Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
Like Tree3Likes

Thread: Περίεργη κλήρωση στις ομοσπονδίες

  1. #11
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    εγω νομιζω εχουν βρει τους πονηρους με τα πολλα αστερια και τους εχουν βαλει να φαγωθουν μεταξυ τους

  2. #12
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εγώ νομίζω ότι έχουν βρει τους πονηρούς (ή μη) που κρατάνε 4* ομάδες, παίζουν μεταξύ τους και ανεβαίνουν κατηγορίες, και θα αρχίσουν να τους πετάνε έξω
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #13
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    εγώ νομίζω ότι έχουν βρει τους πονηρούς (ή μη) που κρατάνε 4* ομάδες, παίζουν μεταξύ τους και ανεβαίνουν κατηγορίες, και θα αρχίσουν να τους πετάνε έξω
    Καλη σκεψη... αλλα πως ξεχωριζονται οι πονηροι 4* απο τους απλους που δεν το κανουν επιτηδες;;

  4. #14
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    6
    Και με την δική μου ομοσπονδία το ίδιο έγινε, (ευτυχώς Παναγία μου!!)

    Οπότε μαζεύουμε ποντάκια για να είμαστε άνετοι στις επόμενες διοργανώσεις σε περίπτωση που επανέλθει το προηγούμενο καθεστώς και αντιμετωπίζουμε πάλι ομάδες τις ίδιας κατηγορίας με εμάς

  5. #15
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by Alexinho View Post
    Καλη σκεψη... αλλα πως ξεχωριζονται οι πονηροι 4* απο τους απλους που δεν το κανουν επιτηδες;;
    ξέρω γω, είναι θέμα τακτικής ή είναι κάποιοι που παράτησαν τις ομάδες τους στην πορεία.
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι μάνατζερ, ιδιαίτερα οι δραστήριοι υποτίθεται που ασχολούνται και με τις ομοσπονδίες, να μην μπορούν να έχουν μια 5* ομάδα (11άδα) στο τέλος μάλιστα της σεζόν.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #16
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Εγώ βλέπω και το άλλο σενάριο. Η αρχική λογική των ομοσπονδιων ήταν να παίζεις ματς με ισάξιο υς αντιπαλους και να γίνεται πιο δύσκολο το παιχνίδι. Στην πορεία όμως υπολογισαν ότι με την τακτική αυτή επειδή χτυπιουνται ισάξιες ομάδες χάνονται πόντοι και κινδυνεύουν οι χρυσές κατηγορίες να μην γεμίσουν. Οπότε ανακατεύουν την τράπουλα με τυχαίες κληρώσεις χωρίς το φίλτρο της ποιότητας για να μαζεύουν πόντους οι ομάδες και να καταφέρνουν να ανεβαίνουν κατηγορίες. Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει να δούμε με ποια συχνότητα όμως. Εγώ προβλέπω 2-2 μέσα στο μήνα.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #17
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Ημουνα σε 4αστερη ομοσπονδια (ΟΦΗ) και κληρωνομουν παντα με 5αστερες εξαστερες ομοσπονδιες. Τωρα που αλλαξα και πηγα σε εξαστερη ομοσπονδια (BLUE WOLVES) κληρωνομαστε με 2-3 αστερους. Η αξιοκρατια/δικαιοσυνη της Nordeus. Πηραμε το τουρνουα χωρις ουτε ενα γκολ παθητικο. Χαιρετε.
    Last edited by Nikose; 11-14-2016 at 01:40 PM.

  8. #18
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    επιστροφή στα γνωστα.
    Και τα 3 γκρουπ που είναι οι ομάδες μου, είναι 6* και παίζουν με 6* αντίπαλους.
    Μάλλον δύσκολες κληρώσεις θα έλεγα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    και πάλι δύσκολες κληρώσεις.
    Περίεργη κλήρωση στις ομοσπονδίες-2-12-unfair-draw-.jpg

    εδώ αν και κατεβάσαμε ποιότητα γιατί φθάσαμε σχεδόν 7*, πάλι μας έβγαλε με 6*
    Περίεργη κλήρωση στις ομοσπονδίες-bad-draw.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ναι και σε μας αυτή τη σεζόν έτσι μας πάει... Ευτυχώς καταφέραμε να σηκώσουμε το προηγουμενκ σουκού γιατί με τετοιες ομάδες η προαγωγή γινεται δύσκολη υπόθεση πλέον

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast