Results 1 to 8 of 8
Like Tree5Likes
  • 1 Post By Nick Lizas
  • 2 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By snart1
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Λίγα λόγια για το παιχνίδι

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157

    Λίγα λόγια για το παιχνίδι

    Λοιπόν φίλες και φίλοι το top eleven (νέα βέρσιον) παρόλο που είναι εντυπωσιακό.... είναι γεμάτο bugs που θα σπάσουν τα νεύρα σε όποιον ασχοληθεί μαζί του..

    Και εξηγούμαι για να μη παρεξηγηθώ...
    Καταρχήν να ενημερώσω ότι είμαι προγραμματιστης με χιλιάδες γραμμές κωδικά σε διάφορα projects (web και μη). Επίσης να ενημερώσω ακόμα ότι για κάμποσα χρόνια έγραφα σε περιοδικά σχετικά με το χώρο της πληροφορικής..

    Ας πάμε όμως στα προβλήματα που το παιχνίδι βγάζει και θα σας κάνουν ακόμα και να σκεφθείτε να σπάσετε το PC σας ειδικά αν έχετε πληρώσει...
    Οπότε βασικός κάνονας για όποιον ασχοληθεί.. Οπλίζεσαι με αρκετή υπομονή και δεν πληρώνεις!!!

    Ας ξεκινήσουμε λοιπόν ...

    α) Προχθές διεκδικώ ένα παίχτη και έχω φθάσει μαζί με κάποιον άλλο αντίπαλο στον 16 γύρο (είχα 46Τ μέσα)..
    Στο 17ο γύρο λοιπόν ξεκινά να μετρά αντίστροφα.. 15, 14, 13 και δίνει το παίκτη στον αντίπαλο.. (ξέχασε να μετρήσει άλλα 12 δευτ) πετώντας στο κάλαθο τον άχρηστων τα ωραία μου Τ που είχα μοσχοπληρώσει.. Θα μου πείτε τρελός είσαι άνθρωπε μου και εφτασες στο 17ο γύρο? Ε ναι μερικές φορές είναι το γαμώτο και μπαίνεις στη κόντρα με κάποιον (που μπορεί να είναι και bot, δε γνωρίζεις..)
    β) Πάλι μεταγραφή.. Ο πληστηριασμός δεν έχει μπει καν σε γύρους.. Θέλει 30 δευτερόλεπτα για να μπει στον πρώτο γύρο... και κάποιος έχει κάνει μια προσφορά (ξέρετε από αυτές που βάζουν ένα Τ σε 10 παίκτες και πάνε για ύπνο, με σκοπό να πάρουν κάποιο παίκτη)..
    Εγώ περιμένω να κατεβεί στα τελευταία δευτερόλεπτα και 2-3 πριν τη λήξη του να χτυπήσω το παίκτη με Bid αν δεν βάλει κι άλλος διεκδικητής και συνήθως αυτό πιάνει έτσι ώστε με ένα μόνο Τ να πάρετε κάποιον χωρίς να χαλάσετε άλλα Τ.
    Η χρόνος κυλά αντίστροφα λοιπόν 30, 29, 28, 27 και δίνει το παίκτη σ' αυτόν που είχε κάνει τη προσφορά!!!!
    Έλεος!

    γ) Οι αγώνες είναι για το πούλο.... Δεν μπορεί να δίνεις τα πάντα για έναν αγώνα να τους έχεις όλους πάνω από 90% κατάσταση και ηθικό super (σκορπώντας μπλε και πράσινα)... προετοιμασία στο "εξαιρετική" και να με 98% σύνολο (5 αστερία) την ομάδα σου να παίζεις με αντίπαλη ομάδα της τάξης του 48% και 3 αστερία και να χάνεις το παιχνίδι 4-1 !!!!!!!!!!!
    δ) οι αγώνες δεν φαίνονται πολλές φορές στο "αγώνες σε εξέλιξη" ενώ φαίνονται κανονικά στους αγώνες των φίλων σου...
    ε) Οι όμιλοι στο τσαμπιονς λιγκ δείχνουν 1ο, 2ο, 4ο, και μετά 3ο! (κάνα σόρτ μάγκες? τόσο δύσκολο είναι)
    στ) παίζεις με 15% μπόνους (και τουλάχιστον 8 οπαδούς να σε υποστηρίζουν) ενώ ο άλλος χωρίς οπαδούς και χωρίς παρουσία και χάνεις το παιχνίδι στην εδρα σου!!!! (ευνοείτε χαμηλότερης δυναμικοτητας αντίπαλος έτσι.. αν ήταν ισοδύναμος λες οκ πάει στο διάολο..)

    ζ) Για τις απαιτήσεις του παιχνιδιού σε μνήμη δε θα πω και πολλά...
    Σε ι5 με 8gb Ram και το παιχνίδι σκάει και σου λέει "not enough memory"!! Tι έγινε ρε μάγκες της εταιρείας? To battlefield 4 και άλλα παιχνίδια παίζουν πολύ καλύτερα σε χαμηλότερης ποιότητας PC's.. Αξίζει να σημειωθεί ότι παίζω με 2 διαφορετικά accounts από 2 διαφορετικά μηχανήματα... Το δεύτερο PC είναι ένα dual core με 4gb ram... Δε φαντάζεστε τι τραβάω για να μπορέσω να φορτώσω το game!! συνήθως κάνω όλες τι ενέργειες προπονήσεις κλπ και μπαίνω 10 λεπτά πριν τον αγώνα για να κάνω τις τελευταίες ρυθμίσεις αν χρειάζονται και να παρακολουθησω το ματς...
    Δεν φαντάζεστε τι γίνεται όμως όταν παλεύω να μπω μίση ώρα με μηνύματα του τύπου "δεν επαρκεί η μνήμη σου", "δε μπορώ να συνδεθώ στο facebook", "ξαναφορτώστε το παιχνίδι από την αρχή", "errors" και διάφορες άλλες μχχχκιες που μου πετάει στα μούτρα .. και όταν τελικά καταφέρνω να το φορτώσω ο αγώνας έχει λήξει με 1-0 υπέρ του αντιπάλου και και έχω πεταχτεί έξω από το κυπελο με αυτό το γκολ...
    Τελος πολλές φορές εκεί που παίζετε θα πάρετε ένα μήνυμα στα ξαφνικά του τύπου "ξαναφορτωσε το παιχνιδι" ακόμα και αν δεν κάνετε τίποτα!!!! (ξέχασα να σας πω ότι και η σύνδεση μου είναι 24αρα με μέτρηση στα 19Kbps)

    Έπαιζα για μήνες πέρσι το παιχνίδι και στο τέλος δεν άντεξα και το παράτησα... φέτος με τη νέα βερσιον παίζω περίπου ένα μήνα και ήδη σκέφτομαι να το παρατήσω και πάλι.. (ο εγκέφαλος έχει φθάσει σε σημείο Reset)
    Με λίγα λόγια γιατί βαριέμαι να γράψω και για άλλα bugs που συμβαίνουν συνεχεία ...

    Your game sucks!!
    Ποτέ μη δώσετε λεφτά να αγοράσετε Τ!!
    Oσοι σκέφτονται να αρχίσουν να παίζουν, θα τους πρότεινα να βρουν άλλα παιχνίδια του είδους που θα σας σπάσουν πολύ λιγότερο τα νεύρα!

    Αν μου λέγανε να βαθμολογήσω το game σε κάποιο review για πρώτη φορά στη ζωή θα έβαζα 0 σε software!

  2. #2
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    φιλε σαρτ1 παιζω το παιγνιδι 3 χρονια αυτα που περιγραφεις δεν τα εχω συνατησει νομιζω καπου υπερβαλεις και εγω εχω
    συνδεση 24 και απο λαπ τοπ μπαινω και απο κινητο κανενα προβλημα Attachment 66867
    μαλλον παιζεις το παιγνιδι μερικους μηνες, γιατι οπως βλεπω χαλας και πολλα τοκεν χωρις να εχεις καποια στρατηγικη
    οσο για μενα φιλε παιζω το παιχνιδι για διασκεδαση και παραπανω απο 10-15 τοκεν την σαιζον δεν χαλαω τα περισοτερα
    τα μαζευω απο κανενα βιντεακι και οτι μου δωσει το παιγνιδι.Απο το επιπεδο 1εως και 28 τα πηγα αρκετα καλα μετα δυσκολευουν τα πραγματα
    γιατι πρεπει βαλεις πολλα τοκεν εαν θελεις να βγαινεις πρωταθλητης,τωρα ειμαι επιπεδο 33,και απλως ειμαι χαρουμενος να περναω εαν μπορω στο
    επομενο επιπεδο,το παιγνιδι και το καθε παιγνιδι να το πηγαινεις εκει που θελεις εσυ ,και οχι να σε πηγαινει εκει που αυτο θελει, γιατι εαν σε παει εκει που αυτο θελει εχεις χασει τα χρηματα σου.Οσο για τα bugs δεν διαφωνω και εγω τα εχω συναντησει αλλα οχι στον υπερβολικο βαθμο που τα παρουσιαζεις
    Last edited by nikolgiorgos; 05-15-2016 at 06:09 PM.
    Ποσιδονας likes this.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Πολλά τα παράπονα σου βλέπω αλλά ας τα πιάσουμε από την αρχή :
    Για τα α) και β), , δημοπρασίες, αν εννοείς όταν κάνουμε από κινητό, όντως υπάρχει θέμα γιατί το 3G σήμα είναι ας τα να πάνε.
    Έχω χάσει αρκετές φορές τοκεν λόγω διακοπής του κακού σήματος (το ίδιο μπορεί να συμβεί και σε wi-fi σε κοινό χώρο φυσικά).
    Γι'αυτό αποφεύγω να χτυπάω παίκτες με σύνδεση κινητού εκτός αν είναι κάποια πολύ πρωινή ώρα, όταν ξεκινάει ο σέρβερ (πχ 6.30 το πρωί που ξυπνάω για δουλειά και έχει ησυχία).
    Αν εννοείς από pc, δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα προβλήματα. Φυσικά αν πάμε με την στρατηγική χτυπήματος στο τελευταίο sec. έχει και το ρίσκο του.
    Επίσης όταν πάω να "ψωνίσω" παίκτες, χρησιμοποιώ πάντα την παλιά έκδοση.
    Δεν υπάρχουν bot bidders. Απλώς έχει αρκετούς άσχετους το παιχνίδι, που ποντάρουν ότι νά'ναι.

    γ) - στ) Παράγοντες όπως καλή κατάσταση και ηθικό/καλύτερη ποιότητα των παικτών μας/παρουσία μας στο παιχνίδι/ φίλοι που μας υποστηρίζουν και δίνουν κατοχή μπάλας , είναι κάποιοι από τους παράγοντες που μπορεί να μας δώσουν την νίκη αλλά δεν είναι πάντα αρκετοί.
    Υπάρχουν και άλλοι παράγοντες αλλά και η τύχη, η καλή/κακή μέρα.
    Αν ήταν τα παραπανω στάνταρ, τότε δεν θα είχε και ενδιαφέρον το παιχνίδι εφόσον η καλύτερη ομάδα που ακολουθεί 5 βασικούς κανόνες θα κέρδιζε πάντα.

    δ) οι αγώνες δεν φαίνονται πολλές φορές στο "αγώνες σε εξέλιξη" ενώ φαίνονται κανονικά στους αγώνες των φίλων σου...
    δεν καταλαβαίνω τι εννοείς .
    Εγώ τα μόνα προβλήματα που έχω είναι ότι μερικές φορές όταν ξεκινάει το παιχνίδι, δείχνει πχ 40' λεπτό και 0-0, αλλά μετά από λιγάκι ξεκινάει κανονικά ο αγώνας μου.
    Επίσης στην παλιά έκδοση, δεν μου βγάζει την μάσκα/κουμπί υποστήριξης, σε αγώνες φίλων από άλλους σέρβερ.
    Ένα γενικό πρόβλημα που διαβάζω (δεν μου έχει συμβεί) , είναι ότι ενώ έγινε ο αγώνας, έγινε διακοπή του σέρβερ και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε απο simulation.

    ε) Οι όμιλοι στο τσαμπιονς λιγκ δείχνουν 1ο, 2ο, 4ο, και μετά 3ο! (κάνα σόρτ μάγκες? τόσο δύσκολο είναι)
    αυτό είναι ένα τελευταίο bug από το πρόσφατο update που έγινε. Πιστεύω θα λυθεί σύντομα.

    ζ) Για τις απαιτήσεις του παιχνιδιού σε μνήμη δε θα πω και πολλά...
    Σε αυτό δεν έχεις άδικο.
    'Εγινε πατατιά με την μεταφορά του interface και του Live, από την έκδοση του κινητού στο pc.
    Υπάρχει λύση και είναι απλή.
    Παίζω στην παλιά έκδοση (μιλάμε για το pc τώρα, μιας και στο κινητό δεν έχει πρόβλημα).
    Μπαίνω στην νέα έκδοση κανά 2 φορές για να κάνω την προπόνηση και (όχι πάντα) για να παρακολουθήσω τον αγώνα μου.
    Για 10 λεπτά, κλείνω όλες τις άλλες εφαρμογές και είναι οκ.

    Με λίγα λόγια γιατί βαριέμαι να γράψω και για άλλα bugs που συμβαίνουν συνεχεία ...
    είναι ένα παιχνίδι που εξελίσεται συνεχώς
    αλλά παράλληλα αυτές οι εξελίξεις και αναβαθμίσεις πρέπει να τρέχουν σε ένα περιβάλλον όπου κάποια εκατομύρια (ή έστω εκατοντάδες χιλιάδες παίκτες) παίζουν καθημερινά, υπάρχει η σχέση με το fb, και οι καθημερινοί live αγώνες ενάντια σε πραγματικούς αντιπάλους.
    Μπορεί να μην έχουν ίσως και τους καλύτερους προγραμματιστές αλλά από την άλλη δεν μπορούν να το κλείσουν το "μαγαζί" για ένα μήνα και να πούνε
    οκ ελάτε τον άλλο μήνα και θα είμαστε έτοιμοι.

    Ποτέ μη δώσετε λεφτά να αγοράσετε Τ!!
    Αυτό μου ακούγεται τόσο λογικό όσο το
    "Μην αγοράζετε και τρώτε πίτσες - κάνουν κακό στην υγεία"

    Οκ, συμφωνώ, μην πληρώνετε πολλά λεφτά σε ένα παιχνίδι - γενικά, όποιο παιχνίδι και να είναι αυτό.
    Ή μην αγοράζετε τοκεν και τα ξοδεύετε άσκοπα χωρίς να ξέρετε καλύτερα το παιχνίδι
    αλλά από κει και πέρα, αν κάποιος το έχει χόμπι, περνάει ευχάριστα ή τέλος πάντων τον εξιτάρει το παιχνίδι και ασχολείται 1-2 ώρες σχεδόν κάθε μέρα,
    δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην δώσει 5 euro για να πάρει 50 Τ την σεζόν/τον μήνα και να γίνει πιο εύκολη η ζωή του
    * την ώρα που θα δώσει πχ αυτά τα λεφτά για να πιεί ένα καφέ
    Last edited by nikolgiorgos; 05-15-2016 at 06:54 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην δώσει 5 euro για να πάρει 50 Τ την σεζόν/τον μήνα και να γίνει πιο εύκολη η ζωή του
    * την ώρα που θα δώσει πχ αυτά τα λεφτά για να πιεί ένα καφέ
    σωστό, ιδίως τώρα που θα ανέβει ο καφές - lol

    Πάντως ρε φίλε snart, αλλά εσύ λες δηλαδή να μην παίζουμε αυτό αλλά γιατί ?
    Έχει κάποιο καλύτερο αυτή τη στιγμή ?
    Μιλάμε για παιχνιδι ποδοσφαίρου τώρα , με Live αγώνες εναντίον παικτών όχι ΑΙ.

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Καταρχήν Νικόλα για τα ποστς.... τι να πω εμενα μου δείχνει τόσο καιρο οτι δεν δημοσιεύεται πουθενά.... Ακομα και χθες εκανα ποστ και μετα δε μπορουσα να δω το ποστ μου στο φόρουμ.... Ακομα και τωρα ο μονος τροπος για να το δω ειναι μονο μεσω του λινκ που εβαλες εκει που κλειδωσες το θεμα!!!!

    Οσο αναφορά αυτά που μου απαντησατε..

    Παιζω και απο το PC και απο το κινητο... Ολα όσα ανεφερα συνεβησαν στο PC στο κινητο παιζει μια χαρα (εκτος του ότι ειναι σχεδόν αδυνατο να χειριστείς το παιχνιδι.) Προσπαθήστε να κανετε προπόνηση ή να κανετε αλλαγη παίκτη στον αγωνα και θα δειτε..
    Τωρα αν χρειαζομαι phablet για να παιξω και το mini samsung που εχω δεν ειναι αρκετο ... φυσικά και έχει να κανει με το κωδικα και τη φιλικοτητα του απο τους designers που εφτιαξαν ενα interface μονο για κινητα του αναλογου μεγεθους.. δλδ προκειτε για αστοχια των designers.. (δεν θα σταθώ όμως αλλο στο κινητο μιας και δεν βγαζει bugs. Οποιος θέλει μπορω να του εξηγησω μεσω προσωπικών μηνυματων πως σχεδιαζεται μια εφαρμογη Web συμφωνα με τα στανταρτς του 2016 πλεον..

    Απάντηση στο Νικο Λίζα? (δεν ξερω που πάει ο τόνος) :P
    Νίκο το παιχνιδι το 'παίζα περυσι για ενα χρονο... Το παρατησα απο αυτα τα κουφα που γίνονταν... (οπως λετε μερικοι ζαρια, μερα κλπ) και αντε να το δεχθώ αν και δε συμφωνώ με το τρόπο (αν εχει δημιουργηθεί ετσι).. Αν ήθελα να παιξω με το παραγοντα τυχη μαλλον θα ασχολιομουν με το λοττο και το τζοκερ. Τεσπά ειναι ευλογη η απάντηση αν δε συμφωνείς μη το παίζεις... και εδώ έχετε δικιο, αλλα τωρα που ασχολουμαι λιγο καιρο η νεα βερσιον προσωπικά εμενα μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο τη παλια (ειδικα αν δεν ειχε τοσα bug ναι θα ηταν το #1 για εμενα).

    Οσο αναφορά τα τοκεν δεν χαλάω πολλά (αντε 10 στη καθε σεζον -τοσα εχω χαλάσει ως τωρα...). Απλα Στην αρχη που ξεκινησα εβαλα και 5 ευρω για να μπορεσω να φτιαξω τις 2 ομαδες μου μιας και οι παικτες που ειχα ηταν για κλαματα οποτε επρεπε να αγοράσω καποιους παικτες και επεσα στη περιπτωση που μου την εδωσε και μπηκα στο τριπακι να αγορασω ενα πολυ καλο παικτη (αφου ειχα αρκετα Τ) και εφτασα μεχρι το 16 γυρο οπου συνεβει αυτο που εγραψα στο 1ο μου ποστ. Δεν ειδα όμως κανεναν σας να λέει οτι η καλη εταιρια θα επρεπε να κραταει καποιο Log αρχεια που θα καταγραφονται τετοιου ειδους αδικιες και τουλαχιστον να επιστρεφει τα Τ λόγω αστοχίας κωδικα!!. Συνηθως οπως ειπα μπαινω το πρωι 4 με 6 γιατι πολλές φορές ξενυχταω μεχρι αργά. Πολλές φορές εχω κοιμηθει και μεσσημερι για βραδυ... Οταν γραφεις κωδικα βλεπεις, οι ποιο ησυχες ωρες τις νυχτας ειναι και οι ποιο αποδοτικες- οποιος γραφει κωδικα σιγουρα το καταλαβαινει...
    Ετσι ο τροπος που εξηγησα πονταροντας τα 3 τελευταια δευτ. και αφου εχει μονο ενα bid (προφανως καποιος το πατησε και πηγε για υπνο) και αν δε πονταρει και καποιος αλλος εκεινη την ωρα παιρνω το παικτη (δουλευει κατα 90%). Σε περιπτωση που πονταρει και αλλος απλα δε βαζω 2ο Τ. Αυτό ομως δεν δικαιολογει να δινει το παικτη 27δευτ πριν το τελος..
    Οσο για το που με παει το παιχνιδι πιστεύω ότι παιζω όπως και εσυ... Ομως πως να το κανουμε είναι αδικο να χανεις 2-3 ή και παραπανω φορες απο κάποιο τραγικα αδυνατο παικτη στο μισο δυναμικο με εσενα, και ενω εχεις προσαρμοσει τη στρατηγική σου στο καθε παιχνιδι αναλογα με το συστημα του αντιπαλου σου. Δεν ειναι δυνατο να χανεις απο παιχτη του 45% οταν εσυ εισαι στο 90% και μαλιστα τη μια φορα 1-4 στην εδρα σου και τη δευτερη 4-2 στη δική του και μαλιστα στο καπακι (τσαμπιονς λιγκ). Μαμω τα ζαρια τοτε..... Αλλα να το ξαναπώ ας το δεχτω και δε πειράζει δεν εγινε και τπτ... και συνεχιζω .. ολοι εχουν τις στραβες τους ακομα και οι μεγαλες ομαδες...


    δ) οι αγώνες δεν φαίνονται πολλές φορές στο "αγώνες σε εξέλιξη" ενώ φαίνονται κανονικά στους αγώνες των φίλων σου...
    δεν καταλαβαίνω τι εννοείς .

    Νίκο εννοώ ότι δεν βλέπω τον αγωνα στους εν αξελιξη αγωνες αλλα αν πατησω εκεέι που βλέπεις τους αγωνες των φιλων σου (οχι το προγραμμα της ομαδας μου) τους βλέπω να ειναι κανονικα σε εξελιξη και απο εκει μπορω να πατησω κα νια δω το ματς..
    Τα αλλα προβλήματα που λες οτι γνωρίζεις τα εχω δει και εγω και ειδικα αυτο που σταματαει στον ενα χρηστη προφανως εχει να κανει οτι ο σερβερ προσπαθεί να δειξει σε οσους χρηστες παρακολουθουν το ματς το ιδιο λεπτο οσο αναφρα τη εξελιξη του ματς και οταν εντοπιζει μεγαλη διαφορα στους χρονους σταματα τη μεταδοση σε καποιον (καποιους) χρηστες ώστε να βλέπουν όσο το δυνατο πιο συγχρονισμενα.. πχ μια μερα παρακολουθουσα ματς με το 2ο λογαριασμο μου σε παιχνιδι του 1ου και ο 2ος εδειχνε σχεδον 15¨λεπτα μπροστα οποτε ο 2ος σταματησε για λιγο περιμενοντας να εξισοροπήσει με τουν 1ο που επαιζε το αγωνα. (αυτο βεαβια με βαζει σε υποψιες ότι το ματσ ειναι προκαθορισμενο πριν ακομα ξεκινησει αλλα μη σταθουμε σε αυτο)
    Οσο για το "Ένα γενικό πρόβλημα που διαβάζω (δεν μου έχει συμβεί) , είναι ότι ενώ έγινε ο αγώνας, έγινε διακοπή του σέρβερ και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε απο simulation. " μου συνεβει χθες αλλα ευτυχως δεν εχασα το παιχνιδι..


    Με λίγα λόγια γιατί βαριέμαι να γράψω και για άλλα bugs που συμβαίνουν συνεχεία ...
    είναι ένα παιχνίδι που εξελίσεται συνεχώς αλλά παράλληλα αυτές οι εξελίξεις και αναβαθμίσεις πρέπει να τρέχουν σε ένα περιβάλλον όπου κάποια εκατομύρια (ή έστω εκατοντάδες χιλιάδες παίκτες) παίζουν καθημερινά, υπάρχει η σχέση με το fb, και οι καθημερινοί live αγώνες ενάντια σε πραγματικούς αντιπάλους.
    Μπορεί να μην έχουν ίσως και τους καλύτερους προγραμματιστές αλλά από την άλλη δεν μπορούν να το κλείσουν το "μαγαζί" για ένα μήνα και να πούνε
    οκ ελάτε τον άλλο μήνα και θα είμαστε έτοιμοι.


    Οκ το καταλαβαίνω ότι εξελισεται, αλλα δε βγαζεις μια βερσιον στους χρηστες αν δεν εισαι 100% σιγουρος οτι τρεχει σωστα κατα 99,9%. Πόσο μάλλον όταν όπως λες το χρησιμοπιουν καποια εκατομμυρια παικτες..
    Παραδειγμα? Το Ικαριαμ (δε ξερω πόσοι το παίζεται αλλα εγω το παίζω 6 χρονια) Ποτε μα ποτε δε βγηκε κατι αναλογο εξω απο την εταιρία του. και το παιχνίδι έχει πολυ περισσοτερες παραμετρους απο το τοπ11. Ακομα και οταν αλλαξαν εντελως το παιχνιδι αυτό επαιζε πολυ καλα και με ελαχιστα και αμελιτεα Bugs!
    Αρα πέναλτυ για μια εταιρια που βρισκεται μεσα στις 20 της Ευρώπης ετσι? Μη τα ισοπεδωνουμε όλα και μην ειμαστε ανεκτικοι οταν μαλιστα κερδίζουν εκατομμύρια απο αυτο το παιχνιδι και μονο.. Ας προσλάβουν και αλλους προγραμματιστες δε με ενδιαφερει...(υπάρχουν χιλιαδες ανεργοι και στη δική τους χώρα!)


    Ποτέ μη δώσετε λεφτά να αγοράσετε Τ!!
    Αυτό μου ακούγεται τόσο λογικό όσο το "Μην αγοράζετε και τρώτε πίτσες - κάνουν κακό στην υγεία"


    Αστοχο. Δεν αγοράζεις πίτσα απο το ιδιο μαγαζι οταν σου φερνουν τη πιτσα κολημενη στο καπάκι του κουτιου!! χαχαχα Οσο για τα υπολοιπα συμφωνω απολυτα...


    Απαντηση στο φίλο Ποσειδώνα
    Ναι φίλε υπάρχει πολυ καλυτερο και μαλιστα απο Ελληνικα χέρια και στο επιπεδο του Football Manager... Καμια σχέση με το Τοπ11 το οποιο το επαιζα και αυτό περσυ.. Δεν θυμαμαι το domain όμως.. Αν το βρω ή το θυμηθω θα το αναφερω εδω αν προκειται και συμφωνει και ο διαχειρηστής μας εδω :P
    Επίσης ειχα βρει και ενα στο οποιο επαιζαν 24 παικτεσ και ο καθε ενας χειριζοταν απο ενα παικτη της ομαδας.. δεν το ειχα τσεκαρει ομως..


    Τελος αν θελετε δειτε τα λινκ για άλλα bugs που μου βγαζει για να μη λετε ότι γραφω ότι θελω..
    Α. Screenshot by Lightshot
    Για μια εβδομαδα δεν μπορουσα να δω τη συθεση του αντιπαλου.

    Β. Screenshot by Lightshot
    Το καινουργιο στην αναφορα αγώνα..

    Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω το βρισκω πολυ χρησιμο την αναφορα αγωνα απο το βοηθό. Ναι, μερικες φορές λεει και μακακιες αλλα αν προσεχεις καποια πραγματα μπορεις να βελτιωσεις την αποδοσή σου ακουγοντας τον και μεριμνωντας αναλογα στην προπονηση.


    Εν κατακλέιδι ναι η νεα βερσιον ειναι πολυ καλυτερη οσο αφορα το gameplay. (Λογω του θυμου μου οκ ημουν αυστηρός μαζί τους βαζοντας 0).
    Ομως παιδια η εταιρια πρεπει να προσέξει παραπάνω όπως ειπα και πιο πριν δε βγαζεις μια βερσιον με τοσα πολλα bugs ειδικα όταν το παιζει τόσος κοσμος!!!


    Από σημερα ειμαι ο κατοχος ενος PC με i5 cpu, 16gb Ram και 4gb κάρτα γραφικών. Αν μου ξαναβγαλει πρόβλημα με τη μνημη, ε ναι θα το παρατήσω χωρίς δευτερη κουβεντα!
    Nick Lizas likes this.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    πχ μια μερα παρακολουθουσα ματς με το 2ο λογαριασμο μου σε παιχνιδι του 1ου και ο 2ος εδειχνε σχεδον 15¨λεπτα μπροστα οποτε ο 2ος σταματησε για λιγο περιμενοντας να εξισοροπήσει με τουν 1ο που επαιζε το αγωνα. (αυτο βεαβια με βαζει σε υποψιες ότι το ματσ ειναι προκαθορισμενο πριν ακομα ξεκινησει αλλα μη σταθουμε σε αυτο)
    το παιχνίδι δεν είναι συνέχεια σε υπολογισμούς αλλά ανά κάποια λεπτά (περίπου 4-5' λεπτά του αγώνα) κάνει ξανά υπολογισμούς με τα νέα δεδομένα.

    "Ποτέ μη δώσετε λεφτά να αγοράσετε Τ!!"
    "Αυτό μου ακούγεται τόσο λογικό όσο το "Μην αγοράζετε και τρώτε πίτσες - κάνουν κακό στην υγεία" "
    Αστοχο. Δεν αγοράζεις πίτσα απο το ιδιο μαγαζι οταν σου φερνουν τη πιτσα κολημενη στο καπάκι του κουτιου!! χαχαχα Οσο για τα υπολοιπα συμφωνω απολυτα..
    μπορεί αλλά και η δικιά σου προτροπή είναι άστοχη.
    Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
    Είναι πιο επικοδομητική μια συμβουλή πχ που έχει την καλύτερη πίτσα ή αν βάζετε μοτσαρέλα και γαλοπούλα στην πίτσα, είναι εξίσου νόστιμη και πιο υγιεινή χαχα

    Ναι φίλε υπάρχει πολυ καλυτερο και μαλιστα απο Ελληνικα χέρια και στο επιπεδο του Football Manager... Καμια σχέση με το Τοπ11 το οποιο το επαιζα και αυτό περσυ.. Δεν θυμαμαι το domain όμως.. Αν το βρω ή το θυμηθω θα το αναφερω εδω αν προκειται και συμφωνει και ο διαχειρηστής μας εδω
    δεν έχω αντίρηση αλλά η σύγκριση θα είναι σε όλο το πακέτο (ομάδες, αλλαγές ονομάτων παικτών, επισημες φανέλες, πραγματικοί παίκτες-αντίπαλοι, game play, διαγωνισμοί, φίλοι από fb κλπ, πολύς κόσμος που παίζει το παιχνίδι απ'όλον τον κόσμο κλπ).
    Αυτό το λέω γιατί ψαχνόμουν πριν 1-1,5 χρόνο (μαζί με κάποιους άλλους φίλους που θέλαμε να παίξουμε μαζί), αλλά δεν υπήρχε τίποτα έστω και "κοντινό".
    Για football manager παιχνίδι λέμε πάντα.
    Last edited by nikolgiorgos; 05-21-2016 at 06:20 AM.
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Αλλο κουφό τώρα ... ενω το παιχνίδι έχει γίνει (και δεν το δειχνει ποτέ) στον επομενο αγωνα εμφανίζει <1

    Λετε να τα φτυσε τελείως?

    Δειτε την ωρα στο PC μου δειτε τηνν ώρα που έπρεπε να γινει το παιχνίδι... και τι μου εμφανίζει....
    Α και κατι ακομα δε μπορεσα να το δω .. και εχασα απο την ομαδα νο5 ... 0-1

    Screenshot by Lightshot

    Ε ρε γλέντια.....
    Last edited by snart1; 05-24-2016 at 06:25 AM.

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Τις τελευταίες μέρες έχουν προβλήματα με τους σέρβερ.
    Τώρα το update είναι ?
    Πάνε να φτιάξουν αυτήν την νέα διοργάνωση με συμμετοχή φίλων με ομάδες από διαφορετικούς σέρβερ ?
    Θα δούμε.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html