Results 1 to 9 of 9

Thread: Αγορά-μεταγραφές

  1. #1
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277

    Αγορά-μεταγραφές

    Μονο την 1η Κυριακή της σεζον βγάζει κάλους παίχτες και "γρήγορους" ?
    παρατηρώ την αγορά συχνά, ειναι ψόφια τα πράγματα εδώ και καιρό, έχουμε γεμίσει 3ατερους κ 4αστερους, δλδ πρέπει να σκοτωνόμαστε στην αρχή της σεζον για να βρίσκουμε κατάλληλους παίχτες? υπολογιζοντας και το οτι πρέπει να φροντίσουμε να κρατάμε όσο χαμηλή ποιότητα στην ομάδα ειναι δυνατό για τις κληρώσεις, η ζωή μας γίνεται δύσκολη, για να μην μιλήσω για τους αγκυροβολημενους παίχτες με τα τοκενς που δεν αφήνουν ρουθούνι τις πρώτες μέρες... σε άλλους σερβερ το ίδιο συμβαίνει νέκρα ?

    και κατι ακόμα όταν "τρως" αυτά τα γκολ χαι-λαιτς, ενώ παρακολουθεις τον αγώνα ζωντανά, χωρίς να σου δείξει την φάση όπως κάνει νορμαλ, τα μουλωχτά...τι νόημα έχουν, ειναι για να ανησυχείς?

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Νομίζω ότι δεν βγάζει μόνο στην αρχή της σεζόν καλούς, απλά μόνο τότε αξίζει να πάρεις μικρούς γρήγορους για να προλάβεις να τους προπονήσεις. Για παράδειγμα έξι και μισή το πρωί σήμερα ο έτυχα δύο απιστευτα γρήγορους που είχα τα χρήματα και τα τόκεν για να τους πάρω. Δεν τους πήρα όπως και κανένας άλλος βέβαια τρεις αγωνιστικές πριν χασουνε ένα αστέρι. εκτός αν χωσεις euro να τους προπονήσεις. Υπάρχουν γρήγοροι και εν μέσω της σεζόν, απλά δε συμφέρει τους περισσότερους να τους παίρνουν γιατί αφενός δεν υπάρχουν χρήματα και αφετέρου δεν αξίζει να τους Πάρεις αν δε δώσεις euro για power training. Γενικά εγώ δεν προτιμώ μικρούς και γρήγορους γι αυτό το λόγο. Αν δε δώσεις λεφτά για σοβαρό power training δεν έχει νόημα να ξοδεύεις λεφτά και τόκεν.


    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Την πρώτη Κυριακή είναι σχεδόν γκαραντί , γιατί δεν έχει αρκετούς παίκτες στην αγορά και έτσι βγάζει παίκτες της εταιρίας (από ανύπαρκτες ομάδες bot teams).
    Τις άλλες μέρες εξαρτάται. Μπορεί να βγάζει μπορεί και όχι.
    Πάντως δεν γίνεται αυτό που μπορεί να πετύχεις καμιά φορά, να δεις δηλ. μια λίστα με 20 nordgen.

    και κατι ακόμα όταν "τρως" αυτά τα γκολ χαι-λαιτς, ενώ παρακολουθεις τον αγώνα ζωντανά, χωρίς να σου δείξει την φάση όπως κάνει νορμαλ, τα μουλωχτά...τι νόημα έχουν, ειναι για να ανησυχείς?
    όχι, τι να ανησυχείς.
    Εμένα μου έχει τύχει όταν μπαίνουν πολλά γκολ σε σύντομο χρονικό διάστημα - και ίσως δεν πρόλαβε να "στήσει" την αναπαράσταση.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Διάβασα στο Αγγλικό φόρουμ αρκετά ποστς, τις τελευταίες 2 σεζον το παρατήρησα κ εγώ
    Όλοι οι παίχτες που παίζουν στο ίδιο σερβερ δεν βλέπουν την ίδια αγορά, φαίνεται ότι υπάρχουν τουλάχιστον δυο τύποι αγοράς, η αγορά με 5αστερους και καλούς παίχτες ανεξερτητου ηλικίας made by Nordeus και η "φτωχή" αγορά με 4αστερους.... το ποια θα σου εμφανιστεί κάθε μέρα δεν ξέρω από τι εξαρτάται

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Εγώ έχω κάνει ένα ποστ, φρέσκο κιόλας.
    Εδώ, το #155
    http://forum.topeleven.com/top-eleve...eleven-16.html
    Δύο μου ομάδες, ο ΝΙΚ LV23 και ο TIGRAN LV1. Ίδιος σέρβερ, τις βραδυνές ώρες ο ΝΙΚ βλέπει 20-30 5* παίκτες ενώ ο TIGRAN που είναι στο πρώτο επίπεδο και θά πρεπε νάχει πολύ περισσότερες ομάδες από πάνω του, έχει μόνο 3-4 5* παίκτες. Μόνο πρωινά έχει πολλούς 5* παίκτες. Βράδυ τέλος.
    Νομίζω ότι οι ομάδες μου είναι στον ίδιο σέρβερ αλλα παράλληλα οι σέρβερ χωρίζονται σε "υπο-σέρβερ".
    Ο "υπο-σέρβερ" έχει πρόβλημα ? είναι πολύ λιγότερες οι ομάδες εκεί? δεν ξέρω.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Τελικά ειναι σίγουρο το οτι αν μπαίνεις στο παιχνίδι από pc, laptop καλούς και γρήγορους παίχτες δεν βλέπεις...εξου κ το πρώτο ποστ που χα κάνει για τα χάλια της αγοράς...τώρα το κόλπο το μαθα....χαχαχα

  7. #7
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Άσχετο με το πρώτο ποστ αλλά μιας και ταιριάζει ο τίτλος είπα να μην ανοίξω άλλο thread.

    1 φορά ανά 2 σεζόν, βάζω στην άκρη κάποια χρήματα και αγοράζω παίκτη από scout ή απο προτινόμενους.
    Γενικά τον παίρνω να είναι όσο πιο κοντά στο 7*.

    Την σεζόν που έρχεται ήθελα να επενδύσω σε έναν καλό κεντρικό αμυντικό (που να έχει και κάποια δεύτερη θέση και κάποια καλή αμυντική ικανότητα)
    Παρατηρώ όμως γενικά ότι τα DC δεν ανεβαίνουν στατιστικά όσο άλλοι παίκτες.
    Για την ακρίβεια αυτό το έχω παρατρήσει για DC και MC.
    Παρόλο που αγοράζω νέους και με μεγάλη τιμή και κασέ (άρα ας πούμε ότι είναι πιο πιθανό να είναι good trainers) παρατηρώ ότι στις συγκεκριμένες θέσεις είναι καπως στάσιμοι.

    Αντίθετα DR/DL, AMR/AML και ST εκτοξεύονται...
    Εγώ το προσδίδω κυρίως γιατί συνήθως οι συγκεκριμένες θέσεις παίζουν σε μια μέτρια προς καλή απόδοση, ενώ στις άλλες κάποιοι παίκτες μπορούν να παίζουν από πολύ καλή προς άριστα συνέχεια..

    Έχοντας τα παραπάνω σαν παρατηρήσεις, αξίζει να επενδύσω τόσα τοκενς σε DC που μπορεί να μην με ακολουθήσει τόσες πολλές χρονιές επειδή δεν θα ανεβαίνουν τα στατιστικά του;
    Μέχρι τώρα αγόραζα από θέσεις επιθετικών και μου αρέσει η κίνηση αυτή γιατί μένω με έναν παίκτη τούμπανο για 4 σεζόν και τον πουλάω και πολύ εύκολα.

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αν βρεις dc-dmc με "κεφαλιές" ή "τείχος", στα 22-23, κοντά στο επόμενο αστέρι, πάρτον με κλειστά μάτια.
    οι επιθετικοί επειδή σκοράρουν και βγάζουν άσιστ, παίρνουν πολλές φορές τον τίτλο του παίκτη του αγώνα (1 εξτρά πόντος δηλ.) οπότε ανεβαίνουν πιο γρήγορα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ψάχνω κυρίως με τείχος συνήθως έχει διαθέσιμους 1-2, για να δούμε
    Διαβάζω τώρα και τον οδηγό σου για fast trainers http://forum.topeleven.com/tutorials...-trainers.html
    Πολύ καλός. Θα προσπαθήσω να τα συνδυάσω