Results 1 to 8 of 8
Like Tree5Likes
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin
  • 1 Post By Yuly Ioan
  • 1 Post By Adam Andrei
  • 2 Post By Yuly Ioan

Thread: Echipa stabila sau... nu

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    24

    Echipa stabila sau... nu

    Aș dori sa va întreb ce modalitate de mai jos de a aborda un meci este mai eficienta .

    1.Schimbi tactica si așezarea echipei in fiecare meci în funcție de echipa adversa

    2.Folosești o singura formație(max 2 , una defensivă si una ofensiva)


    P.S mai precis sunt curios sa aflu daca influențează cu ceva faptul ca îți modifici echipa si așezarea ei in teren foarte des sau folosești o singură formație.
    Va mulțumesc , va aștept părerile.

  2. #2
    Newbie viracocha88's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    39
    Eu am constatat ca de regula trebuie sa faci tactica după adversar...dar depinde foarte mult si de valoarea jucătorilor....

    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    24
    am tot prim'11 de 6 stele si am fost eliminat din CL si am pierdut in campionat impotriva unor adversari mai slabi ...schimband tactica dupa echipa adversarului...si ma intrebam ce nu merge bine in jocul echipei..

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    eu folosesc doar o singura echipa si o singura tactica

    am acelasi echipa iar tactica este vestitul stil V, 4 fundasi, 2 mijlocasi, 2 extreme si 1 atacant - este o tactica defensiva (joc defensiv si acasa si in deplasare si pot spune ca a dat roade

    din ce am observat eu daca faci modificari frecvente nu ai randament.

    o echipa stabila va incepe sa dea randament dupa cca 3-4 zile de jucat in aceeasi formula si tactica

    tot ca si observatie personala daca pastrezi aceeasi echipa aceasta va un randament maxim dupa un sezon intreg, aceeasi echipa a avut note mul mai mari sezonul urmator de joc fata de sezonul precedent

  5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Prefer o singura tactica iar un motiv bun ar fi faptul ca am nevoie de mai putine resurse si poit sa ma axez mai bine pe un prim 11 mai puternic. Eu unul joc cu aceasi tactica cam tot sezonul, am 1,2 rezerve in caz de rosu sau ceva de genul.
    florian slaniceanu likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    24
    sezonul viitor o sa ma axez si eu pe o singura formatie stabila ...sa vedem ce iese ...apropo am vazut multe echipe chineze si indoneze care domina topul asociatiilor cu jucatori de 8-9 stele ..cum naiba reusesc asta ...ca sa faci o echipe de 9 stele iti trebuie mii de tokeni..
    florian slaniceanu likes this.

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Nu cumva i-ai vazut de lvl mai mare ca al tau ?
    florian slaniceanu likes this.

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    24
    nu nu ...le-am vazut echipa din asociatii ..infine probabil au ei ceva secrete )