Results 1 to 8 of 8
Like Tree5Likes
  • 1 Post By Nikose
  • 1 Post By Tesla
  • 1 Post By Nikose
  • 1 Post By imperium
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Περι...παλτων!!

  1. #1
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833

    Περι...παλτων!!

    προτεινομενος απο τον βοηθο amr/st 22 ετων με ειδικοτητα 1 προς 1. αγορα ουτε 1 ουτε 2 αλλα 79 τοκενς. την προηγουμενη σεζον σε 14 αγωνες ειχε 6 γκολ 4 ασιστ με κυριως 7αρια στις βαθμολογιες. εφετος σε 6 φιλικα, 2 κυπελα, 1 cl, 1 προ, εχει 1 γκολ 3 ασιστ, παλι με 7αρια. καλα..οτι δεν εχει βγαλει τα λ7 του δεν το συζητω αλλα μενει η φευγει?? Σημειωτεον οτι ακομα δεν εχω δωσει κανενα δυνατο ματς. και κατι αλλο. δεν θα επρεπε αυτοι οι παικτες που τους πληρωνουμε μια περιουσια να εχουν αυτο το κατι παραπανω και να αποδιδουν καλα ρε γαμωτο?? τι εξωφθαλμη κοροιδια ειναι αυτη παλι??? παιρνεις εναν βγαινει παλτο, παιρνεις δευτερο βγαινει παλτο, ε ποσες φορες θα την πατησεις??? δεν θα ξαναπεταξεις 80 τοκενς. μα δεν το βλεπουν οι γκαβακες???

    Επισης κατι αλλο. Κερδιζουμε το ματσακι 4-0 και στο τελος οι 4 απο τους 11 εχουν κιτρινο ηθικο. Τι κολπακια ειναι παλι αυτα?? Δηλαδη αμα χασουμε τι?????

    δεν φταιω εγω που δε βγαζει καφαλαια οπου γουσταρει......
    Last edited by Nikose; 05-30-2017 at 10:16 PM.
    manoc1992 likes this.

  2. #2
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Έχουμε ξαναπεί ότι οι παίκτες από τον βοηθό είναι λαχεία. Είτε θα βγουν παικταράδες είτε παλτά. Δυστυχώς έπεσες στην 2η περίπτωση. Αν δεν έχεις ανάγκη τα χρήματα θα σου πρότεινα να ΜΗΝ τον πουλήσεις. Δεν θα κερδίσεις κάτι.

    Κάποτε είχα πάρει έναν ST από δημοπρασία με αρκετά τόκεν. Επί 2 σεζόν όπως είπες ήταν μετριότατος και χωρίς γκολ. Ξαφνικά την 3η σεζόν άρχισε να κάνει παπάδες και βγήκε πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα! Αυτό δεν έχει να κάνει με την περίπτωση σου απλά το ανέφερα ως παρεμφερές παράδειγμα.

    Επίσης μου έχει τύχει ST που ήταν πολύ καλός, του δίνω περιβραχιόνιο, και αχρηστεύεται! Του το αφαιρώ και επιστρέφει στα γκολ! Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά περιμένω να μου ξανατύχει κάτι παρόμοιο για να το τεστάρω!

    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    δεν θα επρεπε αυτοι οι παικτες που τους πληρωνουμε μια περιουσια να εχουν αυτο το κατι παραπανω και να αποδιδουν καλα ρε γαμωτο?? τι εξωφθαλμη κοροιδια ειναι αυτη παλι??? παιρνεις εναν βγαινει παλτο, παιρνεις δευτερο βγαινει παλτο, ε ποσες φορες θα την πατησεις??? δεν θα ξαναπεταξεις 80 τοκενς.
    Εμένα αυτό το "bug" ή όπως θες πες το, μου αρέσει.. Δίνει μια ρεαλιστικότητα στο παιχνίδι! Έχω άπειρα παραδείγματα.. Από τον μπουονανότε στην ΑΕΚ, μέχρι τον Εσιέν στον ΠΑΟ. Από τον Τόρρες στην Τσέλσι, μέχρι τον Μπαλοτέλλι στην Λίβερπουλ. Καταλαβαίνεις τι εννοώ!
    Nick Lizas likes this.

  3. #3
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Eμενα παλι δε μου αρεσει καθολου. τους σκαω 79 τοκενς και απαιτω να ειναι παιχταρας. για πεταμα τα εχουμε τα τοκενς δηλαδη?? τζογαρουμε?? τζογαρουμε με τους παικτες απ τη δημοπρασια, δε φτανει αυτο δηλαδη?? δε καταλαβα!!!!
    manoc1992 likes this.

  4. #4
    Dreamer gkassimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Greece
    Posts
    433
    Quote Originally Posted by nikose View Post
    προτεινομενος απο τον βοηθο amr/st 22 ετων με ειδικοτητα 1 προς 1. αγορα ουτε 1 ουτε 2 αλλα 79 τοκενς. την προηγουμενη σεζον σε 14 αγωνες ειχε 6 γκολ 4 ασιστ με κυριως 7αρια στις βαθμολογιες. εφετος σε 6 φιλικα, 2 κυπελα, 1 cl, 1 προ, εχει 1 γκολ 3 ασιστ, παλι με 7αρια. καλα..οτι δεν εχει βγαλει τα λ7 του δεν το συζητω αλλα μενει η φευγει?? σημειωτεον οτι ακομα δεν εχω δωσει κανενα δυνατο ματς. και κατι αλλο. δεν θα επρεπε αυτοι οι παικτες που τους πληρωνουμε μια περιουσια να εχουν αυτο το κατι παραπανω και να αποδιδουν καλα ρε γαμωτο?? τι εξωφθαλμη κοροιδια ειναι αυτη παλι??? παιρνεις εναν βγαινει παλτο, παιρνεις δευτερο βγαινει παλτο, ε ποσες φορες θα την πατησεις??? δεν θα ξαναπεταξεις 80 τοκενς. μα δεν το βλεπουν οι γκαβακες???

    επισης κατι αλλο. κερδιζουμε το ματσακι 4-0 και στο τελος οι 4 απο τους 11 εχουν κιτρινο ηθικο. τι κολπακια ειναι παλι αυτα?? δηλαδη αμα χασουμε τι?????

    δεν φταιω εγω που δε βγαζει καφαλαια οπου γουσταρει......
    εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο τους προτεινομενους. σχετικα βεβαια με την δυστοκια του επιθετικου σου, ισως παιζει ρολο το συστημα σου. και εγω εχω παρει επιθετικο 20 χρονων σχεδον 7αστερο με ειδικοτητα στα τετ α τετ αλλα απο τη στιγμη που το κυριο συστημα μου ειναι το 451v , το παιχνιδι ολο γινετε απο το πλαι και το 70% των γκολ τα περνω απο τους 2 εξτρεμ.

  5. #5
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by gkassimis View Post
    εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο τους προτεινομενους. σχετικα βεβαια με την δυστοκια του επιθετικου σου, ισως παιζει ρολο το συστημα σου. και εγω εχω παρει επιθετικο 20 χρονων σχεδον 7αστερο με ειδικοτητα στα τετ α τετ αλλα απο τη στιγμη που το κυριο συστημα μου ειναι το 451v , το παιχνιδι ολο γινετε απο το πλαι και το 70% των γκολ τα περνω απο τους 2 εξτρεμ.
    μπα.... τα μισά ματς τα έχει δώσει σαν amr όποτε.... τι να κάνω...τον βάζω από δω..τον βάζω από κει... μπας και βολευτει πουθενα και σκοραρει αρνούμαι να πιστέψω ότι πέταξα 80 τοκεν.

  6. #6
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    Eμενα παλι δε μου αρεσει καθολου. τους σκαω 79 τοκενς και απαιτω να ειναι παιχταρας. για πεταμα τα εχουμε τα τοκενς δηλαδη?? τζογαρουμε?? τζογαρουμε με τους παικτες απ τη δημοπρασια, δε φτανει αυτο δηλαδη?? δε καταλαβα!!!!
    Σου απάντησα! Οι επενδύσεις έτσι είναι! Τι πάει να πει "απαιτείς"? Αν κάθε φορά που κάποιος επενδυτής έχωνε χρήμα να είχε 100% κέρδος, θα γινόμασταν όλοι επενδυτές! Και στο game, αν ήταν να νικά μονίμως αυτός με την δυνατότερη ομάδα, το παιχνίδι δεν θα είχε νόημα!

    Έτσι λοιπόν μην απογοητεύεσαι, και σκέψου το σαν να είσαι real life coach! (βγάλ' τον 2-3 αγωνιστικές εκτός αποστολής κλπ) :P

  7. #7
    Apprentice imperium's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    Greece
    Posts
    297
    ειναι υπερβολη για μενα τα τοσα πολλα τοκενς για εναν προτεινομενο και αν σου βγει καλος.
    Το εκανα στην αρχη που ζηταγαν λιγα τοκενς και μια εβγαινε παιχταρας και την αλλη μετριος.
    Τωρα δεν ξαναπαιρνω εναν παιχτη με 79 τοκενς αφου μπορω με τα ιδια ή και λιγοτερα να αλλαξω την ενδεκαδα μου προς το καλυτερο
    και να διεκδικησω κανα τροπαιο.
    Tesla likes this.

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αν σκάσεις 79 τόκεν για ένα παίκτη και τον βάζεις ST, σε έπιασαν κώτσο.
    ST βάζεις έναν απλό χαμηλό 6* παίκτη, έτσι για να γεμίζει την περιοχή.
    Αυτοί οι προτεινόμενοι αξίζουν κυρίως σαν AML-AMC-AMR (στην 2η τους θέση).
    Σαν ST τους βάζεις μόνο για rotation (εναλλαγή θέσεων για ανάγκη).

    Αφήνουν σπόντες οι νορντέους ότι κάποιες φορές αντιγράφουν ποδοσφαιρικά συστήματα.
    νομίζω ότι τώρα έχουν κοπιάρει το μοντέλο της ΡΕΑΛ.
    Ένας ST να κάνει την χαμαλοδουλειά (λεγε με Μπενζεμά), καμιά άσιστ, κανά γκολ όταν σκοράρεις πολλά, κανά στημένο.
    Και την βαριά δουλειά την κάνουν οι πλάγιοι (ή ο AM).

    Nikose, υπομονή, αυτή τη σεζόν θα πάρει τα πάνω του (σαν πλάγιος όμως).
    Βάλτον να χτυπάει και κανά στημένο.
    Tesla likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html