Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 48
Like Tree4Likes

Thread: Ετοιμαστείτε για μια νέα εξέλιξη

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Exclamation Ετοιμαστείτε για μια νέα εξέλιξη

    Μια νέα εξέλιξη μας ετοιμάζει το top eleven και αφορά το σύστημα της προπόνησης.
    Ετοιμαστείτε για μια νέα εξέλιξη-new-training.jpg
    Δεν ξέρω τι ακριβώς αφορά αλλά νομίζω θα το μάθουμε σύντομα, όπως αναφέρει εδώ ο Moi από το top eleven
    http://forum.topeleven.com/top-eleve...neak-peek.html

    Παρακάτω κάνω μια ερώτηση- επισήμανση, ότι ελπίζω ότι δεν θα είναι μόνο για το TE 2015 και για mobiles (γιατί εγώ παίζω κυρίως στο pc ενώ στο κινητό έχω την παλιά έκδοση) αλλά και για την εφαρμογή στο pc και μου απαντά ότι θα έχουμε νεώτερα και σ'αυτό το κομμάτι σύντομα. Για να δούμε ...
    Last edited by nikolgiorgos; 01-29-2016 at 03:50 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Newbie
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Ωραίο φαινεται...για να δουμε!!!

  3. #3
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    ναι αυτό με την διαφορετική έκδοση στο κινητό και στο pc είναι κουραστικό

  4. #4
    Rookie Michael Doubakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    125
    Η έκδοση του κινητού ως τώρα είναι μακράν καλύτερη από αυτή του pc, ελπίζω η νέα έκδοση για pc να είναι εξίσου καλή.

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    15
    καλησπερα παιδια!! ποτε θα βγει τελικα η νεα εκδοση στο pc και πως μπορουμε να την βαλουμε ?

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    11 Φεβρουαρίου ξεκινά η νέα έκδοση για το σύστημα προπόνησης.
    Η έκδοση 2016 για τα pc, απ'ότι λένε θα έχουμε νεώτερα σε κανά 2 εβδομάδες ?
    αλλά δεν είναι σίγουρο.
    Περιμένουμε νεώτερα.
    Last edited by nikolgiorgos; 02-07-2016 at 04:21 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Αν έχω την παλιά έκδοση στο κινητό μου, θα μπορώ να κάνω τον νέο τύπο προπόνησης ? - μάλλον όχι, απλώς ρωτάω αν θα μπορώ να συνεχίζω αυτή την προπόνηση.
    Μπορώ να παίζω στο κινητό την παλιά έκδοση και στο pc την νέα ?
    Στο pc θα έχω την επιλογή, αν δεν μ'αρέσει ή έχει θέματα η νέα έκδοση, να συνεχίσω με την παλιά ?
    Αν έχω κρατημένους κώνους σε ένα παίκτη που τον έχω στην λίστα διαπραγμάτευσης, τι θα γίνουν ?
    Υπάρχουν κώνοι στο νέο σύστημα ?

    Πολλές ερωτήσεις ε?
    lol

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Στις 11 Φεβρουαρίου ξεκινάει η νέα έκδοση για το pc καθώς και η νέα προπόνηση.
    Τέρμα οι κώνοι.
    Κάποια νεώτερα αύριο.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    15
    εχουμε κατι νεοτερο για τν καινουργια εφαρμογη?

  10. #10
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Από την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου, ξεκινάει μια αναβάθμιση του παιχνιδιού που αφορά τόσο το σύστημα προπόνησης, όσο και μια νέα έκδοση που θα παίζουμε στο pc.
    Θα αναφέρω παρακάτω και για τα δύο, όσες πληροφορίες έχω και εγώ ως τώρα.

    Η έκδοση για το pc θα βασίζεται σε ένα διαφορετικό πρόγραμμα απεικόνισης (ας πούμε), το unity, αντί το flash player.
    Αυτό δεν λέει βέβαια και πολλά πράγματα σ’αυτούς που δεν γνωρίζουν λειτουργικά σε βάθος (όπως εγώ ας πούμε, χαχα) απλώς να πω ότι το flash θεωρείται ξεπερασμένο και πιο αδύναμο σε απεικόνιση 3D (τρισδιάστατων) γραφικών. Αυτό σημαίνει ότι ίσως και στο μέλλον να δούμε και τριδιάστατα ζωντανά παιχνίδια. Κάτι που θα βλέπουμε τώρα με την νέα έκδοση για τα pc αλλά με τις γνωστές τελίτσες. Αυτό είναι κάτι πολύ καλό για όσους δεν είχαν την δυνατότητα εως τώρα, καθώς μας δίνει περισσότερες δυνατότητες να παρατηρούμε πως λειτουργεί το παιχνίδι.
    Αυτό που δεν ξέρω ακόμα είναι αν θα χρειασθεί να κατεβάσουμε ξεχωριστά αυτό το πρόσθετο ( το unity), ή θα είναι ενσωματωμένο στην νέα έκδοση.
    Επίσης, ενδεχομένως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε κάποιους browser δηλ. να μην τρέχει σε κάποιον από τους chrome, mozila, opera χωρίς πρόσθετο. Θα δείξει.
    Το νέο πρόγραμμα θα «φορτώνει» πιο αργά, θα κάνει δηλ. από 0,30’’ έως 2,30’ λεπτά, ανάλογα με το μηχάνημα (η/υ) που έχει κάποιος.
    Θα είναι όπως η έκδοση Τ11 2015 για τα κινητά συν το νέο σύστημα προπόνησης. Η βασική μάσκα θα είναι περίπου ίδια, μόνο που το μενού θα είναι μόνιμα μπροστά μας, σε μια στήλη αριστερά, ενώ σε στήλη δεξιά θα είναι οι φίλοι μας.
    Φυσικά δεν αλλάζει τίποτα όσον αφορά τους τίτλους μας, τοκεν, βαλιτσάκια κλπ.
    Μόνο το σύστημα προπόνησης θα είναι διαφορετικό.
    Η παλιά έκδοση θα συνεχίζει να τρέχει για κάποιο διάστημα (δηλ. δεν τερματίζει την Παρασκευή) αλλά δεν ξέρω για πόσο διάστημα καθώς δεν ξέρω και τι θα γίνεται με τους κερδισμένους με το παλιό σύστημα κώνους, τι θα γίνουν αν περάσουμε στην νέα έκδοση.

    Νέο σύστημα προπόνησης.
    Στο νέο σύστημα προπόνησης καταργούνται οι γνωστοί μας κώνοι. Από την νορντέους μας συστήνουν να χρησιμοποιήσουμε τους μαζεμένους μας κώνους αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει .
    Θα χαθούν ? Θα γίνει τυχαία κατανομή ?
    Καταργούνται επίσης οι τρεις κατηγορίες προπόνησης (Διατάσεις, τρέξιμο, ματς εξάσκησης). Θα γίνεται προπόνηση στις ειδικότητες που θα διαλέξουμε.
    Αν θέλουμε να βελτιώσουμε την εκτέλεση φάουλ, θα κάνουμε προπόνηση τον παίκτη μας σε διάφορα επίπεδα , σε αυτήν την ειδικότητα (με μια αναλογία βελτίωσης/απώλειας κατάστασης).
    Δεν θα γίνεται απόκτηση μιας ειδικότητας μια κ’έξω πχ με 40-50 κώνους όπως ήταν το παλιό σύστημα, αλλά θα ανεβαίνει επίπεδα σε μια ειδικότητα ο παίκτης μας.
    Με την καθημερινή προπόνηση και βελτίωση θα βλέπουμε πολλές φορές και άμεσα αποτελέσματα στα παιχνίδια της ομάδας μας.
    Θα υπάρχει όμως και απώλεια στο επίπεδο. Δηλαδή αν σταματήσουμε να προπονούμε έναν παίκτη, θα πέφτει σιγά-σιγά (νομίζω 2% κάθε μέρα) το επίπεδο που είχε φτάσει.
    Ανεβαίνοντας επίπεδα σε μια ειδικότητα (νομίζω ότι θα έχει 20), θα ξεκλειδώνονται και νέες ειδικότητες για τον ίδιο τον παίκτη μας.
    Αυτό γενικά είναι ένα μπόνους για τους ενεργούς παίκτες του παιχνιδιού , ίσως βέβαια και ένας μπελάς για αυτούς που έμπαιναν 5 λεπτά κάθε μέρα, φτιάχναν την ομάδα και έφευγαν.
    Ένα σημαντικό εδώ να πω είναι ότι στην προπόνηση δεν θα υπάρχουν πια τραυματισμοί, απλώς απώλεια της κατάστασης των παικτών μας.
    Αν πέσει κάτω από 20% τότε δεν θα μπορούμε να συνεχίσουμε την προπόνηση (εκτός αν χρησιμοποιήσουμε εξτρά πράσινα).
    Ακόμη ένα σημαντικό νέο είναι ότι πλέον ο τερματοφύλακας θα έχει ξεχωριστά χαρακτηριστικά και προπόνηση.
    Μάλλο μιλαμε πλέον για ένα νέο παιχνίδι.

    Ψήνεστε ?

    * για όσους ξέρουν αγγλικά, εδώ κάνω κάποιες ερωτήσεις στον Μοι από την νορντέους. Ελπίζω σε κάποιες απαντήσεις και νεώτερα αύριο.

    http://forum.topeleven.com/top-eleve...tml#post389902
    Last edited by nikolgiorgos; 02-09-2016 at 08:36 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 1 of 5 123 ... LastLast