Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Kupa ve Şligi Eşleşmelerinde Kolay Rakiplerle Nasıl Eşleşilir?

Newbie

Kupa ve Şligi Eşleşmelerinde Kolay Rakiplerle Nasıl Eşleşilir?

Merhaba,

Kupa ve şampiyonlar liginde neredeyse son 6-7 sezondur sürekli çok zorlu rakipler geliyor. Aşağıya kupa ve şampiyonlar liginde sürekli eşleştiğim rakibimi ekledim. Bu arkadaş nedense benim grubumda hep en güçlü takım oluyor ve ondan güçlü bir rakip şligi ve kupaya düşmüyor. Gelin görün ki ben ise sürekli bu arkadaşla aynı gruba düşüyorum. Bu işin bir taktiği var ve bu arkadaş bu taktiği biliyor ve takımını ona göre düzenliyor. Siz kupa ve şliginde kolay rakipler gelmesi için neler yapıyorsunuz? Önerileriniz paylaşırsanız sevinirim.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Kupa ve Şligi Eşleşmelerinde Kolay Rakiplerle Nasıl Eşleşilir?-eslesme.jpg  
    Last edited by topeleven1453; 11-15-2016 at 02:27 PM.

Rookie
    6.seviyedeyim. 4 sezondur hem ligi hemde şampiyonlar ligini alıyorum. Bu işin bir taktiği var elbet; fakat açıklamayacağım. Herkese söylersem herkes şampiyon olursa o zaman ne anlamı kalır öyle değil mi ? Şaka bir yana faydası oluyor mu bilmiyorum yaptığım 2 basit taktiği anlatayım ;

Sezon boyunca adet olmuş güçlü takımlar sürekli arkadaşlık isteği yolluyor. Bunları kabul ediyorum sezon boyunca hediye gönderme alma falan eyvallah. Yeni sezon başlayacağı zaman hepsini arkadaş listemden şutluyorum aksi halde bir daha ki sezona bu güçlü ve aktif oyuncuların hepsiyle ligde ve şampiyonlar liginde eşleşip aynı gruba düşeriz.

2. ve daha etkili taktiğim şu ; Başka takımlar kaliteleri düşük oyuncuları hemen ellerinden çıkarıyor. Bense neredeyse ilk sezondan beri takımda olan 1 yıldızlı oyuncularımı emekli olana kadar takımda tutuyorum. Bu sayede takımın güç ortalaması düşüyor ligde ve diğer kupalarda nispeten daha kolay rakipler karşıma çıkıyor.

Newbie
    Quote Originally Posted by Godsend View Post
    6.seviyedeyim. 4 sezondur hem ligi hemde şampiyonlar ligini alıyorum. Bu işin bir taktiği var elbet; fakat açıklamayacağım. Herkese söylersem herkes şampiyon olursa o zaman ne anlamı kalır öyle değil mi ? Şaka bir yana faydası oluyor mu bilmiyorum yaptığım 2 basit taktiği anlatayım ;

Sezon boyunca adet olmuş güçlü takımlar sürekli arkadaşlık isteği yolluyor. Bunları kabul ediyorum sezon boyunca hediye gönderme alma falan eyvallah. Yeni sezon başlayacağı zaman hepsini arkadaş listemden şutluyorum aksi halde bir daha ki sezona bu güçlü ve aktif oyuncuların hepsiyle ligde ve şampiyonlar liginde eşleşip aynı gruba düşeriz.

2. ve daha etkili taktiğim şu ; Başka takımlar kaliteleri düşük oyuncuları hemen ellerinden çıkarıyor. Bense neredeyse ilk sezondan beri takımda olan 1 yıldızlı oyuncularımı emekli olana kadar takımda tutuyorum. Bu sayede takımın güç ortalaması düşüyor ligde ve diğer kupalarda nispeten daha kolay rakipler karşıma çıkıyor.
    Tavsiyeler çok mantıklı. Ama şöyle bir şey var. Şimdi kupada kalite olarak en kaliteli 14 oyuncunun ortalaması alınıyor ve buna göre eşleşmeler belli oluyor. O yüzden 2. taktiğiniz kupada pek işlemez gibi. Yani aslında 1 yıldızlı oyuncuları elde tutmak mantıklı ama onu en kaliteli 14 oyuncunuzun arasına sokmak sıkıntılı

Newbie
    Sene başında %105 civarı gücüm vardı. 2 sezon kupada çok erken elendim. Alman bi eleman sene başında %96 civarı güçle devamlı güçsüz rakiplerle karşılaşıp kupayı iki sezon da aldı. Yani belli bir eşik var ve bu %100 gibi geliyor bana. Çok güçlü olmak biraz da suç bu oyunda. Önümüzdeki sezon da takımı yaşlandırıp fazla güçlendirmemeye yaklaşık %113 civarında tutmaya çalışacağım bakalım ne olacak

Newbie
    Merhaba,

Çok doğru tespit bence. Kendi takımımın gücü genelde hep %140 civarı. Kupada hep zorlu rakiplerle oynamak zorunda kaldım. Şligi de ha keza öyle olmaya başladı. Bu sezon sonu ortalamamı iyi oyuncularımı satarak düşürüceğim. Deneyimlerimi buradan paylaşırım.

Rookie
    Bu taktiğin % 100 işe yaradığının en büyük kanıtı sanırım benim takımım. Şampiyonlar ligi ilk tur rakibim gene uzak doğulu bir arkadaş. Teoride benden çok güçlü görünüyor.

Sonuç olarak benden farkı yiyor.

Takım ortalamam şuan 42. Daha dün 44 lük kalitede bir oyuncumu sattım. Maksat ortalamayı düşürmek. Zaten oyuncunun takıma pek bir faydası olmuyordu ve çok yaşlıydı gelişimi de durmuştu.

Rookie
    2. tur rakip gene uzak doğulu. Zaten iğne atsan bunlar yüzünden yere düşmez.

Bu sefer biraz hafif geldi. Bayağı bir uğraştı bana karşı taktik falan kadroyu değiştirdi ama olmadı.

En azından şampiyonlarda ilk 3 'ü garantiledik. Bakalım 1. olabilecek miyim ?

Rookie
    Yarı finale geldik. Bu sefer takım biraz zorlanır diye bekledim. Hiç yenilgisi olmayan bir takımdı.

Bu kadar rahat geçeceğimi ben bile tahmin edemedim. Arkadaş Suriyeli bir oyuncu. Maçları online izledi ama sanırım taktiklerde çok hata yaptı.

Gözünüzün önünde şampiyonlar finaline kaldım. Final tek maç üstünden olduğu için biraz sakat ama bakalım sonucu burdan yazarım.

Rookie

Rookie
    Arkadaşlar lütfen çok acil yardım Her sezon şampiyonlar ligini alıyorum. Artık bu sezon 2. olmak istiyorum nasıl bir taktik uygulamalıyım ?
    He he şampiyonlar kupalarını beşi bir yerde yaptım.

Page 1 of 2 12 LastLast