Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18
Like Tree10Likes

Thread: Αποτελεσματική κατοχή και πίεση.

  1. #11
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Δόξα το Θεό από πράσινα καλά είμαι. Συνέχεια με 10% παίζω και ξεκούραστοι με καλό ηθικό. Και γω έχω κατοχή στα περισσότερα αλλά τα τρώω στην κόντρα ή από μακρινό σουτ. Τώρα τελευταία τα έτρωγα από κόρνερ. Απλά δεν μπαίνει η μπάλα εύκολα στο πλεχτό.

  2. #12
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Οι αμυντικοί σου είναι γρήγοροι; Γιατί μπορεί να φταίει κι αυτό, ειδικά αν έχεις ενεργοποιημένη την επιβολή αντεπιθέσεων.
    Όσο για το σκοράρισμα, κουπί τραβάνε περισσότερο οι am για μένα. Πέρυσι είχαν καλή σεζόν και οι επιθετικοί μου.
    Αυτή τη σεζόν όμως με έχει σώσει ένα πάρα πολύ γρήγορο aml που πήρα. Πολλά γκολ και κρίσιμα γκολ.
    Χθες πχ. έβαλε 2 γκολ (με το 2ο στο 90) και πήρα νίκη στο CL. Σήμερα πάλι 2 στο πρωτάθλημα.
    Έχω τον amc μου με 9 γκολ και ο aml έχει 11.Οι επιθετικοί μου δεν σκοράρουν πολύ όμως.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  3. #13
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Τα dc μου 97 έχουν ταχύτητα. Ναι ενεργοποιημένη την έχω.
    aml amr καλοί είναι αυτοί που έχω. Πιο πολύ ο aml σκοράρει. Καιρό έχει να μου βγει καλός st. Και παλιά θυμάμαι είχα έναν amc amr και έκανε παπάδες. Συνέχεια γκολ ήταν,και φάουλ. Τα περισσότερα γκολ από την ομάδα έχει.

  4. #14
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by trojan View Post
    Τα dc μου 97 έχουν ταχύτητα. Ναι ενεργοποιημένη την έχω.
    aml amr καλοί είναι αυτοί που έχω. Πιο πολύ ο aml σκοράρει. Καιρό έχει να μου βγει καλός st. Και παλιά θυμάμαι είχα έναν amc amr και έκανε παπάδες. Συνέχεια γκολ ήταν,και φάουλ. Τα περισσότερα γκολ από την ομάδα έχει.
    Δεν το παίζω ειδικός αλλά νομίζω πως η ταχύτητα είναι το πιο σημαντικό στοιχείο στο TE και ίσως να φταίει κι αυτό για τα γκολ που τρως εύκολα. Εμένα πχ. τα cb έχουν 149 και 171 και τα μπακ 125 και 139 αντίστοιχα.
    Ο aml μου έχει 195, ίσως γι'αυτό σκοράρει τόσο πολύ.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  5. #15
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Ναι πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο. Μόνο τα cb μου είναι τα ζώα μου αργά. Οι άλλοι είναι 147+ οι περισσότεροι. Μάλλον πρέπει να τους βάλω να τρέξουν λιγάκι!
    axd23 likes this.

  6. #16
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Όσο μπορείς ανέβασέ τους την ταχύτητα, ναι.
    Ή τους αντικαθιστάς σταδιακά.

    Αυτό που έμαθα να κάνω πάντως, είναι να κοιτάω πάντα τα skills των αντιπάλων, ειδικά των ενεργών ομάδων και ανάλογα να παίζω με τεχνητό offside και αντεπιθέσεις.

    Αλλά να μην ξεχνάμε ότι και η τύχη παίζει πολύ μεγάλο ρόλο σ'αυτό το παιχνίδι. Είναι αστάθμητος παράγοντας και πολύ σημαντικός.
    trojan likes this.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  7. #17
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Οχι ρε παιδιά ποιά ταχύτητα, τα ατομικα χαρακτηριστικά δεν παίζουν ρόλο ή τουλάχιστον σημαντικό ρόλο.

    Το συνολικό ποσοστο της εκάστοτε κατηγορίας, ναι

  8. #18
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Εστω και μικρο ρολο να παιζουν, καλυτερα να εχεις ταχυτητα παρα π.χ. creativity. ;-)

Page 2 of 2 FirstFirst 12