Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 61 to 70 of 95
Like Tree90Likes

Thread: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92

  1. #61
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Quote Originally Posted by axd23 View Post
    Τις προπονήσεις τις κάνω πάντα το πρωί και κάνω 4 με x2 γιατί θέλω το 10%. Αν και για μια βδομάδα είχε εξαφανιστεί το x2 και το είχα στο 8% αναγκαστικά. Και μου έχει συμβεί για τουλάχιστον 5 εβδομάδες τους τελευταίους 3 μήνες αυτό το πράγμα...
    Μόνο 2 με x2 χρείαζονται για να φτάσεις το +10% , και μία μικρούλα γιατί πλέον φτάνει στο τσακ πριν το 10%
    Κάτι κάνεις λάθος εκεί με τα drills

    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    @Clover τι έγινε στο ματς του τσου-λου σήμερα ?
    Με clover λες;
    Έχασα τελικά με το εξωφρενικό 8-2
    6-0 ημίχρονο παίζοντας 4141 αμυντικά....

    Δεν έβγαλα κανέναν νόημα , θύμισε bugιά ομοπσονδιών

    Στο πρώτο ματς τον είχα στα σχοινιά και κέρδισα 2-1
    Τώρα πως έγινε το 75% στα σουτ το δικό του τι να πω.... (λες και δεν είχα καθόλου τον έλεγχο ή έπαιζα με +5 αστέρια παίκτη έμοιαζε)
    Last edited by Cloverfield; 05-16-2017 at 06:15 PM.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  2. #62
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Αναμένω κράξιμο από κάποιο μέλος εδώ πέρα γιατί πάλι έλεγα ότι θα πάω για tanking και δεν το έκανα τελικά χαχαχα.

    Θα ήθελα να μοιραστώ την πορεία μου ως αυτό το σημείο της σεζόν.

    Το πρωτάθλημα, είναι αισθητά πιο εύκολο από τον προηγούμενο μήνα αν και πάλι υπάρχουν κάποιες δυνατές ομάδες με μάνατζερ που παρακολουθούν τα παιχνίδια και φέρνουν συνήθως και παρέα...Μια ήττα μέχρι στιγμής, εκτός έδρας εναντίον του 2ου της βαθμολογίας. Είχα φάει κόκκινη κάρτα απ'ευθείας στο 3ο λεπτό και στράβωσε όλο το παιχνίδι μετά, το σκορ ήταν 3-1.

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-league-05.2017-.jpg

    Στο Champions League, ο όμιλος μου ήταν πάρα πολύ δύσκολος. Όλες οι ομάδες ενεργές και με μάνατζερ που παρακολουθούν κάθε παιχνίδι. Τελευταία αγωνιστική πήρα την πρόκριση για την επόμενη φάση με ισοπαλία εκτός έδρας με νύχια και με δόντια. Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να βγω 3ος για να δοκιμάσω για πρώτη φορά το Nivea Men League, αλλά αν δεν έπαιρνα έστω έναν βαθμό στο τελευταίο παιχνίδι θα αποκλειόμουν εντελώς από την Ευρώπη οπότε το CL ήταν μονόδρομος.

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-cl-group-05.2017-.jpg

    Στους 16 έπαιξα με ομάδα που βγήκε πρώτη με 16 πόντους στον όμιλο. Στο πρώτο παιχνίδι κέρδισα 1-2 αντί για 1-4 ή 1-5, έχασα πάρα πάρα πολλά. Στο 2ο ματς σήμερα τον διέλυσα με 5-0. Ναι μεν δεν παρακολούθησε κανένα από τα 2 ματς αλλά όσο να'ναι συνολικό σκορ 7-1 απέναντι σε αντίπαλο του 105% είναι κάτι αξιοσημείωτο. Τώρα παίζω με αυτόν που μου πήρε το πρωτάθλημα την προηγούμενη σεζόν. Για να δούμε...

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-cl-knockouts-05.2017-.jpg


    Στο Κύπελλο, η πορεία μου μέχρι στιγμής υπήρξε σχετικά εύκολη με εξαίρεση μια ήττα 1-2 στον πρώτο αγώνα του 1ου γύρου. Τα είχα χρειαστεί για να πω την αλήθεια

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-cup-05.2017-.jpg


    Τέλος, να αναφερθώ σε ίσως την καλύτερη μεταγραφή που έχω κάνει μέχρι τώρα στο παιχνίδι (μετά τον Τούρκο εξτρέμ που είχα πάρει από δημοπρασία και έβαλε 112 γκολ σε 3 σεζόν), με 54 τόκεν και αρχική ποιότητα 116%.

    Πρώτος σε γκολ, ασίστ και απόδοση στο πρωτάθλημα.

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-paul-pope.jpg
    Cloverfield and nikolgiorgos like this.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  3. #63
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Μόνο 2 με x2 χρείαζονται για να φτάσεις το +10% , και μία μικρούλα γιατί πλέον φτάνει στο τσακ πριν το 10%
    Κάτι κάνεις λάθος εκεί με τα drills
    Κάνω 2 προπονήσεις τους αμυντικούς και 2 τους επιθετικούς. Θεωρώ πως είναι μια χαρά τα προγράμματα που κάνω, μπορεί όμως να κάνω και λάθος δεν ξέρω.

    Αμυντικογενείς παίκτες + τερματοφύλακες + τις ρεζέρβες ή αυτούς που δεν παίζουν για μπαλαντέρ.

    Και το ίδιο για τους μέσους (εκτός dmc) και επιθετικούς.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  4. #64
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    τώρα που έχουν πέσει τα πράσινα, θέλει οικονομία.
    Μην τα σπαταλάτε για ειδικές ικανότητες που δεν βγάζουν τα λεφτά τους.
    Ούτε για εξτρά θέσεις, ιδίως για παίκτες που είναι πάνω από 20 χρονών.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #65
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    - Ποιά είναι η ομάδα σας και τι επίπεδο παίζει ?
    Furius FC, επίπεδο 18

    - Πως τα πήγατε την προηγούμενη σεζόν ?
    Κατάκτηση Πρωταθληματος

    - Ποιά είναι τα σχέδια για την επόμενη σεζόν ?
    Μια από τα ίδια κ αυτή την σεζον, στο κύπελλο έχω ήδη αποκλειστεί κ αύριο στο τζαμπιονς λιγκ περιμένω την αντίπαλη ομάδα κλασσικά χωρίς να παρακολουθεί ο μάνατζερ να ξεσκιστεί στην ευστοχία η στις αποκρούσεις...

    - Τι κινήσεις σκοπεύετε να κάνετε ?
    Βασικά πρέπει να ναι κ από τις τελευταίες σεζον που ασχολούμαι σοβαρά.

    - Σε τι επίπεδο προπόνησης φθάσατε ?
    Το τερμάτισα

    - Συμμετέχετε στην νέα διοργάνωση των Ομοσπονδιών ?
    Ναι

    - Πως τα πάτε (επιτυχίες - εμπειρία) έως τώρα ?
    Ένα απο τα μεγαλύτερα ξενερωματα δεν υπάρχει καμία λογική για να στήσεις την ομάδα σου...
    nikolgiorgos likes this.

  6. #66
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    4η συνεχή σεζόν τελικός κυπέλλου αήττητος και πάλι. Ηδονή όταν όλοι είναι μεγαλύτερο λέβελ από σένα
    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-screenshot_22.jpgΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-screenshot_24.jpg

  7. #67
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους τους Κωνσταντίνους και τις Έλενες
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #68
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Μεγάλη νίκη στον 1ο ημιτελικό του cl, απέναντι σε ομάδα 7% καλύτερη και την οποία είχα πέρυσι στο πρωτάθλημα. Από 1-2 που έχανα, κέρδισα 4-2.

    Η κίνηση ματ η οποία και μου έδωσε 2 γκολ προβάδισμα εν όψει 2ου επαναληπτικού ήταν ότι έπαιξα με 2 κεντρικά επιθετικά χαφ από ένα σημείο και μετά. Σύστημα αμυντικό με «κοντές» πάσες και μπόνους επίθεση.

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-screenshot_20170522-140004.jpg

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-screenshot_20170522-140018.jpg

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕΖΟΝ 92-screenshot_20170522-140021.jpg
    nikolgiorgos likes this.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  9. #69
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο χανω με 3 γκολ διαφορα σε ματς νοκ-αουτ.
    Τον ιδιο αντιπαλο τον νικησα 2 φορες στο πρωταθλημα με 5-1.
    Μετα τον συναντησα στο κυπελλο και αλλαξε το συστημα του σε 4-5-1 V-style.
    Με αυτο με δυσκολεψε αρκετα.
    Νικησα 4-2 στην εδρα μου και εχασα 2-1 εκτος. Παραλιγο να με αποκλεισει δηλαδη.

    Σημερα εβαλε 2 ακυρα γκολ στο 1ο ημιχρονο. Μετα βλεποντας οτι δεν μπορουσα να κανω φαση, αλλαξα το συστημα, αλλα παλι πολυ λιγες φασεις.
    Αυτος ηταν λες και ειχε Μεσι και μου εβαλε αλλα 2 απο τετατετ.
    Μονο στο τελευταιο 10λεπτο μου εδειξε 3 συνεχομενες φασεις δικες μου και μειωσα σε 4-1.

    Ψαχνοντας λιγο το φορουμ για το πιο καταλληλο συστημα απεναντι σε αυτο, ειδα οτι ειναι το 4-3-2-1 με AMR-AML, το οποιο πλησιαζει το 4-5-1 flat (που χρησιμοποιησα).
    Επισης ειδα οτι το man-to-man μαρκαρισμα ισως με βοηθησει περισσοτερο, εφοσον δεν πρεπει να φαω γκολ.
    Τοσο καιρο νομιζα οτι πετυχαινει σε καταλληλα συστηματα μονο, γι'αυτο δεν το χρησιμοποιουσα, αλλα μαλλον εκανα λαθος.
    (Νικο, πες κι εσυ που βλεπεις πολλα στο φορουμ.)

    Με λιγα λογια, μεθαυριο θα βαλω κοκκινα βελακια στους ML-MR και man-to-man.
    Αυτος σιγουρα θα πιστευει οτι βρηκε το καταλληλο συστημα για να με κοντραρει. Για να δουμε τι θα γινει....
    Last edited by Alexinho; 05-22-2017 at 08:22 PM.

  10. #70
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    451v παιζει δλδ;

    3w-1dmc-3mc-2w-1
    Βελάκια πίσω αμυντικούς και DMC.
    Βελάκια μπροστά am.

    Βγαζεις παίκτη παραπανω στο κεντρο και τον κερδίσεις στα σημεία.

    Οι παραλλαγές του 451v για να κοντραρεις 451v είναι σαν να κοντραρεις με ίδιο σύστημα. Θα βασιστεί σε τύχη και ποιος είναι στη μέρα του
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast