meciul (meciurile) repectiv.
    Tu crezi ca daca ai lot puternic asta inseamna ca esti automat castigator ?
    Atunci ce zici de Dortmund ,care e la coada clasamentului ?
    Iar in amicale poti lua bataie si de la unii mai slabi,eu am luat bataie in amicale de la o echipa cu 2 nivele mai mica ca mine si nu ma-m mai plans! Cei ca tine se asteapta numai la victorii ,de parca jocul este facut doar in favoarea ta !

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10
    Nu trebuie sa ma consider castigator dar totusi ar trebuie sa se vada un plus pentru mine ca sa nu mai zic ca aveam si 15% avantaj ca jucam meciul acasa, asa este facut jocul sau cel care il manevreaza face in asa fel incat cei buni sa piarda iar prostii sa cumpere tokeni in speranta ca altii se vor imbogati.

  7. #7
    Rookie Beldea Alexandru's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bucuresti
    Posts
    88
    Zuzu, nu poti castiga mereu. Ai dreptate, nici Barca/Real n-ar pierde acasa cu Elche. Toti, dar absolut toti userii au luat bataie la un moment dat de la o echipa de 2 lei juma'. Jocu' e misto. Sunt handicapati cei care scriu codul pentru dezvoltarea partidelor. II intereseaza doar sa faca profit.

    Stiu ca e frustrant. Dar e doar un joc, asa ca trateaza-l ca atare. E mai bine ca l-ai sters daca te enerva. Ce rost are sa faci ceva care-ti provoaca sentimente/reactii negative?

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10
    Ma deranjeaza faptul ca sezonul trecut cu aceeasi asezare am castigat titlul si CL iar acum cu jucatori de 5 si 6 stele , in 6 etape am 6 puncte jucand cu echipe mult mai slabe,inteleg ca trebuie sa mai iau bataie de la echipe mai slabe dar parca devine o obisnuinta

  9. #9
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Daca tu ai avut echipa in care erau jucatori de 5 - 6 stele si te-a batut unu cu 2 inseamna ca : 1 - Ai jucat cu formatie ilegala adica ala te batea cu posesie de 80%; sau 2 - Nu ai avut toti jucatorii pentru primul 11 . Inclusiv la mine in campionat de lvl 15 s-a intamplat asa ceva : Ac Borella(79,9 - 2 stele) vs MAN.CITY FC(94,2-5 stele si are 9 jucatori de 6 stele ,iar campionatul trecut nu a promovat + are echipa proasta ca asezare 3W-2W-2W-2W-2W-1 ) si scoru a fost 6-0 pentru Ac Borella . Deci exista cazuri si mai rusinoase decat al tau .

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10
    Daca era vorba de 1,2 meciuri inteleg dar eu de cand am inceput campionatul, tot am schimbat asezarea si nu joaca nimic, am jucat si cu 3 atacanti si cu unul singur si tot infrangere am avut, cand ai posesie 78% iar la suturi 10-3 si iei bataie cu 2-0 inseamna ca ceva nu este ok.

Page 1 of 3 123 LastLast