Results 1 to 2 of 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By florian slaniceanu

Thread: IMPORTANT - probleme server in 17 may

  1. #1
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544

    Exclamation IMPORTANT - probleme server in 17 may

    "[17th of May] Server issues --> FIXED

    We had an issue in our servers which affected ongoing events, like matches and auctions. It also affected Champions League 2nd leg matches and outcomes.

    UPDATE: The issue is now fixed.

    If you have been affected, contact our Support team using the our inapp Help in your mobile app (question mark button "?") next to Settings, check any entry and submit a ticket. In web browser version, look for "Contact Us" section. "


    asa cum se poate vedea si din postarea pe care am preluato de pe forumul englezesc, ieri 17.05.2016 a fost o preblema cu serverul de joc, aceasta problema a afectat multe meciuri.

    eroarea a fost remediata in cursul zilei de ieri DAR, asa cum spune si anuntul, cei care au fost afectati sunt rugati sa trimita tiket catre echipa de suport (vedeti la sectiunea de suport optiunea contact us) in care sa descrie problema

    cei de la suport vor analiza tiketele trimise si acolo unde exista probleme se vor acorda recompense celor care au avut probleme (nu se specifica nimic despre ce recompense este vorba)

    eu am avut in trecut mai multe probleme datorita serverului si in urma tiketelor depuse am fost recompensat:
    - la unul din tikete am primit recompensa 5 tokeni
    - la altul am primit recompensa un cod Redeem pentru 5 pachete de sanatate/moral/odihna

    asa ca va recomand tuturor colegilor care au avut probleme sa trimita tiket.
    TuninGGamer likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    asa cum am spus, recomand colegilor care au avut probleme sa trimita tiket.

    referitor la recompensa - cei de la suport o sa decide cum recompenseaza functie de fiecare caz in parte.

    eu am trimis tiket si astazi am primit recompensa: 10 tokeni si cate 5 bustere din fiecare (tratament/moral/odihna)