Results 1 to 3 of 3

Thread: Το νέο μπόνους από το σύστημα προπόνησης

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Το νέο μπόνους από το σύστημα προπόνησης

    Ας ξεκινήσω από εδώ ένα θέμα με αφορμή το ποστάρισμα ένος φίλου που ανέφερε ότι δεν ήξερε πως λειτουργεί.
    Είναι στην μάσκα του αγώνα, κάτω αριστερή γωνία, κάτι σαν κύκλος/γρανάζι.
    Φυσικά πρέπει να έχουμε μαζέψει ένα 2-4-6-8-10% από τις σχετικές ομαδικές προπονήσεις.
    Ακόμα βέβαια, δεν ξέρουμε αν και πως λειτουργεί και τι διαφορά πχ μπορεί να έχει ένα bonus επίεθεσης από το να βάλουμε στην ομάδα στην φουλ επιθεση (και το αντίστοιχο στην άμθνα φυσικά).
    Πιστεύω όμως ότι κάποιες φορές (όχι σε κάθε αγώνα) με την χρήση του θα μπορούμε να ανατρέψουμε καταστάσεις σε έναν δύσκολο αγώνα.
    Για να δούμε
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Rookie Michael Doubakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    125
    Σήμερα το είδα σε χρήση πρώτη φορά από ένα φίλο.
    Διάλέγεις ένα από τα 4 κάθε φορά και αυτό κρατάει για 20 λεπτά παιχνιδιού, μετά μπορείς να το ξαναεπιλέξεις η να επιλέξεις κάποιο άλλο.
    Εγώ σκέφτομαι ότι θα μπορούσα, ας πούμε, να παίζω με αμυντικά (με αντεπιθέσεις) και να χρησιμοποιώ το επιθετικό μπόνους ταυτόχρονα ώστε να μην χάνω πολύ σε επίθεση...
    Θα δοκιμάσουμε διάφορα τώρα και θα γράψουμε εντυπώσεις εδώ...

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Μπορεί να έχει διάφορες στρατηγικές
    πχ
    ξεκινάω (όχι αμέσως με την έναρξη, αφού περιμένω λίγο να δω την εξέλιξη), με μπονους επίθεσης για να σκοράρω και μετά με μπονους άμυνας για να κρατήσω.

    Χρησιμοποιώ το μπονους κατοχής αν ο αντίπαλος έχει πολλούς υποστηρικτές και βλέπω ότι από την κατοχή του δημιουργεί ευκαιρίες.
    Χρησιμοποιώ το μπονους φυσικής κατάστασης αν έχω παίξεθ άλλον αγώνα 3-4 ώρες πιο νωρίς και δεν έχω ή δεν θέλω να χρησιμοποιήσω πράσινα.

    Να θυμάστε ότι αν δεν κάνουμε προπόνηση, την επόμενη μέρα τα μπόνους χάνουν 2% οπότε δεν έχει νόημα να τα κρατάμε για πολλές μέρες.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html