Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31
Like Tree5Likes

Thread: Είναι στημένο ? - Fix result

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Question Είναι στημένο ? - Fix result

    GR
    Υπάρχει ένα σενάριο που λέει ότι στα 3 λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας, βγαίνει και το αποτέλεσμα και από κει και πέρα, δεν έχει σημασία ότι θα γίνει κατά την διάρκεια του αγώνα. Το αποτέλεσμα είναι στημένο πριν διεξαχθεί ο αγώνας.
    Έτσι αυτή την σεζόν, με την ομάδα μου τον ΝΙΚ, που θα παραμείνει στο ίδιο επίπεδο, θα κάνω μερικά πειράματα. Ξεκινώντας με το απλό πρώτα :
    Στήνω την ομάδα μου κανονικά και με το ξεκίνημα του αγώνα κάνω αλλαγή και στη θέση GK βάζω έναν 1* επιθετικό και τον κανονικό μου GK τον περνώ στην θέση φορ.
    Οι υπόλοιπες εντολές είναι στο κανονικό, δεν βάζω αντεπιθέσεις και φυσικά δεν έχω και μπόνους νίκης.
    Αν θέλετε, μπορείτε να ρωτήσετε, να σχολιάσετε ή και να ζητήσετε να κάνω κάποια άλλη δοκιμή.



    ENG
    There is a scenario saying that the game make the calculation during those 3 min before the game starts (and you can’t change anything till the start of the game). Then it decides the result and whatever you do during the game, cannot affect anymore.
    My team, NIK FC, is staying in the league so I ‘m going to make an experiment.
    I set my team normally, with my 5* players (most of them are near the 6* plus some unsign sp as I was stayed in the previous season too). When the game starts, I switch my main ST with a low q 1* (and less), ST, playing in GK position , while I set m GK to ST position. It said many times that with GK and ST in wrong positions, you can’t win a game. At least vs a normal playing team, with a good 5* quality. So, let’s see if the result is fixed.
    . The orders of the team are normal and there is no win bonus of course.
    If you want, you can leave some comments, questions or maybe you could ask to make some other switch in my team. It’s an experiment after all.

    NIK FC ημέρα τρίτη - day 3
    Είναι στημένο ? - Fix result-team-d3.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 01-12-2016 at 07:39 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    GR
    Μέρα 1η, πράγματι έκανα την αλλαγή, ο αντίπαλος δεν παρακολουθούσε τον αγώνα (αλλά η ομάδα του ήταν στημένη κανονικά), δεν πείραξα κάτι άλλο και κέρδισα 1-2 με μια πολύ καλή εμφάνιση του AML WILLIAN .Είχα και 15% μπόνους κατοχής από την παρουσία μου και την παρουσία 7-8 φίλων. Μάλλον θα έλεγα ένας πόντος για το στημένο.

    ENG
    Day 1 of the league , I switched the players, watching the game, opponent manager wasn’t there but his team played normal, 7-8 supporters were there (one forum member among them), so I had also 15% bonus in ball possession. Won 1-2 with a good performance of my AML WILLIAN .
    I could say it’s 1 point for fix result.

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-12-game-oppo.jpg
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Είναι στημένο ? - Fix result-1-12-game-w-1-2-full.jpg   Είναι στημένο ? - Fix result-1-12-game-w-1-2.jpg  
    Last edited by nikolgiorgos; 01-12-2016 at 07:39 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    GR
    Ημέρα 2η του πρωταθλήματος και επειδή δεν μπορούσα να παρακολουθήσω το παιχνίδι, έβαλα τους "αδύναμους" παίκτες μου. Φυσιολογική ήττα.
    Ημέρα 3η, παρακολούθησα τον αγώνα (όπως και ο αντίπαλος μάνατζερ), έκανα την αλλαγή που φάνηκε να είναι καθοριστική για το παιχνίδι. Στην φωτο πχ βλέπουμε να κάνει φάουλ ο τερματοφύλακας που ήταν σε θέση φορ και να μπαίνει γκολ.


    ENG
    Day 2 of the league, couldn't watch the game so I set some weak players and I lost (normally) the game.
    Day 3, I switch the GK with 1* ST and opponent manager (who was watching the game too), won easily.
    (two forum friends watching and supporting).

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-13-not-present-l-0-3.jpg

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-14-game-l-5-1.jpg
    Είναι στημένο ? - Fix result-1-14-game-l-5-1-full.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    GR
    Ημέρα 4η, δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τον αγώνα οπότε έβαλα αδύναμη ομάδα και έχασα.
    Ημέρα 5η, καθυστέρησα λίγο να κάνω την αλλαγή γιατί παρακολουθούσαν φίλοι τον αγώνα και με εμπόδιζαν να πατήσω τα κουμπιά οπότε πρόλαβε και σκόραρε η ομάδα. Μετά έβαλα ένα παίκτη, μέσο, τον Φραγκουλάκη στην θέση του τέρματος και το τέρμα μπροστά. Ο αντίπαλος επικράτησε (παρακολουθούσε τον αγώνα και αυτός).


    ENG
    Day 4, couldn't watch. Put my weak team and lost.
    Day 5, I was a bit late to make the sub because I had man supporters and couldn't make the sub & save quickly. The team scored. Then I put MC Fragkoulakis in the position of GK and my GK playing as ST. I lost. Oppo manager was watching.
    So, it's the 2nd of three games, where my actions affects the result.
    Είναι στημένο ? - Fix result-1-16-game-l-2-4.jpg

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-16-game-l-2-4-full.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    GR
    Ημέρα 6η, δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τον αγώνα οπότε έβαλα αδύναμη ομάδα και έχασα.
    Ημέρα 7η, έκανα την αλλαγή , έβαλα ένα παίκτη, φορ στην θέση του τέρματος και το τέρμα μπροστά. Ο αντίπαλος επικράτησε (παρακολουθούσε τον αγώνα και αυτός) άνετα 0-5. Ακόμη ένα αποτέλεσμα που επηρεάστηκε από την αλλαγή. 3-1 ως τώρα.


    ENG
    Day 6, couldn't watch. Put my weak team and lost.
    Day 7, I was a bit late to make the sub because I had man supporters and couldn't make the sub & save quickly. The team scored. Then I put my weak ST in the position of GK and my GK playing as ST. I lost. Oppo manager was watching.
    So, it's the 3rd of four games, where my actions affects the result.

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-18-game-0-5.jpg
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Είναι στημένο ? - Fix result-1-18-game-l-0-5-full.jpg  
    Last edited by nikolgiorgos; 01-18-2016 at 04:06 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Newbie john.sifonios's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    υπαρχουν πολλα παιχνιδια που ο τερματοφυλακας μου τελειωνει με φουλ ενεργεια χωρις ο αντιπαλος να εχει κανει επιθεση! αν ειναι καλοι οι υπολοιποι 9 και εχεις κατοχη το πειραμα δε θα εχει σωστο αποτελεσμα. αν θες να κανεις σωστο πειραμα βγαλε τους dc και βαλε τους στα πλαγια να μην εχεις dc.

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αν έβλεπα περίεργα αποτελέσματα θα το δοκίμαζα και αυτό αλλά μέχρι στιγμής (εκτός από το πρώτο αποτέλεσμα), φαίνεται ότι υπάρχει επιροή αυτής της αλλαγής που κάνω, στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
    Αυτό είναι τι πιο σημαντικό. Αν στήσω την ομάδα ότι νά΄ναι , δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσω αγώνα, το πολύ πολύ να μην μπορέσει να με κερδίσει κάποιος σε μια κακή μέρα του.
    Επίσης θέλω να παρατηρήσω και την συμπεριφορά όταν παίζει κάποιος άχετος στο τερμά, ενώ η υπόλοιπη ομάδα είναι (σχεδόν) κανονική.
    Θα συνεχίσω λίγο ακόμα έτσι, και μετά θα αρχίσω να παίζω κανονικά (είτε βλέποντας είτε στον αυτόματο).
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    GR
    Ημέρα 8η, ο GK είχε 2 κίτρινες και δεν έπαιξε, έβαλα αυτός τον αδύναμο ST από την αρχή στην θέση του, παρακολούθησα στο τέλος μόνο τον αγώνα αλλά κέρδισα. Ο αντίπαλος που το έβλεπε, μάλλον θα τρελάθηκε.
    Τρολάρισμα ? ε, λίγο
    Ημέρα 9η, επανάλαβα το ίδιο να δω που θα πάει αλλά αυτή την φορά κύλησε όπως πρέπει. Έχασα, αν και όχι τόσο εύκολα


    ENG
    Day 8, my GK had cards and didn't play. I set my weak ST from the beginning and I won the game. Troll ? a bit
    Day 9, repeat the same but this time there wasn't any troll. Lost - but not so easy.


    Είναι στημένο ? - Fix result-1-19-game-w-1-3.jpg

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-19-full.jpg
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Είναι στημένο ? - Fix result-1-20-1-3-l.jpg  
    Last edited by nikolgiorgos; 01-23-2016 at 11:22 AM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    GR
    Ημέρα 10η, συνέχεια του γνωστού πειράματος και έχασα πάλι τον αγώνα αλλά όχι εύκολα. 1-0 σε μια φάση που βλέπουμε πως επηρέασε η αλλαγή. Ο GK (που παίζει σαν φορ) κάνει φάουλ κι παίρνει (ακόμα) μια κίτρινη ενώ ο ST δεν μπορεί να αποκρούσει.
    Ημέρα 11η, δεν παρακολούθησα τον αγώνα, κατέβασα την κανονική ομάδα αυτή την φορά και κέρδισα. Τι άλλο ...
    Ημέρα 12η ξανά το γνωστό πείραμα και εκτός από την αλλαγή του GK με τον ST μου, είχα και ένα τραυματισμό αλλά κράτησα τον παίκτη μέσα, τραυματία.
    Οι καημένοι οι φίλοι μου θα αναρωτιούνται τι κάνει ετούτος


    ENG
    Day 10, keeping the same experiment (switch GK with a weak ST), I lost but not so easy. My GK got another yellow card and ST couldn't save the F-K.
    Day 11, didn't watch the game. I set a normal team this time and won. What else ...
    Day 12 The same experiment plus an injured player that I kept in the game. Lost not so easy.
    My supporters would wonder what I 'm doing

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-21-game-l-1-0.jpg

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-21-stats.jpg

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-22-full.jpg

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-23-game-l-2-0.jpg

    Είναι στημένο ? - Fix result-1-23.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 01-23-2016 at 11:39 AM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #10
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    πιστευω εαν εβαζες ενα αμυντικο στη θεση του τερματοφυλακα θα ειχες καλυτερα αποτελεσματα, κατι αλλο που εχω δοκιμασει και εχω δει μεγαλη διαφορα στη βαθμολογια των παικτων ειναι οτι οταν τους dr,dl τους βαζω να παιξουν dmr,dml μου βγαζουν απο 7,5εως 9 και μιλαω για αμυντικους που στη φυσιολογικη τους θεση μου εβγαζαν 5,5εωσ 6,5 ειχα φτασει σε σημειο να τους πουλησω αλλα εκανα αυτο το πειραμα και τωρα εαν τους βαλω να παιξουν στη κανονικη τους θεση ειναι σαν να εγινε κατι σαν reset και παιζουν καλα!

Page 1 of 4 123 ... LastLast