Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 52
Like Tree84Likes

Thread: ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;

  1. #21
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Διαφωνώ. Η εμπειρία μου μου έχει δείξει ότι είναι φιξαρισμένες οι προκρίσεις, οι συμμετοχές σε τελικό και δεν αλλάζουν που να χτυπάς τον κώλο σου κάτω.
    Διαφωνώ : στο ότι είναι από πριν φιξαρισμένα.
    Έχω "μανιπιουλάρει" που λένε,τουλάχιστον 5 φορές το CH.L. γκρουπ μου για να πάρω 3η θέση και να συνεχίσω στην Super League (και με τις 3 ομάδες μου).

    Συμφωνώ : στο ότι (μερικές μόνο φορές), η πρόκριση σε έναν νοκ άουτ αγώνα μπορεί να είναι φιξαρισμένη.
    Παίζω 1ο αγώνα με πιο εύκολη ομάδα (όχι παρατημένη) και χάνω πχ 1-0.
    Ε, εντάξει λέω, στο 2ο παιχνίδι εντός τον έχω.
    Αμ δε, πάρε μια ισοπαλία ή ένα 2-1 και πάπαλα (απών και στα δύο ματς ο άλλος).
    Αυτό μου έτυχε 3-4 φορές.
    dsio and madflo19 like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #22
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Εν μέρει συμφωνούμε όλοι ότι φιξάρονται αποτελέσματα.
    Όσο για την περίπτωση μου εντελώς τυχαία συμβαίνει φέτος που ξόδεψα 150 τόκεν σε μεταγραφές..... Ενισχύεται η θεωρία που είπε ένα παλικάρι εδώ μέσα για το καζίνο... Όσο ξοδεύεις σε δυσκολεύουν για να σε αναγκάσουν να ξοδέψεις κ άλλο
    dsio likes this.

  3. #23
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135

    ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;

    Φρέσκια σημερινή παπαριά...
    Εκτός έδρας πρωτάθλημα, με ντεφορμέ 3ο από το τέλος, 5% πιο αδύνατος.
    Μπαίνω αμυντικά (γιατί το θέμα με την άμυνα δε λέει να στρώσει), 68-32 κατοχή υπέρ μου, τρώω γκολ στο 12...
    Γυριζω επιθετικά με πίεση στο ημίχρονο, κάνω και 2 αλλαγές αυτούς που είχαν πέσει στο 5.7...
    Τρωω 2ο στο 52, η κατοχή συνεχίζει 65-35 υπέρ μου (παρ ότι έχω απέναντι μου μάνατζερ και 3 φίλους του) και το παιχνίδι τελειώνει 2-0 χωρίς να μου δείξει στο ζωντανό ούτε φάση της προκοπής δική μου, εκτός από 1 δοκάρι...
    2η μαλακία σε 9 αγωνιστικές, η άμυνα δε δένει με ΤΙΠΟΤΑ (παίζω πλέον με 2 dmc) και η ζωή συνεχίζεται...
    Ένα είναι σίγουρο, μετά τη μαλακία με τις ομοσπονδίες & την αποζημίωση κάτι φαίνεται να μη λειτουργεί σωστά...
    Αν μη τι άλλο, το να σου λέει 65-35 κατοχή, αλλά χάσαμε είναι σαν να σε λέει μαλάκα μπροστά στα μούτρα σου. Μιλάμε για κάτι που στο κανονικό ποδόσφαιρο συμβαίνει μια στις 100 και αν, και φυσικά δεν είναι δυνατόν να τρως και περίπου 2 γκολ ανά αγώνα...
    Καλή μας όρεξη


    Sent from my iPad using Tapatalk
    dsio likes this.

  4. #24
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα ότι μέχρι τώρα είναι μια τρελή σεζόν.Μου τύχανε και μενα καταστάσεις που ξεφεύγουν από το λογικό .Και καλά το να στραβώσει ένα ματς-δύο .Αλλά ματς συνεχόμενα σε πρω-κυπελλο ,ομοσπονδίες ?Με συντριπτικά στατιστικά υπέρ μου ? 6 τραυματισμοί σε μία εβδομάδα ? 3 κόκκινες ?
    dsio likes this.

  5. #25
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Πριν από λίγο άλλο ένα κουλό ,δεν αφορά εμένα αλλά πατριωτάκι μας που έπαιζε κύπελλο με Τούρκο.Ο δικός μας 80% ποιότητα , ο Τούρκος 48% !!Αήττητος ως τώρα στο πρωτάθλημα ο δικός μας με 8 σερί νίκες μαλιστα.Παρών κ στους 2 αγωνες, ο τουρκος άφαντος .και αποκλείστηκε !!
    dsio likes this.

  6. #26
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135

    ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;

    Παπαριά ν2 ΣΕΡΙ από χτες...
    Εντός έδρας πρωτάθλημα, 12% πιο αδύνατος, 1 νίκη στους 5 αγώνες.
    Λέω καλά είμαστε, μπες κλασικά επιθετικά να καθαρίσεις (όπως έγινε την προηγούμενη χρονιά που πήρα πρωτάθλημα).
    Σκορ ημιχρόνου 0-3!!!
    Με 60-40 υπέρ μου κατοχή (μιλάμε για στατιστικά από άλλο αγώνα μάλλον...)
    Δευτερο ημίχρονο ανεβάζω πίεση, αλλάζω ένα που είχε πέσει στο 5.7.
    Τελικό σκορ 3-5 υπέρ του άλλου, με το βλάκα το βοηθό να σχολιάζει ότι να ναι...
    Λοιπόν, αν είναι οι της NORDGEN κάθε φορά που αλλάζει σαιζόν να το Γ....... το παιχνίδι, πάω πάσο...
    Όπως είπε και ο Αϊνστάιν, το μόνο αήττητο πράγμα στη ζωή είναι η βλακεία...
    Απορώ ειλικρινά ποια ΚΟΡΟΪΔΑ, τους δίνουν και λεφτά από πάνω...



    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by nichio; 03-15-2017 at 06:21 PM.
    dsio likes this.

  7. #27
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Τελικά, δεν έχει σταματημό.Χθες κι άλλο τρελό αποτέλεσμα σε μένα πάλι.Εγώ με ποιότητα 94% , υγεία στο 99%, μπόνους στο 10%, ηθικό εξαιρετικό σε όλους.Εντός έδρας με αντίπαλο στο 59% !!! , έχασα 1-2 !! Δεν ήταν κανείς μας μέσα και οταν είδα τα στατιστικά και την επισκόπηση τρελαθηκα για μία ακόμη φορά .Κατοχή 80-20 , σουτ 24-8, εύστοχα 12-2,και τι έλεγε η επισκόπηση ? Οι παικτες μου έπαιξαν εκπληκτικά .Οι αντίπαλοι δεν μπορουσαν να μας πάρουν την μπάλα !!! χαχαχα και μετά...Ο αντίπαλός σας υπήρξε πολύ τυχερός....Με ηπιο πρεσινγκ, νορμαλ τακλινγκ , πηρα και 5 κιτρινες !!!
    Ναι μεσα στη σεζόν είπαμε να συμβεί 1-2 φορές αναμενόμενο , αλλά να γίνεται τόσο συστηματικά καταντάει αηδία ....
    dsio and nichio like this.

  8. #28
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by dimvol View Post
    Τελικά, δεν έχει σταματημό.Χθες κι άλλο τρελό αποτέλεσμα σε μένα πάλι.Εγώ με ποιότητα 94% , υγεία στο 99%, μπόνους στο 10%, ηθικό εξαιρετικό σε όλους.Εντός έδρας με αντίπαλο στο 59% !!! , έχασα 1-2 !! Δεν ήταν κανείς μας μέσα και οταν είδα τα στατιστικά και την επισκόπηση τρελαθηκα για μία ακόμη φορά .Κατοχή 80-20 , σουτ 24-8, εύστοχα 12-2,και τι έλεγε η επισκόπηση ? Οι παικτες μου έπαιξαν εκπληκτικά .Οι αντίπαλοι δεν μπορουσαν να μας πάρουν την μπάλα !!! χαχαχα και μετά...Ο αντίπαλός σας υπήρξε πολύ τυχερός....Με ηπιο πρεσινγκ, νορμαλ τακλινγκ , πηρα και 5 κιτρινες !!!
    Ναι μεσα στη σεζόν είπαμε να συμβεί 1-2 φορές αναμενόμενο , αλλά να γίνεται τόσο συστηματικά καταντάει αηδία ....
    Εγώ φιλαράκι άλλαξα για 3η φορά την άμυνα σε 10 αγώνες...
    Στο σημερινό, με αντίπαλο ίδιας δυναμικότητας με χτες, εκτός έδρας αυτή τη φορά, νίκησα 3-0...
    Πλεον παίζω με 4 πίσω και 1 dmc. Θα δούμε, αν και φοβάμαι ότι τα φίδια θα ξαναβγούν σεργιάνι


    Sent from my iPad using Tapatalk
    dsio likes this.

  9. #29
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Ότι αναφέρετε περί περίεργων αποτελεσμάτων συνέβη και σε μένα για το Πρωτάθλημα.Είχα μέσα 6 αναπληρωματικούς και ποιότητα 98% ενώ ο αντίπαλος ήταν στο 51%.Ήμουν παρών,αυτός όχι.Έφερα ισοπαλία 2-2.Προηγήθηκα 2 φορές και δέχτηκα τις ισοφαρίσεις αμέσως με τη σέντρα.Και φυσικά όλα τα στατιστικά υπερ μου.Έστειλα μήνυμα στη nordeus και τους εξήγησα ότι συμβαίνουν περιέργειες απ'το τελευταίο update και μετά.Μου είπαν εν ολίγοις ότι δεν παρεμβαίνουν οι ίδιοι στα παιχνίδια με κανέναν τρόπο και μου έδειχναν οδηγίες στο πώς να αντιμετωπίσω μια ομάδα στο 51% και παρατημένη,όταν εγώ εχω 98%.
    dsio likes this.

  10. #30
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by Jorge Volos View Post
    Ότι αναφέρετε περί περίεργων αποτελεσμάτων συνέβη και σε μένα για το Πρωτάθλημα.Είχα μέσα 6 αναπληρωματικούς και ποιότητα 98% ενώ ο αντίπαλος ήταν στο 51%.Ήμουν παρών,αυτός όχι.Έφερα ισοπαλία 2-2.Προηγήθηκα 2 φορές και δέχτηκα τις ισοφαρίσεις αμέσως με τη σέντρα.Και φυσικά όλα τα στατιστικά υπερ μου.Έστειλα μήνυμα στη nordeus και τους εξήγησα ότι συμβαίνουν περιέργειες απ'το τελευταίο update και μετά.Μου είπαν εν ολίγοις ότι δεν παρεμβαίνουν οι ίδιοι στα παιχνίδια με κανέναν τρόπο και μου έδειχναν οδηγίες στο πώς να αντιμετωπίσω μια ομάδα στο 51% και παρατημένη,όταν εγώ εχω 98%.
    Θα μας τρελάνουν ? εντάξει , δεν υπήρχε περίπτωση να παραδεχτούν κάτι.Εγώ δεν ισχυρίζομαι ότι "παρεμβαίνουν" στη διάρκεια , αλλά ότι τυχαία επιλέγονται παιχνίδια για στραβωμα, αλλά και ομάδες , με καποιο διαφορετικό αλγόριθμο από ότι έως τώρα.Η δική μου λογική λέει ότι γίνεται για αγορά τόκεν , από αυτό ζουν κυρίως...

    Από περιέργεια , τι οδηγίες σου έδωσαν ??
    dsio and Ioannis Boulakas like this.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast