Results 1 to 4 of 4

Thread: Eroare

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Brassó, Brasov, Romania, Romania
    Posts
    2

    Eroare

    Am o problema cu jocul. pina sa resoftez telefonul a mers f bine. am resoftat telefonul S2 am instalat jocul si imi apare o eroare *S-a produs o eroare la server. Doriti sa reincercati. Dar numai cu netul de la orange. daca dau cu wireless merge foarte bine.

    Cum pot rezolva? Am reinstalat facebook, jocul dar degeaba.

  2. #2
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Nu are legatura cu jocul ci cu telefonul hardware sau software.
    Erori de genul apar cand sunt probleme cu conexiune la net, firewall, AV, etc, Daca jocul functioneaza cu wireless asta inseamna ca e de la telefonul respectiv net-ul de la orange

    Nu s-a reușit realizarea unei conexiuni deoarece computerul țintă a refuzat activ aceasta.
    Imposibil de găsit serverul.
    Activitatea 'nume server - Trimitere și primire' a raportat eroarea (0x800ccc0f): 'Conexiunea la server s-a întrerupt. Dacă problema persistă, contactaţi administratorul serverului sau furnizorul de servicii Internet (ISP). Răspuns server: ? K'
    Serverul a terminat neașteptat conexiunea. Între cauzele posibile se află probleme cu serverul, cu rețeaua sau o lungă perioadă de inactivitate. Cont. nume cont, Server: 'nume server', Protocol: POP3, Răspuns server: '+OK', Port: 110, Securizat(SSL): Nu, Număr eroare: 0x800ccc0f
    Activitatea 'nume server SMTP - Trimitere și primire' a raportat eroarea (0x80042109): 'Outlook nu se poate conecta la serverul de expediere a poștei electronice (SMTP). Dacă primiți în continuare acest mesaj, contactați administratorul serverului sau furnizorul de servicii Internet (ISP).'
    Operaţia a expirat aşteptând un răspuns de la serverul de primire (POP) 0x8004210a
    Eroare de expirare la comunicarea cu serverul 0x800ccc19

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    98
    din moment ce ai resoftat telefonul s-au sters si setarile de la net, de la orange. Poti sa intri la *100# sa iti trimita setarile automate pentru net, ori poti cauta pe net setarile manuale si le introduci tu prin setari.

    Orange Romania

  4. #4
    Newbie Andreiaşi Dragoş-Marian's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    36
    Contactează-i pe cei de la orange sau probabil nu ai setările făcute la telefon.