Results 1 to 8 of 8

Thread: Diziliş ve Taktikler

Newbie

Post Diziliş ve Taktikler

İyi akşamlar, oyuncularımın kondisyon ve moralini ne kadar yukarda tutsamda takımımda düzen sağlayamıyorum. Ligin ilk 10 maçında 10-13 gol atan oyuncum 3-5 transferden sonra kendisini salıyor ve her maç performansı 6-7 oluyor ve bu defans oyuncularımı da çok etkiliyor. Örneğin ileriye dönük oynayan(aml-amr-st) oyuncularım gol atamayınca doğal olarak defans aşırı moralsiz oluyor ve sakatlanma oranı artıyor ya da kart yeme olasılığı yükseliyor ve maçları kaybediyorum. Benden aşırı düşük üyeler beni resmen şaşırtıcı derecede zorluyorlar. Yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır umarım.

Teşekkürler...

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by Kaan Toraman View Post
    İyi akşamlar, oyuncularımın kondisyon ve moralini ne kadar yukarda tutsamda takımımda düzen sağlayamıyorum. Ligin ilk 10 maçında 10-13 gol atan oyuncum 3-5 transferden sonra kendisini salıyor ve her maç performansı 6-7 oluyor ve bu defans oyuncularımı da çok etkiliyor. Örneğin ileriye dönük oynayan(aml-amr-st) oyuncularım gol atamayınca doğal olarak defans aşırı moralsiz oluyor ve sakatlanma oranı artıyor ya da kart yeme olasılığı yükseliyor ve maçları kaybediyorum. Benden aşırı düşük üyeler beni resmen şaşırtıcı derecede zorluyorlar. Yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır umarım.

Teşekkürler...

Selamlar Efendim;

Bu dediklerinizi benim takımda yaşadı çözümü ise galibiyet bonusu vermekte buldum.Bu da işe yaramıyorsa taktiğinizi değiştirmenizi ve oyuncularınızın istatistiklerine bakarak onları maça hazırlamanızı öneriyorum.Tabi bu dediklerim sizi kesin galibiyete taşır diyemem oyuncular bazen düşüş dönemine giriyor ve o mevkiye transfer şartının da geldiğini de göstermek istiyorlar.

İlgi ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Mutlu yıllar dilerim.

Newbie
    Son bi sorum daha olacak efendim, sizce takımıma bu sezon ya da önümüzde ki sezon transfer yapmalı mıyım? Yoksa bu takım beni 5. Sezona kadar taşır mı(As oyuncularımın ortalaması 34 sayılır yani bu sezon hepsi gözlemci ya da world class olacak) önümüzdeki sezonda hepsi 5 yıldıza inecek tabi ki bu sorun değil gibi geliyor bana, peki ya sizce?

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by Kaan Toraman View Post
    Son bi sorum daha olacak efendim, sizce takımıma bu sezon ya da önümüzde ki sezon transfer yapmalı mıyım? Yoksa bu takım beni 5. Sezona kadar taşır mı(As oyuncularımın ortalaması 34 sayılır yani bu sezon hepsi gözlemci ya da world class olacak) önümüzdeki sezonda hepsi 5 yıldıza inecek tabi ki bu sorun değil gibi geliyor bana, peki ya sizce?
    Selamlar Efendim;

Transfer gerekiyorsa yapınız çünkü karşı takımların güç orantılarını bilemeyiz ama seviye ilerledikçe transfer gerektiğini göreceksiniz sizlerde.Çünkü her seviye atlamada yeni oyuncular olacağı için karşı takımlarda genellikle bu şekilde gördüğümden size de öneririm transfer yapmanızı bizzat kendim de oynadığım takımda her seviyede bir ihtiyaç olarak gözüküyor.Ama şundan bahsetmek isterim ki tüm takımı yenilemeniz çok iyi bir şey değil o takıma alışıp daha iyi oynayan futbolcular gördüm sizde bu istatistikleri takip edin ve ona göre davranmanızı öneririm.Tabiki de kişisel olarak transfer yapıp yapmamanız sizin oyun anlayışınıza bakar diyebilirim.

İlgi ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Mutlu yıllar dilerim.

Newbie
    ben her sezon oyuncu transferi yapıyorum... kadromun ortalama yası 24-25 i gecmez.. genc oyuncular özelliklede 22-27 yaş arası oyuncular cok verimli oluyor...ben lig atlamadan bidaki sezon hangi bölgeye transfer yapacagımı ayarlıyorum böylece bir sürprizle karşılaşmıyorum... bazen plan dısına cıkıp oyuncu aldıgımda oluyor ama aldıgım oyuncu altı yıldıza tek kalite kalmış oyuncu oluyor yani beş yıldız için 90 lazımsa ben 89 oyuncu alıyorum ve yaşı 18-19 gibi....genc oldugu için cabuk gelişiyor ve 6 yıldız oyuncum olmuş oluyor hem bu sezon hemde bidaki sezon cok iyi yararlanıyorum o oyuncudan...

Bence sen oyunculardaki okları kaldırmalısın o zaman oyuncular gercek kalitesini ortaya koyacaktır...Emirlerde önemli tabi

Newbie
    mesela şuanki dizilişimm

Newbie
    Diziliş ve Taktikler-10675746_420178571472536_7487421210698496810_n.jpg

Newbie
    Sorun dizilişte değil ya, neredeyse düzenli olan bütün dizilişlerde iyi oynayabilirsin önemli olan futbolcular ve kesinlikle 18-24 yaş arası oyuncular cok etkili oynuyor hele ki yeni transfer edip fiyatı normal değerlerin üstünde ise