Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 31 to 40 of 52
Like Tree84Likes

Thread: ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;

  1. #31
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    κοίτα, αυτο που διαβάζω για 5% και 10% διαφορά ποιότητας, είναι ανύπαρκτη (για το Τ11).
    Για άλλες μεγάλες διαφορές, ρίξτε ρε παιδιά καμια φώτο να δούμε (στατιστικά και σχήματα).
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #32
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135
    Αυτό που πάει στραβά ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΑΙΖΟΝ, είναι το γεγονός ότι χάνονται υπερβολικά πολλά παιχνίδια από ΚΑΤΩΤΕΡΕΣ ομάδες, με ανατροπές και την κατοχή μπάλας συντριπτικά υπέρ του καλύτερου...
    Τα προηγούμενα post έχουν υπέρ-αρκετά στοιχεία...
    Φιλικά...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    dsio likes this.

  3. #33
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Μου είπαν να κάνω rotation που έτσι κι αλλιώς κάνω,να αλλάζω συστήματα,να βάζω μπόνους νίκης και άκουσον άκουσον να αποκρύπτω την σχεδιαζόμενη στρατηγική ενόψει παιχνιδιού.Κι επειδή όλη η κουβέντα με τη nordeus έγινε συγκεκριμένα για το προαναφερθέν παιχνίδι και τους το επισήμανα,με καθοδήγησαν στο πώς να αντιμετωπίσω έναν απόντα αντίπαλο του 51%,όταν εγώ είχα 98%.
    dsio likes this.

  4. #34
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by dimvol View Post
    Θα μας τρελάνουν ? εντάξει , δεν υπήρχε περίπτωση να παραδεχτούν κάτι.Εγώ δεν ισχυρίζομαι ότι "παρεμβαίνουν" στη διάρκεια , αλλά ότι τυχαία επιλέγονται παιχνίδια για στραβωμα, αλλά και ομάδες , με καποιο διαφορετικό αλγόριθμο από ότι έως τώρα.Η δική μου λογική λέει ότι γίνεται για αγορά τόκεν , από αυτό ζουν κυρίως...

    Από περιέργεια , τι οδηγίες σου έδωσαν ??
    Μου είπαν να κάνω rotation που έτσι κι αλλιώς κάνω,να αλλάζω συστήματα,να βάζω μπόνους νίκης και άκουσον άκουσον να αποκρύπτω την σχεδιαζόμενη στρατηγική ενόψει παιχνιδιού.Κι επειδή όλη η κουβέντα με τη nordeus έγινε συγκεκριμένα για το προαναφερθέν παιχνίδι και τους το επισήμανα,με καθοδήγησαν στο πώς να αντιμετωπίσω έναν απόντα αντίπαλο του 51%,όταν εγώ είχα 98%.
    dsio likes this.

  5. #35
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    [QUOTE=Jorge Volos;447830]Μου είπαν να κάνω rotation που έτσι κι αλλιώς κάνω,να αλλάζω συστήματα,να βάζω μπόνους νίκης και άκουσον άκουσον να αποκρύπτω την σχεδιαζόμενη στρατηγική ενόψει παιχνιδιού.Κι επειδή όλη η κουβέντα με τη nordeus έγινε συγκεκριμένα για το προαναφερθέν παιχνίδι και τους το επισήμανα,με καθοδήγησαν στο πώς να αντιμετωπίσω έναν απόντα αντίπαλο του 51%,όταν εγώ είχα 98%.[/

    Δεν πατάνε καλά τα όσα σου είπανε.Κάνω κι εγώ rotation , αλλάζω συστήματα ,βάζω μπόνους νίκης ! Και έχασα παιχνίδι σαν το δικό σου με αντίστοιχη διαφορά δυναμικότητας.Οσο για την απόκρυψη της σχεδιαζόμενης στρατηγικής , σηκώνω τα χέρια ψηλά....Ο αντίπαλος με τέτοια διαφορά δυναμικότητας συνήθως δεν ασχολείται , παρών δεν είναι ποτέ. Παιζουν δε σχεδόν όλοι με ενα συστημα ολη τη σεζόν.Αρα τι μένει ? να αποκρύπτεις το σύστημα από την νορντεους ...??? εγώ αυτό καταλαβαίνω...
    Jorge Volos, dsio and Nick Lizas like this.

  6. #36
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Quote Originally Posted by jorge volos View Post
    μου είπαν να κάνω rotation που έτσι κι αλλιώς κάνω,να αλλάζω συστήματα,να βάζω μπόνους νίκης και άκουσον άκουσον να αποκρύπτω την σχεδιαζόμενη στρατηγική ενόψει παιχνιδιού.κι επειδή όλη η κουβέντα με τη nordeus έγινε συγκεκριμένα για το προαναφερθέν παιχνίδι και τους το επισήμανα,με καθοδήγησαν στο πώς να αντιμετωπίσω έναν απόντα αντίπαλο του 51%,όταν εγώ είχα 98%.
    αυτό περί "απόκρυψη στρατηγικής απέναντι σε απόντα αντίπαλο" ήταν φοβερό!...

    στη θέση σου θα έλεγα "ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει"
    Last edited by dsio; 03-17-2017 at 01:42 PM.
    Jorge Volos likes this.

  7. #37
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    Διαφωνώ. Η εμπειρία μου μου έχει δείξει ότι είναι φιξαρισμένες οι προκρίσεις, οι συμμετοχές σε τελικό και δεν αλλάζουν που να χτυπάς τον κώλο σου κάτω.
    Πάρε παράδειγμα τώρα τη σεζόν που παίζουμε τον όμιλο μου στο chl. Είμαι ο πιο εδυνατός και με διαφορά. Ότι και να κάνω δεν μ αφήνει να περάσω, κάνει μπαμ. Και μιλάμε ότι σ όλα τα παιχνίδια έχω κάνει τα πάντα, τους έχω πατήσει(τουλάχιστον διπλάσια σουτ)
    Attachment 79056
    έφτυσα αίμα αλλά τα κατάφερα τελικά. στο τελευταίο παιχνίδι που ήθελα μόνο νίκη τα στατιστικά μιλάνε μόνα τους για το τι τράβηξα
    ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;-screenshot_10.jpgΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;-screenshot_11.jpg

  8. #38
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by dsio View Post
    αυτό περί "απόκρυψη στρατηγικής απέναντι σε απόντα αντίπαλο" ήταν φοβερό!...

    στη θέση σου θα έλεγα "ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει"
    νομιζεται οτι ειναι απων ο αντιπαλος, παιζει η νορντεους για αυτον ,πως νομιζετε συμβαινει το τρολαρισμα
    οταν εχεις πατησει τον αντιπαλο που ειναι απων και χανεις

  9. #39
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Σημερα επαιζα με τον παρακατω αντιπαλο ο οποιος ειναι μονιμα απων απο τα παιχνιδια του.Παιζει ενα ιδιοτυπο 4-3-3 χωρις ML κι εγω κατεβηκα με 4-5-1v.Δειτε στατιστικα και πειτε μου,αλλα το κερασακι το κραταω για το τελος.
    ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;-screenshot_2.pngΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;-screenshot_3.jpgΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;-screenshot_5.jpg

    Γυρω στο 80' και ενω τα στατιστικα ειναι τα παραπανω,διαβαζω οδηγια απο τον βοηθο να προσεχω τους επιθετικους του για να μην δεχθω γκολ στα τελευταια λεπτα.Καπου εκει καταλαβα πλεον οτι δε θα το παρω το παιχνιδι και Ω! του θαυματος, στο 86' δεχθηκα το τεμαχιο.Ακομα με πονανε τα νεφρα απ'τα γελια!!!

    Το καλυτερο ομως για το τελος! Κατα τον βοηθο που μου παρεχει τις "υπερπολυτιμες" οδηγιες του-Ωωωωχαχαχαχα-ο τερματοφυλακας μου (Vincent Allegro) ηταν παραλληλα και "εξαιρετικος" και την ιδια στιγμη "οχι και τοσο καλος".Δειτε και παρτε και κανα Buscopan για τον στομαχοπονο.
    ΣΕΖΟΝ 90: ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ "ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ & ΠΕΝΑΛΤΙ" ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ;-screenshot_4.png
    Last edited by Jorge Volos; 03-18-2017 at 04:48 PM.
    nichio, nikolgiorgos and dsio like this.

  10. #40
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    σε αυτό με τα στατιστικά έχετε δίκιο.
    έχει ξεφύγει το πράγμα.
    Έχω κάνει μια πρόταση
    https://forum.topeleven.com/%CE%A0%C...tml#post448051
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast