Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 52
Like Tree84Likes

Thread: ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;

  1. #1
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844

    ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;

    Φέτος και ως τώρα σε δύο σερί αγώνες CL (2 στα 2 δηλαδή) έχω δεχθεί απευθείας κόκκινη κάρτα και πέναλτι, ενώ παίζω NORMAL tackling.

    Πριν από λίγο ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου (3-3 εκτός, 1-2 εντός) και έτσι αποκλείστηκα (άσχετο, αλλά ήμουν πολύ καλύτερος εναντίον ισοδύναμου αντιπάλου από μεγαλύτερο level).

    Για την ιστορία, οι ποδοσφαιριστές είναι διαφορετικοί (επίσης άσχετο).

    Η συχνότητα αυτού του φαινομένου είναι πρωτόγνωρη.

    Το καταλαβαίνω να συμβεί αυτό 1-2 φορές το πολύ κάθε 4-5 σεζόν, αλλά όχι να κρίνονται τα knockouts έτσι.

    Οι υπόλοιποι το έχετε παρατηρήσει;

    ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΜΑΖΕΜΕΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΣΟ "ΦΘΗΝΑ".

    Ας το διορθώσουν (ειδικά όταν κάποιος ΔΕΝ παίζει HARD tackling), αλλιώς έχει καμιά λoγική στο τι κάνουν;;;

    Υ.Γ.: Η NORDEUS έστειλε και e-mail για να ρωτήσει αν είμαστε ευχαριστημένοι από το compensation service λόγω του πρόσφατου bug στα association games. Καλύτερα να μην απαντήσω...θα περιμένω και τα παιχνίδια του ΣΚ.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι ε ?
    δεν θυμάμαι ούτε σε μια ολόκληρη σεζόν να μου έτυχε δύο φορές.
    και γω νορμάλ παίζω.
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Για την ακρίβεια μου έτυχε 3 φορές έως τώρα, συνεχόμενα (σχεδόν) και ακόμα δεν έχει συμπληρωθεί η πρώτη εβδομάδα με την ίδια ομάδα (level 7).

    Μέχρι την 2η φορά το εισέπραξα χαλαρά, αλλά τώρα ξέφυγε...

    Για να είμαι τίμιος με την 2η ομάδα (level 4) δεν μου έχει συμβεί αυτό το φαινόμενο...και ελπίζω να μην συμβεί.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    βρε δεν στέλνεις κανά ρεπόρτ ?
    μπορεί και να τσιμπήσεις και κανά τόκεν χαχα
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    2 μέρες σερί έτσι με πάει και μένα. Στο ξαφνικό απευθείας κόκκινη κ ας έχω νορμάλ τάκλιν
    dsio likes this.

  6. #6
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Αυτά έπαθα και εγώ παίδες στα μικρά level και ηταν και ο λόγος που αφησα το παιχνίδι για αρκετό καιρό. Οταν επέστρεψα πλεον μετά απο πολύ καιρό μου ξανά συνέβει μια δυο φορές. Δεν έδωσα πλεον σημασία γιατί πλέον τίποτα δεν μου φαίνεται παράξενο σε αυτό το παιχνίδι. Οπως είπα και σε κάποιο άλλο ποστ το παιχνίδι μας εκπλήσσει συνεχώς και κυρίως αρνητικά..

  7. #7
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Κι εγώ απευθείας κόκκινη στο τσουλου και γενικά ακραιες καταστάσεις.

    Ημιαγριες καταστασεις οπως θα ελεγε και ο Χατζηγεωργίου :Ρ

    Εμένα η κατάσταση μου θυμίζει την μηχανη των ομοσπονδιών.
    Οκ ναι ισως ειναι μία συνομωσιολογικη σκεψη, αλλά καθόλου απίθανο στην προσπάθεια να φτιάξουν τις ομοσπονδίες να έβαλαν χερι παντού.

    Επισης το θέμα φαίνεται οτι ειναι τοσο σοβαρο που ακομα δεν εχουν καταφερει να διορθώσουν το τα φιλικά των ομοσπονδιών.

    Πολυ ωραια σεζον για να μεινεις λεβελ μεχρι να ηρεμησουν τα πράγματα
    dsio and Mr Dosohos® like this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  8. #8
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Η κοινη λογικη λεει οτι μια εμπορικη εταιρια θελει να προσφερει ενα ελκυστικο, αλλα και αξιοπιστο προιον ουτως ωστε οι πελατες (παιχτες) να εχουν την αυτοπεποιθηση να επενδυουν στο προιον και η εταιρια να αυξανει τον τζιρο της.

    Συμφερει την Nordeus να δημιουργειται ενα κλιμα αναξιοπιστιας για το Top Eleven;

    Διαβαζουμε στο forum για θεωρια περι "φιξαρισμενων" αποτελεσματων, προκυπτουν σοβαρα bugs στις ομοσπονδιες, εν γενει υπαρχουν παραπονα για τα παιχνιδια στις ομοσπονδιες και τις κληρωσεις κυπελλου και CL, τωρα προκυπτει το θεμα των κοκκινων καρτων, ενω αλλου διαβαζουμε για απαραδεκτα αποτελεσματα, κοκ.

    Προφανως ολες αυτες οι μαρτυριες στηριζονται στις εμπειριες των παιχτων (πελατων).

    Αυτα τα γνωριζει το product management της Nordeus;

    Ειλικρινα, θελουν να βελτιωσουν την εμπειρια πελατη (ως απορροια της βελτιωσης της αξιας του προιοντος τους) και οι παιχτες να ειναι σιγουροι οτι η οποια χρηματικη τους επενδυση δεν θα χανεται ματαια;

    Ή μηπως ενστερνιζονται τη θεωρια του παθιασμενου παιχτη καζινου, ο οποιος οσο περισσοτερο χανει τοσο περισσοτερο εθιζεται με το τζογο και θελει να συνεχισει να ξοδευει χρηματα;

    Απλα αναρωτιεμαι...



    Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
    Last edited by dsio; 03-10-2017 at 11:08 PM.
    Fcgrfr likes this.
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    78
    Φιλε, συμφωνω απολυτα, ειμαι παικτης που τωρα ξαναγυρισα μετα απο αποχη αρκετο καιρο απο το παιχνιδι και ειμαι 18 λεβελ. Θα σου πω κατι για τις κληρωσεις και για τα αποτελεσματα. Στην παλαια version ειχα συνεχομενες επιτυχιες μεχρι το 14 λεβελ που ασχολιομουν σχεδον καθημερινα ειχα 8 πρωτες θεσεις στο πρωταθλημα ,και γενικα εβγαινα μονο σε θεσεις 1-3 στο πρωταθλημα. Γυρισα τωρα ξανα ημουν 17 λεβελ σε ενα πρωταθλημα με πολλους ανενεργους παιχτες και καταφερα και πηρα με την ομαδα μου την 2η θεση και εχασα την 1η θεση την τελευταια αγωνιστικη γιατι ηρθα ισοπαλια στο τελευταιο παιχνιδι με τον 3ο. Και αρχιζει η νεα περιοδος και ειμαι σε εναν ομιλο πρωταθλημα παλουκι , που δεν δικαιολογειται οταν βλεπω φιλους μουσε 20 λεβελ που εχουν χειροτερο επιπεδο το πρωταθλημα τους και οχι η ομαδα τους απο το 18 λεβελ που παιζω εγω. Μας βαζουν ολους τους ενεργους να φαγωνομαστε και αφησουν ολους που δεν ασχολουνται σε ενιαιο πρωταθλημα. Δεν συμφωνω γιατι παλια τα χωριζαν ενιαια και ενεργοι παιχτες, και παιχτες που μπαινουν που και που και ανενεργοι παιχτες. Και ναι γουσταρω να κερδιζω καλους managers αλλα δεν μου αρεσει καποιοι να μπαινουν σε αδυναμα πρωταθληματα και εγω με τα θηρια δεν ειναι αξιοκρατικο. Και παμε στην φετινη χρονια μεχρι στιγμης επαιζα τσ.λ με εναν αμπαλο με συνεχομενες ηττες εχω 6 εξαστερους στην ομαδα επαιζα με καποιον που δεν σταυρωνει νικη 72-28 κατοχη 28-10 σουτ περιπου το αποτελεσμα 0-0. What;;;;;;;;;;
    Πως γινεται αυτο το τερμα τους ο 4αστερος ειχε 9.6 και ο φορ μου που ειναι ΕΞΑΣΤΕΡΟΣ ειχε 6.6 στο παιχνιδι ενω ολοι οι αλλοι παιχτες ηταν στο 7.5 περιπου δηλαδη εχανε τα αχαστα. Ε, δεν γινεται να μην κερδιζω τετοιους αντιπαλους κατι παιζει , ακομα και οι νικες μου ολο στο 1-0 ειναι και δεν ξερω τι παιζει εχω βαλει 4 γκολ στο πρωταθλημα και εχω φαει 2 γκολ στην αμυνα , ολο φασεις χανουν. Αυτα δεν γινοντουσαν παλια, δεν ειναι λογικο να παιρνει αποτελεσμα ο καθε πικραμενος.,.
    Last edited by Jimbesi; 03-10-2017 at 11:41 PM.
    Fcgrfr, dsio, pgatzas and 1 others like this.

  10. #10
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Στους 4 σερι τελευταιους αγωνες της προηγουμενης σεζον στο ΠΡΟ ειχα απο μια απευθειας κοκκινη και αντιστοιχα πεναλτυ. Ειμουν ετοιμος να στειλω χεστηριο στο support. Σε αυτην τη σεζον ολα οκ ευτυχως.
    dsio and Mr Dosohos® like this.

Page 1 of 6 123 ... LastLast