Results 1 to 6 of 6

Thread: Nu inteleg un lucru

  1. #1
    Newbie ArdeleanuG's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Romania,Bacau
    Posts
    38

    Nu inteleg un lucru

    Nu inteleg de ce la fiecare final de sezon jucatorilor mei le scade valoarea. Ok am inteles,la cei batrani le scade valoarea pentru ca sunt batrani. Dar la aia care abia au implinit 19-20/21 de ani de ce le scade valoarea si numarul stelelor dupa ce incepe un nou sezon /?????
    Ma enerveaza la culme chestia asta !

  2. #2
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Este foarte logic, imbatranesc cu un an.
    Iti dau un exemplu din lumea reala cu un jucator tanar:
    Mario GÖTZE la 21 de ani valora 48,4 mil.
    cand a implinit 22 de ani Mario GÖTZE fara ai scade forma sau sa fie accidentat ia scazut valoarea la 42,2 mil.
    E foarte logic din punctul meu de vedere, daca Cristiano Ronaldo valora 90 de mil. acum 3 ani este pt ca avea varsta de 26 de ani si avea potential sa mai 'creasca' inca, acum valoareaza doar 60 deoarece are 29 de ani si probabil va ramane la acelasi nivel, poate chiar va scade.

  3. #3
    Rookie Alin Potec's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Timisoara
    Posts
    77
    Daca te uiti bine la transferuri, vei vedea ca toti jucatorii sunt impartiti in 5 categorii:
    1. Tanar 18-20 ani
    2. Promitator 21-23 ani
    3. Dezvoltat 24-26 ani
    4. Experimentat 27-29 ani
    5. Matur >30 ani

    Iar cand un jucator imbatraneste, daca e lasat la aceasi valoare (ex: 15***), ii va scadea pretul in functie de varsta.


    Sa iti dau un off topic acum. Cand adaugi puncte de abilitate la un jucator fi atent la pretul pe care l'a avut inainte si dupa ce i'ai bagat punctele. Sa vezi doar cum isi schimba cu 1-2k+ valoarea

  4. #4
    Rookie Alin Potec's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Timisoara
    Posts
    77
    Iar cu stelele...la fiecare sezon pe care il promovezi, ajungi intr'o liga mai buna iar jucatorii "nostrii" sunt mai slabi fata de cei din acea liga respectiva, de acolo vine si decalarea jucatorilor.

  5. #5
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by ArdeleanuG View Post
    Nu inteleg de ce la fiecare final de sezon jucatorilor mei le scade valoarea. Ok am inteles,la cei batrani le scade valoarea pentru ca sunt batrani. Dar la aia care abia au implinit 19-20/21 de ani de ce le scade valoarea si numarul stelelor dupa ce incepe un nou sezon /?????
    Ma enerveaza la culme chestia asta !
    Este normal sa le scada,pentru ca urci intr-o liga superioara iar jucatorii tai nu sunt de aceeasi valoare ,sunt mai slabi de cat cei din acea liga !
    Pentru mai multe informatii uitate aici ! Where are my players' stars? - Top Eleven be a Football Manager

  6. #6
    Newbie ArdeleanuG's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Romania,Bacau
    Posts
    38
    Thanks !