Results 1 to 3 of 3
Like Tree2Likes
  • 1 Post By aljendea
  • 1 Post By aljendea

Thread: Uloge igraca

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    3

    Uloge igraca

    Nov sam u Top Elevenu, pa ako moze mala pomoc.
    Sta znace boje na opciji 'uloga igraca'?
    Za crnu sam skontao da kad mu zadas da trenira novu ulogu da je te boje, dok ne zavrsi, ali ne kontam koja je razlika izmedju zute i zelene?
    Mozda primarna i sekundarna uloga???
    Najdox likes this.

  2. #2
    Apprentice Najdox's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Bosnia & Herzegovina
    Posts
    195
    Nisi baš precizirao pitanje, ali ja ću pokušati da ti odgovorim na najbolji mogući način

    Ako si mislio na "boje" ispod opcije "uloge":

    Zelena označava: "odbranu", a žuta označava: "vezni red".
    Konkretno u mom timu pojedini igrači imaju dodjeljenu (specifičnu) poziciju i za odbranu, a i za vezni red.

    A ako si mislio na opciju postavljanja igrača na određenu poziciju u formaciji tima:

    Zelena boja označava primarnu, odnosno prirodnu poziciju igrača. A žuta označava sekundarnu poziciju igrača - na kojoj se igrač lošije snalazi.
    Lično ja nikada nisam odabrao formaciju u kojoj mi više od jednog igrača igra tu "sekundarnu" poziciju (označenu žutom bojom).
    Jer po meni je bolje ne riskirati i odabrati formaciju u kojoj svi igrači igraju na svojim prirodnim pozicijama.

    Nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje...

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    3
    Mislio sam na to prvo.
    Stvar je jasna kao dan, ne znam sto sam se istripovao?
    Valjda me zbunilo to sto sam imao jednog igraca dc/dmc, a nisam kontao da je defanzivni vezni ustvari srednjak...😃
    Hvala ti druze!

    Quote Originally Posted by Najdox View Post
    Nisi baš precizirao pitanje, ali ja ću pokušati da ti odgovorim na najbolji mogući način

    Ako si mislio na "boje" ispod opcije "uloge":

    Zelena označava: "odbranu", a žuta označava: "vezni red".
    Konkretno u mom timu pojedini igrači imaju dodjeljenu (specifičnu) poziciju i za odbranu, a i za vezni red.

    A ako si mislio na opciju postavljanja igrača na određenu poziciju u formaciji tima:

    Zelena boja označava primarnu, odnosno prirodnu poziciju igrača. A žuta označava sekundarnu poziciju igrača - na kojoj se igrač lošije snalazi.
    Lično ja nikada nisam odabrao formaciju u kojoj mi više od jednog igrača igra tu "sekundarnu" poziciju (označenu žutom bojom).
    Jer po meni je bolje ne riskirati i odabrati formaciju u kojoj svi igrači igraju na svojim prirodnim pozicijama.

    Nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje...
    Najdox likes this.