Page 2 of 63 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 11 to 20 of 625
Like Tree394Likes

Thread: Απαράδεκτο αποτέλεσμα

  1. #11
    Newbie
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    6
    Καλησπέρα!! επειδή ειμαι λίγο εκνευρισμένος θα προσπαθήσω να μην πω πολλά!! Απλά αν μπορεί καποιος να απαντήσει θα του χρωστάω χαρη!Λοιπον στο πρωτάθλημα επιπεδου 5 που μολις ξεκινησε! εχω μακραν το καλυτερο ροστερ! και ξεκιναμε με 2 ηττες! !!!!! με κατι τελειωμένους!!! στον πρωτο αγωνα παιζω με μια που ειναι (31) και εγω (40,5)!! αυτη παιζει με 3 επιθετικους!!! και χανω με 0-1 !!!!. εχω βαλει ολα τα μπονους προπονησεις , εχω ξεκινησει με αμυνα και αντεπιθεσεις και ,,,..... τελος παντων λεω ας παει ... πρωτος αγωνας ειναι!! το παιχνιδι δεν εχει ρολαρει ακομη ! ας μην δωσω συνεχεια!!Στον 2ο αφωνα παιζω με εναν που εχει (33,1) και χανω για πλακα 2-1 !!!!! παλι με 3 απιθετικους ο τυπος και πισω γυμνος!!!!! τι μπονους επιθεσης, εγω, τι μπονους για κρατημα της μπαλας, τι και αν αλλαξα την νοοτροπια, σε επιθετικη στο ημιχρονο, τια σε φουλ επιθεση !! το μονο που καταφερασ ηταν να μειωσω!!!! και ρωταω !!? θα παιξουμε σοβαρα? αν ειναι να μας σπασει τα νευρα !! ποιος ο λογος να χαλαω τις ωρες μου ?!!! και τελικα ποιος ο λογος να ξενυχταω να αγοραζω παιχτες αριστους? και ας μου καποιος αν ξερει!!! αλλαξε σε αυτο το πρωταθλημα κατι?!!! ας πουμε εχει δωσει ο σερβερ μπονους σε αυτους που παιζουν με 3 απιθετικους?!!!αν ειναι να αγορασω και να βαλω 11 st στην ενδεκαδα!!!!!! ελεος πια!!!! ενταξει να παιζω με κοντινα ρειτ και να ερχονται ολα τα αποτελεσματα το δεχομαι!! αλλα να χανουμε με 5 υποστηρικτες με 15% μπονους κατοχης και απο κατι παρατημενους δεν το δεχομαι!! και μην ακουσω παλι για ζαρια !!! γιατι ελεος πια!!!!!!!
    pgatzas likes this.

  2. #12
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    χμμμ
    μην σκοτώνεις στην προπόνηση τους πακτες σου
    Κάνε λιγο υπομονή να στρώσει η ομάδα
    πρόσεχε το τέρμα σου μην φταίει
    Last edited by nikolgiorgos; 03-10-2016 at 06:41 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #13
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Αν βλέπεις 3 επιθετικούς, παίζε
    άμυνα, μαν του μαν αν είναι ίδια ή καλύτερη ποιότητα
    επίθεση και οφσάιντ αν είναι χειρότερη ποιότητα

    Κακά αποτελέσματα έχουν όλοι αλλά αν είναι συνεχόμενα, κάποιοι παίκτες πρέπει να φταίνε.
    Ο τερματοφύλακας ίσως, όπως λέει ο Νικ. Τι βαθμούς πήρε ? Πόσες αποκρούσεις έκανε ?

  4. #14
    Newbie
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    6
    Kαλημέρα. καταρχήν και να τους σκοτώσω στην προπόνηση ! λιγο πριν τον αγωνα τους βαζω πράσινα βαλιτσάκια και του ξεκουράζω!
    να κανω υπομονή οπως λες, δεν αντιλέγω!! αλλα μέχρι να στρωσει η ομάδα θα εχουν ξεφυγιε 20 βαθμούς!!! και αντε πιάστους!!! την εχω ξαναπατήσει ετσι!!
    και μην νομιζεις οτι ειμαι ασχετος! εχω ενα gl αλλον ενα τελικο που εχασα παλι απο εναν 10 ρειτ λιγοτερο!!!!!!! και ενα πρωταθλημα στο επιπεδο 4 .
    ειμαι μεσα στο παιχνίδι 10 ωρες καθημερινα ! τουλαχιστον!! αναζητωντας ευκαιριες για να αγορασω παιχτες! προπονησεις ! σκαουτ αντιπαλων! κλπ!
    και τελος ολη η αμυντικη γραμμη ειναι αριστη! ο τερματοφυλακας αριστος και γενικα το ειπα,παντα ξεκιναω με αμυντικη διαθεση , με αντεπιθεσεις με ζωνη με 4 αμυντιμους στην σειρα με αμυντικο χαφ με 3 στο κεντρο!! με 4 τουλαχιστον να με υποστηριζουν σε καθε αγωνα!! με μπονους στο φουλ λογω προπονησεων ! με αριστο επιθετικο και μεσοπιθετικο και μεσους !! τι αλλο να κανω δηλαδη?!!! και ξαναρωταω! μηπως εχει αλλαξει κατι στον σερβερ? η νοοτροπια του παιχνιδιου? ευχαριστω.

  5. #15
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    τι σημαίνει ο τερματοφύλακας σου είναι άριστος ?
    ότι έχει μεγάλη ποιότητα ? δεν φθάνει μόνο η ποιότητα. πρέπει να αποδίδει στον αγώνα κιόλας.
    σε ρώτησα, τι βαθμούς πήρε σε αυτούς τους αγώνες ? πόσες αποκρούσεις έκανε ? (πόσες πχ έκανε ο αντίπαλος gk).
    επίσης επειδή δεν εξηγείς και πολλά πράγματα, απ'ότι καταλαβαίνω δεν χρησιμοποιείς πλάγιους.
    αυτό είναι μάλλον το πιο σημαντικό πρόβλημα.
    επειδή παρακολουθώ και το αγγλικό φόρουμ, αυτοί που βάζουν τα περισσότερα γκολ είναι οι AML AMR και όχι οι ST
    για δοκίμασε και αυτό το σύστημα με πλάγιους ?

    και κάνε και ένα ποστ στον διαγωνισμό της σεζόν 77 για να μαζευτούμε να γίνει και μια κλήρωση για το δώρο

  6. #16
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Kαλημέρα. καταρχήν και να τους σκοτώσω στην προπόνηση ! λιγο πριν τον αγωνα τους βαζω πράσινα βαλιτσάκια και του ξεκουράζω!
    εδώ μάλλον κάνεις λάθος.
    Στην παλιά έκδοση, όταν έπαιρνα νέους "γρήγορους" στην αρχή της σεζόν και τους έκανα "δυναμική" προπόνηση (για να δώσω μια εξτρά θέση ή ειδικότητα ή να τους ανεβάσω) μετά τους κρατούσα κανά 2 μέρες στον πάγκο γιατί ήταν κουρασμένοι και έπαιζαν χάλια.
    Το ίδιο πιστεύω ισχύει και στην νέα έκδοση (άσχετα αν εδώ δεν έχουμε τραυματισμούς).
    Αν είναι να "φουσκώσεις" ένα παίκτη, καλύτερα μην τον χρησιμοποιείς. Είναι πιθανόν να μην παίξει καλά στον αγώνα.
    Ή θα τους κάνεις από λίγο κάθε μέρα (και αυτό το βράδυ, μετά τους αγώνες) ή θα κάνεις γερή προπόνηση αλλά δεν θα τον βάλεις να παίξει.

    Έναν -έναν κάθε φορά.
    Last edited by nikolgiorgos; 03-10-2016 at 06:41 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #17
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Mpampis Sifakis View Post
    Καλησπέρα!! επειδή ειμαι λίγο εκνευρισμένος θα προσπαθήσω να μην πω πολλά!! Απλά αν μπορεί καποιος να απαντήσει θα του χρωστάω χαρη!Λοιπον στο πρωτάθλημα επιπεδου 5 που μολις ξεκινησε! εχω μακραν το καλυτερο ροστερ! και ξεκιναμε με 2 ηττες! !!!!! με κατι τελειωμένους!!! στον πρωτο αγωνα παιζω με μια που ειναι (31) και εγω (40,5)!! αυτη παιζει με 3 επιθετικους!!! και χανω με 0-1 !!!!. εχω βαλει ολα τα μπονους προπονησεις , εχω ξεκινησει με αμυνα και αντεπιθεσεις και ,,,..... τελος παντων λεω ας παει ... πρωτος αγωνας ειναι!! το παιχνιδι δεν εχει ρολαρει ακομη ! ας μην δωσω συνεχεια!!Στον 2ο αφωνα παιζω με εναν που εχει (33,1) και χανω για πλακα 2-1 !!!!! παλι με 3 απιθετικους ο τυπος και πισω γυμνος!!!!! τι μπονους επιθεσης, εγω, τι μπονους για κρατημα της μπαλας, τι και αν αλλαξα την νοοτροπια, σε επιθετικη στο ημιχρονο, τια σε φουλ επιθεση !! το μονο που καταφερασ ηταν να μειωσω!!!! και ρωταω !!? θα παιξουμε σοβαρα? αν ειναι να μας σπασει τα νευρα !! ποιος ο λογος να χαλαω τις ωρες μου ?!!! και τελικα ποιος ο λογος να ξενυχταω να αγοραζω παιχτες αριστους? και ας μου καποιος αν ξερει!!! αλλαξε σε αυτο το πρωταθλημα κατι?!!! ας πουμε εχει δωσει ο σερβερ μπονους σε αυτους που παιζουν με 3 απιθετικους?!!!αν ειναι να αγορασω και να βαλω 11 st στην ενδεκαδα!!!!!! ελεος πια!!!! ενταξει να παιζω με κοντινα ρειτ και να ερχονται ολα τα αποτελεσματα το δεχομαι!! αλλα να χανουμε με 5 υποστηρικτες με 15% μπονους κατοχης και απο κατι παρατημενους δεν το δεχομαι!! και μην ακουσω παλι για ζαρια !!! γιατι ελεος πια!!!!!!!
    μπορεις να βαλεις μια φωτο της ομαδας σου και ενα αγωνα που λες οτι δεν επρεπε να χασεις ?

  8. #18
    Newbie
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Σήμερα έπαιξα επαναληπτικό κυπέλλου. Πρώτο ματς πήρα 2-2 στην έδρα του αν και προηγήθηκα. Δε με ένοιαζε γιατί δεν ήμουν καν μέσα. Ο αντίπαλος είναι πολύ χειρότερος, χρησιμοποιεί ένα σχήμα 3W-1-2-3W-1 ενώ εγώ 4-5-1V με αρκετά χειρότερη ομάδα από μένα. Επειδή όμως αν και παίζω λίγο καιρό (κατηγορία 8 είμαι) στο κύπελλο πάντα για κάποιο λόγο ξεφτυλίζομαι είπα να το δω σοβαρά.
    Ετοίμασα την ομάδα. Φουλ ξεκούραση, φούλ πάνω το ηθικό και το μεγαλύτερο πριμ νίκης.
    Έπαιξα με "αμυντική" κατάσταση, αντεπιθέσεις και επίθεση από τα άκρα. Έχασα 0-4 χωρίς να δω μια φορά να κάνω επίθεση στο live. Ο άλλος δεν είχε μπει καν μέσα... Είναι στιγμές που μου έρχεται να το κάνω delete.

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Το σύστημα και η νοοτροπία σου ήταν η σωστή.
    Μπορεί να είχε ο gk σου κακή μέρα ή ένας-δύο παίκτες του αντιπάλου.
    Το αν απαρακολουθούν το παιχνίδι οι προπονητές ή όχι, καμιά φορά επηρεάζει, καμιά φορά καθόλου.
    παράδειγμα :
    Απαράδεκτο αποτέλεσμα-time-changing-3.jpg

    Οταν ήταν μέσα ο αντίπαλός μου, έφερε ισοπαλία, όταν δεν παρακολουθούσε ούτε αυτός, έφερε χ.

    Ενα άλλο σημαντικό είναι πως συμπεριφέρεται η ομάδα μετά από ένα κακό αποτέλεσμα.
    Αν συνεχίσει κακή πορεία, πρέπει να γίνει αλλαγή.
    Κάποιοι παίκτες να πάνε πάγκο ή να πουληθούν ίσως.
    Πριν μερικές μέρες είχα ίσως την πιο μεγάλη ήττα στην ιστορία της ομάδας με 2-7 εντός.
    Με αντίπαλο λίγο χειρότερο (γιάτί είχα και άλλες παρόμοιες ήττες με ομάδες αλλά 3 επίπεδα πάνω στο κύπελλο).
    (ο αντίπαλος δεν παρακολουθούσε.
    Μετά από αυτήν την ήττα όμως, έκανα 8 σερί νίκες.
    Αυτό σημαίνει ότι οι παίκτες μου ήταν σε πολύ κακή μέρα ενώ του αντιπάλου σε εξαιρετική.
    Συμβαίνουν και στο πραγματικό ποδόσφαιρο αυτά.
    Πάμε παρακάτω.
    Απαράδεκτο αποτέλεσμα-thunderstruck.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 03-16-2016 at 03:01 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ρε Αλεξίνιο αγόρι μου, μην μου στέλνεις pm.
    Κάνε ένα ποστάρισμα εδώ και χώσε γαμ.. το κολ..παιχνιδό του χαχα
    Ε, είναι καμιά φορά να σπάς την οθόνη, τι να κάνουμε.
    Σάμπως και στο πραγματικό ποδόσφαιρο δεν τρελαινόμαστε καμιά φορά ?

    Κοίτα εδώ τι έπαθε ένας φίλος
    Απαράδεκτο αποτέλεσμα-3-red-cards-vent.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 2 of 63 FirstFirst 12341252 ... LastLast