Results 1 to 6 of 6
Like Tree4Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 2 Post By cmasaoutis

Thread: 30 ΜΗΝΕΣ

  1. #1
    Newbie Aris Taxydromos's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    ATHENS
    Posts
    22

    30 ΜΗΝΕΣ

    Μετά απο 30 μήνες σε αυτό το παιχνίδι νομίζω ίσσως ήρθε η ώρα να το παρατήσω.
    Πέρασαν πολλές λίγκες με αλλοπρόσαλλα αποτελέσματα και με προσπάθειες και Τόκεν να ανατρέψω καταστάσεις αλλά τις πρισσότερες φορές με αρνητικά αποτελέσματα.
    Φτάσαμε λοιπόν μετα απο τόσους μήνες στην 30 κατηγορία και απρότι άλλαξα την ομάδα 3 φορές χάνει συνεχώς.
    Μην με ρωτήσετε για συστήματα και κούραση και τα λοιπά γιατί είμαστε μια παρέα απο 4 άτομα που παίζουμε και βλέπουμε τι συμβαίνει.
    Φτάσαμε λοιπόν στο γεγονός να χάνει η ομάδα ακόμα και απο 3 κατηγορίες πιο κατω δλδ 27 ή να χάνει απο ομάδες με ποιότητες τυλάχιστον 10 μονάδες πιο κατω δλδ συγκριτικά εγω εχω 168 χανω ακόμα και απο 153.
    Όταν λέμε χάνω 2 στις 3 στα φιλικά .
    Στα επίσημα χάνω συνεχώς και τρώει η ομάδα μίνιμουμ 2-3 γκόλ στο 20λεπτο έχω τύχη και 5 γκόλ (100%) ευστοχία αντιπάλου στα 30 λεπτά κουφό ε ?
    Οσοι τερματοφύλακες παίζουν εναντίων της ομάδας πάιρνουν 8-9-10 πάικτες αγώνα καια αυτό κουφό ε ?
    Να μιλήσουμε για ποσοστά ευστοχίας ? εδω να δείτε με όποιον παίζω έχει μίνιμουμ 35%.
    Η Ομάδα χάνει συνεχώς με 3-4 και 7 γκόλ διαφορά ( τα 2-3 όπως είπαμε πριν στο 20λεπτο) και η πλάκα είναι ότι προσπαθούμε 4 άτομα να δουμε τι φταίει...
    Μετά απο όλα αυτά και αγορές και Τόκεν και προσπάθειες είπα να κάνω μια κίνηση να ρωτήσω την εταιρεία πώς είναι δυνατόν να συμβαίνουν τόσα ανορθόδοξα....
    Η απάντηση ξύλινη και κοροιδία.
    Μας θεωρούν κορόιδα και μιλάνε για τυχαία αποτελέσματα εννω όλοι ξέρουμε ότι δεν συμβαίνει αυτό η για να το πώ πιο κομψά ξέρουμε αλλά λέμε πόσο φτιαχτό ?
    Λυπάμε που το λέω διότι έχω πάιξει πολλά games στο διαδίκτυο αλλά εδώ είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ.
    Θα μου πείτε τώρα καλα δεν σε ξέρουν κύριε δεν έχουν και προσωπικά.
    Σωστό αλλά θα απαντήσω ότι ακόμα και στα Μαθηματικά δεν συμβαίνουν τόσες συμπτώσεις.
    Σας έχει τύχει για παράδειγμα τον Α γύρο να είσαστε 1 θέση και στον 2 να μη μπορείτε να πάρετε ούτε ισοπαλία ? (και αυτό το είδαμε)

    Δεν ξέρω αυτό το πόστ πόσο θα μείνει εδώ αν και θα κάνω πόστ σε όσα φορουμ και μπλογκ του παιχνιδιού γνωρίζω ότι μιλάμε για ΚΟΡΟΙΔΙΑ
    έχω κρατήσει όλα τα στατιστικά 30 λίγκες τώρα ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΧΑΝΕΙ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΟ.

    Ευχαριστώ και καλή τύχη σε όσους δεν θέλουν ή δεν πιστεύουν θα τους χρειαστεί

  2. #2
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Τώρα τελευταία διαβάζω αρκετά τέτοια ποστ κ τελικά δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω πως λειτουργεί αυτό το παιχνίδι... δεν θέλω να πιστεύω στο φτιαχτό κάποιο μηχανισμό κ λογική έχει...σεβαστή βέβαια κάθε άποψη...

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    κοίτα, φτιαχτό δεν είναι.
    από την άποψη δηλ. ότι το παιχνίδι έχει κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες παίκτες (λέω για τους ενεργούς, γιατί γενικά οι λογαριασμοί έιναι κάποια εκατομύρια).
    δεν υπάρχει μηχανισμός που να μπορεί να ελέγχει όλους αυτούς τους παίκτες.
    πως κινούνται, αν αγοράζουν, αν κερδιζουν ή χάνουν κλπ.
    και η νορντέους είναι μια χούφτα άνθρωποι υπόψιν. δεν είναι και καμιά cia.
    απλώς το παιχνίδι βάζει κάποιες παράμετρους τυχαιότητας έτσι ωστε να μην είναι δεδομένο ότι αυτός που θα έχει την καλύτερη ομάδα, θα τα κερδίζει όλα.

    168 χανω ακόμα και απο 153.
    όσο ανεβαίνουμε επίπεδα, τόσο η διαφορά ποιότητας μικραίνει.
    βλέπουμε 2 ομάδες δηλ. η μία 4-5* και η άλλη 6-7* αλλά η διαφορά που λες είναι 10% - όταν το ζάρι του παιχνιδιού ή η καλή/κακή μέρα μπορεί να επηρεάσει κατά τουλάχιστον 30% .
    Last edited by nikolgiorgos; 05-05-2016 at 06:56 PM.
    Thanasis Baloumis likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Δεν ξέρω αυτό το πόστ πόσο θα μείνει εδώ
    To ποστ αυτό θα μείνει δώ για όσο καιρό θα είμαι διαχειριστής.
    Το φόρουμ δίνει την ελευθερία να λέμε ότι θέλουμε αρκεί να είναι σε κόσμια πλαίσια.
    και γω τους τά'χωνα αρκετές φορές στο αγγλικό φόρουμ - πριν με κάνουν διαχειριστή- και εξακολουθώ να τα λέω και τώρα καμιά φορά.

    Τώρα για τα χρήματα
    - κατ'αρχήν να πω ένα παράδειγμα.
    Αν ήταν τόσο στημένο που λέμε, τότε σαφώς και θα ευνοούνταν αυτοί που τα χώνουν περισότερο.
    Σε πληροφορώ όμως, ότι τουλάχιστον στο αγγλικό φόρουμ, όπου έχει πολύ περισσότερα μέλη και ποστ, γίνεται χαμός από αυτούς που διαμαρτύρονται γιατί βάζουν χρήματα και χάνουν από ανύπαρκτες ομάδες αγώνες.

    - Προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να παίζεις το παιχνίδι κι χωρίς χρήματα. Να φτιάχνεις μια 5* ομάδα και ότι βγει.
    Επίσης μπορείς να βάζεις και 5 'η 10 euro κάθε μήνα (2 καφέδες είναι), να παίρνεις 1 κυνηγό ή από τους προτεινόμενους, έτσι για να είσαι λίγο πιο ανταγωνιστικός.
    Δεν χρειάζεται να ξοδεύεις και τ'άντερά σου.

    - Επίσης κάτι που κάνω και εγώ.
    Χάνω επίτηδες μια σεζόν για να δυναμώσω την ομάδα μου και να μαζέψω τοκεν και βαλιτσάκια.

    Υπάρχουν διάφοροι τρόποι να παίξεις.
    Χαβαλέ και χαλαρά
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να είναι φτιαχτο το παιχνίδι. Το ακριβώς αντίθετο, υποτίθεται ότι οι κατασκευάστες δεν θέλουν να απογοητευουν και να αποθαρρυνουν τους πελάτες τους, δηλαδη εμάς, ειδικά αυτούς που πληρώνουν για να παίζουν. Επομένως τιποτα δεν είναι στημένο. Απλά κάποιοι παίκτες επειδή ξοδεύουν πολλά έχουν υπερβολικές απαιτήσεις από ένα παιχνίδι που υποτίθεται ότι παίζουμε για να διασκεδάσουμε και όχι να κερδίσουμε κάτι παραπάνω. Η λύση μια λοιπόν: χαμηλωστε τις προσδοκίες σας και μην ξοδευοσαστε άδικα. Αυτά από μένα. Τσαγια!

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Κάνε και εδώ ένα ποστάρισμα - μας λείπουν 4 συμμετοχές για την κλήρωση της σεζόν
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...E%9D-79-a.html
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html