Results 1 to 10 of 10

Thread: Probleme financiare

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5

    Probleme financiare

    Va rog sa-mi sugerati o rezolvare, sunt nivelul 28, din cauza problemelor am luat o echipa de 25 lvl. Dar odata ce progresez ma lovesc de aceeasi problema. Pe scurt venituri mai putine decat cheltuielile salariale. Numai pot visa la transferuri. Ma conectez zilnic, deci la sponsori folosesc cea mai profitabila oferta. Cu noua echipa am si nr max de spectatori 260.000. Dupa promovarea la lvl 26 aceeasi problema, colaps financiar.

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Cumpara jucatori de la piaţa de transferuri: free agent (fară contract) si vinde-i mai departe, e cea mai usoara modalitate sa faci bani.

    Jucatorii care au un (F-free) sau (G-gratuit), sunt jucatori liberi de contract.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5
    Da, am folosit si acest truc dar de obicei sunt batrani si nu ii mai pot vinde. Merci frumos!

  4. #4
    Rookie Oporanu Florin Danut's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    91
    mai scade din primele de joc, incearca sa supravietuiesti cat mai mult in CL si cupa, cumpara jucatori tineri si ii antrenezi o saptamana si la fiecare punct de abilitate castigat primesc un x% valoare financiara apoi ii vinzi...sau cum spune George Catalin...dar numai incearca sa cumperi jucatori sub 29 ani, altfel nu mai reusesti sa-i vinzi.
    Bafta!

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    69
    Incearca sa cumperi jucatori liberi dar si tineri. Eu de obicei mai gasesc si de 18-20 de ani. Incearca o reconstructie cateva sezoane in care sa faci doar bani, fara sa te mai bati la campionat sau altceva. Eu asa faceam cand aveam level mai mare.

  6. #6
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Incearca un sezon sa nu investesti prea mult in echipa,pune preturi un pic mai mari la bilete,vinde jucatorii de la u-21 ,si cumpara jucatori free-agent si vindei mai departe !

  7. #7
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Prin intermediul acestui post invat si eu cate ceva tinand cont ca sunt doar level II urmeaza III.

  8. #8
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Mihai Si Ioana Stan View Post
    Prin intermediul acestui post invat si eu cate ceva tinand cont ca sunt doar level II urmeaza III.
    Toti invatam cate ceva de la fiecare !! De asta suntem aici ,sa ne ajutam si sa venim cu idei !

  9. #9
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Nu inteleg cum de ajungi asa, eu unu am avut probleme de gen numai cand eram nivel 2-3, atunci chiar sunt probleme financiare daca nu ajungi prin champions league in sferturi sau chiar mai departe, asta se pune si in cupa. Dar acum la nivel 11 am mereu bani, recunosc ca nu ies sub locu 2 in campionat si mereu ajung cel putin in sferturi in champions league, dar acum cand dau upgrade la stadion imi ia cate 140 mil.
    Asa faceam si eu inainte la nivelu 2-3 cand nu aveam bani, cumparam jucatori Free agent, dar si acolo sa nu ii cumperi daca au peste 30 de ani pentru ca risti sa nu ti mai ia nimeni si sa dai tokenii degeaba.

  10. #10
    Newbie Alex Avram's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    23
    si eu sunt in aceeasi situatie...am primele prea mari si nu pot sa ma descurc financiar...si jucatori de la u 21 mai ma salveaza un pic de la dezastru,dar tot nu este de ajuns...