Results 1 to 7 of 7
Like Tree8Likes
  • 1 Post By john.sifonios
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By john.sifonios
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By john.sifonios
  • 2 Post By nikolgiorgos

Thread: Tanking

  1. #1
    Newbie john.sifonios's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12

    Tanking

    Μια τακτικη να ισχυροποιηθει η ομαδα μεσω προπονησεων και αγωνων και να μαζεψει απκετα πακετακια και τοκεν για τη συνεχεια και να εχει ελπιδες να κοντραρει τους "λεφταδες"
    Αυτο που θελω να γνωριζω ειναι εαν οι συνεχεις ηττες στο πρωταθλημα γινονται συνηθεια στους παιχτες. Π.χ, Στα πρωτα παιχνιδια τους κερδιζα ολους ανετα αλλα ειχα εναν πολυ ανωτερο αντιπαλο και επειδη την περασμενη σεζον βγηκα 2ος πισω απο τον ιδιο και τον ξαναβρηκα μπροστα μου δεν ηθελα να βγω παλι 2ος ετσι αποφασισα να χασω τη σεζον να τον ξεφορτωθω. Τωρα με 8 αγωνιστικες πριν το φιναλε και επειδη και μαθηματικα ειμαι 8ος και κατω εστησα την ομαδα κανονικα σε 3 αγωνες και εχασα και τους 3 παρολο που ειχα 60-40 κατοχη και υποστηρικτες και οι αλλοι ουτε καν ειδαν τον αγωνα! Μηπως τα αποτελεσματα προκαθοριζονται λογω θεσης; 3ος Vs 12o κερδιζει ο 3ος;; Μηπως εχει πεσει ψυχολογικα η ομαδα παρολο που εχουν γεματο ηθικο οι παιχτες;
    tourtasgiorgos likes this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    όντως το τάνκιγκ είναι μια καλή τακτική για να δυναμώσει η ομάδα, να πάει με περισσότερες αξιώσεις για την επόμενη σεζόν (ενάντια σε παίκτες που έχουν εξτρά τοκεν και βαλιτσάκια) αλλά και για να "ξεφύγει" από κάποιους μόνιμους αντίπαλους (με δυνατές ομάδες), που τους πετυχαίνει συνέχεια σε πρωταθλήματα ή κύπελλα.
    Αυτή τη σεζόν, μένω στα ίδια με την ομάδα μου τον ΝΙΚ. Πήρα τρεμπλ την περασμένη σεζόν και θέλω να το ξαναπάρω μετά από 2-3 σεζόν.
    Παρόλα αυτά, έφτασα στα ημιτελικά του ch.l. με αρκετές πιθανότητες να φτάσω τελικό μετά την σημερινή νίκη εκτός, με 0-2.

    Tanking-league-d21.jpg

    Tanking-ch-l-road-final-1.jpg

    ένα κόλπο που κάνω, είναι να χρησιμοποιώ παίκτες του πάγκου (οι οποίοι είναι και χαμηλής ποιότητας), αλλά στις κανονικές τους θέσεις, και να αφήνω τους "καλούς" μου παίκτες (αυτούς που παίζουν στο ch.l.) , εκτός των αγώνων που θέλω να χάνω.
    tourtasgiorgos likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    επίσης αυτή την σεζόν, "μένω" στο ίδιο επίπεδο και με μια άλλη ομάδα που έχω, σε χαμηλό επίπεδο

    Tanking-league-d21.jpg


    πάμε όμως για το κύπελλο
    Tanking-program-semi-cup.jpg


    επίσης, έτσι για την κόντρα, για δοκιμή, έπαιξα με τον πρώτο της βαθμολογίας κανονικά και τον νίκησα
    Tanking-league-play-igor.jpg
    tourtasgiorgos likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Newbie john.sifonios's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    Το πρωτοεκανα στη σεζον 4 οταν μπηκα στο πρωταθλημα με 3 δυνατους φιλους μου αλλα συνεχισα και πηρα το C.L
    Πρωταθλητης 1,2,3,4,5,6 βγηκα 2ος στο 7 πισω απο εναν Κινεζο με 7* και 8* μονιμη 11αδα και αλλοι τοσοι με 1* για να πεφτει η ποιοτητα. Προερχομουν απο 6μηνη αποχη λογω δουλειας και δεν ηθελα να χασω αλλο ενα μηνα.Τωρα στο 8 τον αφηνω να φυγει. Τον ειχα και Κυπελλο και C.L
    Εχω 3 C.L και υπαρχει και αλλη μια διοργανωση που δε θυμαμαι πως λεγεται... α ναι Κυπελλο!! Πως γινεται να παιζω με 2 επιπεδα πανω ομαδες με ιδια ποιοτητα με μενα και να χανω παντα ενω θεωρητικα αυτοι για το επιπεδο τους ειναι losers και εγω απο τους δυνατοτερους στο δικο μου επιπεδο;
    tourtasgiorgos likes this.

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    το κύπελλο θέλει συγκεκριμένη τακτική για να το κερδίσεις.
    Πρέπει να έχεις 14 παίκτες, με χαμηλό μέσο όρο, δηλαδή πχ 8 καλούς και 6 μονάστερους.
    Εγώ θα πάω μετά από 2 σεζόν, με τον ΝΙΚ, με μια τέτοια 14άδα.
    Προς το παρόν, δυναμώνουμε, βλέπουμε ποιούς παίκτες θα κρατήσουμε και περιμένω και καμιά καλή προσφορά
    Tanking-team-d21.jpg


    * κάτι άλλο επίσης, όπως έγραψα και στο ποστ για τις διοργανώσεις του top eleven, αν θέλεις να μείνεις σεζόν, κατέβα πιο κάτω από την 8η θέση γιατί μπορεί να σε πιάσει η διαλογή και να σε ανεβάσει επίπεδο την επόμενη σεζόν.
    Τερμάτισε τουλάχιστον 9ος.
    Last edited by nikolgiorgos; 01-05-2016 at 06:09 PM.
    tourtasgiorgos likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Newbie john.sifonios's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    12
    Αυτοι που κληρωνομαι ομως μετα την κληρωση εχουν τη δυνατοτητα να αγορασουν παιχτες 10 βαθμους καλυτερη ποιοτητα απο εμενα και οταν παιξουμε να εχουν αλλαξει επιπεδο σε σχεση με την κληρωση. Καλα αυτο με τους μονοαστερους δεν παιζει σε μενα. Εδω ειμαι τιγκα ροστερ 5 και 6
    και παλι η σεζον βγαινει δυσκολα.
    tourtasgiorgos likes this.

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αυτό θα το κάνεις μια φορά, πχ όταν θα πας να κάνεις μια ανανέωση στην ομάδα. Θα κρατήσεις μερικούς νέους καλούς και θα πάρεις μερικούς 3*.
    Έτσι για να δοκιμάσεις να πάρεις το τρεμπλ για μια φορά στην καριέρα σου - να ανάψεις την λάμπα
    Nick Lizas and tourtasgiorgos like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html