Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 36
Like Tree16Likes

Thread: Εικόνα της ποιότητας

  1. #11
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Αυτή τη στιγμή δεν παίζει ρόλο .
    Οι 11 που παίζουν μετράνε.
    Κάτι μου λέιε όμως πως ψήνουν κάτι στο μέλλον

  2. #12
    Rookie AmpaliakosFC's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    75
    Πρεπει ομως να μετονομασουν το παιχνιδι σε top14 τωρα

    Sent from my GT-I9060I using Tapatalk

  3. #13
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Ποσιδονας View Post
    Αυτή τη στιγμή δεν παίζει ρόλο .
    Οι 11 που παίζουν μετράνε.
    Κάτι μου λέιε όμως πως ψήνουν κάτι στο μέλλον
    κανεις λαθος δεν μετρανε οι 11 που παιζουν γιατι εγω εχω βαλει πριν λιγο τους πιο αδυναμους και μου δειχνει
    την κανονικη ποιοτητα της ομαδας το update εχει αρχισει
    AmpaliakosFC likes this.

  4. #14
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εννοεί ότι στους υπολογισμούς ενός αγώνα δεν μετράει η "φαινομενική" ποιότητα των 2 ομάδων αλλα ποιοί παίζουν μέσα.

    ουσιαστικά το μόνο μέρος που βλέπουμε την πραγματική ποιότητα είναι αυτή η μάσκα του αγώνα.
    και αυτή είναι λίγο μπερδεμένη γιατί υπολογίζει θέσεις μη ξεκάθαρες (πχ στην άμυνα περιλαμβάνει και το τέρμα, έναν dmc δεν ξέρουμε που και πόσο ακριβώς τον υπολογίζει κλπ)

    Εικόνα της ποιότητας-quality.jpg
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #15
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    εννοεί ότι στους υπολογισμούς ενός αγώνα δεν μετράει η "φαινομενική" ποιότητα των 2 ομάδων αλλα ποιοί παίζουν μέσα.

    ουσιαστικά το μόνο μέρος που βλέπουμε την πραγματική ποιότητα είναι αυτή η μάσκα του αγώνα.
    και αυτή είναι λίγο μπερδεμένη γιατί υπολογίζει θέσεις μη ξεκάθαρες (πχ στην άμυνα περιλαμβάνει και το τέρμα, έναν dmc δεν ξέρουμε που και πόσο ακριβώς τον υπολογίζει κλπ)

    Click image for larger version. 

Name:	quality.jpg 
Views:	27 
Size:	50.8 KB 
ID:	95304
    εγω νομιζω γιωργο ότι αυτο εγινε για να σταματησουν τις ευκολες κληρώσεις στην αρχη της σαιζον δεν νομιζω ότι
    το κολπο να κρατας 7 καλους παικτες για να εχεις καλη κληρωση θα ισχυει πλεον

  6. #16
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Quote Originally Posted by Nick Lizas View Post
    εγω νομιζω γιωργο ότι αυτο εγινε για να σταματησουν τις ευκολες κληρώσεις στην αρχη της σαιζον δεν νομιζω ότι
    το κολπο να κρατας 7 καλους παικτες για να εχεις καλη κληρωση θα ισχυει πλεον
    Εάν εγώ έχω 7 παίκτες καλούς και ασ πούμε 8 παίκτες 1*,τα έχω πολύ χαμηλή ποιότητά οπότε δεν βλέπω πως το κόλπο δεν τα ισχύει πια.
    nikolgiorgos likes this.

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  7. #17
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Ο madflo έχει δίκιο.
    Επειδή κι αυτός και εγώ και αρκετοί άλλοι κάνουν αυτό που λέμε στο αγγλικό φόρουμ manipulate - ελεγχόμενη ποιότητα των αντιπάλων στις κληρώσεις της επόμενης σεζόν, δεν βλέπω πως θα επηρέαζε αυτό.
    Επειδή πουλάμε όλους τους παίκτες εκτός από 14 που κρατάμε στο τέλος.
    Τώρα ανάλογα με το πόσους καλούς ή χαμηλούς θα κρατήσουμε, εξαρτάται και η ποιότητα των αντιπάλων.
    Εγώ δεν κατεβάζω και πολύ την ποιότητα γιατί κρατάω 9 7* .
    Απλά έχω εύκολο πρωτάθλημα και αντιπάλους ίδιο επίπεδο στο τσου-λου και κύπελλο.
    Το μόνο άγνωστο σημείο σε αυτό, είναι αν έχουμε παίκτες που έχει λήξει το συμβόλαιο, αν οι παίκτες που δίνει το παιχνίδι μετράνε για την κλήρωση ή αυτή γίνεται με τους 14 που τελειώσαμε την σεζόν.

    Αυτή η τακτική δεν ήταν γνωστή παλιά.
    Για να κάνω μια αναδρομή, ήμουν στο 3ο επίπεδο τότε, καλοκαίρι του 2014 , όταν μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες να κερδίσω το τρεμπλ (έχασα το κύπελλο στα ημιτελικά), διάβασα το σχετικό θέμα του Beckstar και στο 5ο LV κέρδισα για πρώτη φορά το τρεμπλ.
    https://forum.topeleven.com/tutorial...w-win-cup.html
    Κέρδισα μερικά ακόμα, χωρίς να το ακολουθώ τρελά (κάθε σεζόν δηλαδή), μετά τα ψιλοπαράτησε ο Beck αλλά εγώ το συνέχιζα με δημοσιεύσεις το θέμα ώστε να είναι στην επικαιρότητα και να το διαβάζει ο κόσμος στο φόρουμ και να ξέρει τι πρέπει να κάνει για να το κερδίσει.

    Μετά από μερικούς μήνες μπήκα και σε ένα Ελληνικό fb γκρουπ που ήταν μεγάλο και ενεργό τότε.
    Ελάχιστοι ήταν αυτοί που το ήξεραν το κόλπο και μάλιστα δεν το έλεγαν δημόσια κιόλας τι κάνουν.
    Μπορώ να πω δηλ. ότι χάρις στον Beck και σε μένα που κρατούσα ενεργό το θέμα, έμαθε τόσος κόσμος το κόλπο πως θα κερδίζει τρεμπλ
    (μετά από κάποιο καιρό, διαδόθηκε και σε κάποια ξένα μεγάλα fb γκρουπ που δεν υπήρχαν παλιά).

    Κάποιοι άλλοι μάνατζερς παρατηρητικοί (εκτός φόρουμ) , προσπαθούν να εφαρμόσουν την τακτική – το βλέπω στις ομάδες τους αλλά τι κάνουν ... έχουν αρκετούς 1-2* παίκτες για να κατεβάσουν τον μ.ο. αλλά δεν ξέρουν τον κανόνα για τους τοπ 14 παίκτες που μετράνε.

    Οπότε τι γίνεται τώρα ? Ουσιαστικά με αυτήν την εφαρμογή, το παιχνίδι κατά κάποιο τρόπο τους προειδοποιεί.
    Δηλ, κοίτα φίλε, μπορεί να έχεις 11 καλούς και 11 χαμηλούς, αλλά εγώ μετράω την ποιότητά σου με τους τοπ14 και όχι με τον μέσο όρο της ομάδος σου

    Δηλ. μάλλον βοηθάει τους επίδοξους manipulators να καταλάβουν τι παίζει, παρά είναι εμπόδιο.
    Για ποιο λόγο ? Δεν ξέρω.
    Rizla and Doors FC like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #18
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Ο madflo έχει δίκιο.
    Επειδή κι αυτός και εγώ και αρκετοί άλλοι κάνουν αυτό που λέμε στο αγγλικό φόρουμ manipulate - ελεγχόμενη ποιότητα των αντιπάλων στις κληρώσεις της επόμενης σεζόν, δεν βλέπω πως θα επηρέαζε αυτό.
    Επειδή πουλάμε όλους τους παίκτες εκτός από 14 που κρατάμε στο τέλος.
    Τώρα ανάλογα με το πόσους καλούς ή χαμηλούς θα κρατήσουμε, εξαρτάται και η ποιότητα των αντιπάλων.
    Εγώ δεν κατεβάζω και πολύ την ποιότητα γιατί κρατάω 9 7* .
    Απλά έχω εύκολο πρωτάθλημα και αντιπάλους ίδιο επίπεδο στο τσου-λου και κύπελλο.
    Το μόνο άγνωστο σημείο σε αυτό, είναι αν έχουμε παίκτες που έχει λήξει το συμβόλαιο, αν οι παίκτες που δίνει το παιχνίδι μετράνε για την κλήρωση ή αυτή γίνεται με τους 14 που τελειώσαμε την σεζόν.

    Αυτή η τακτική δεν ήταν γνωστή παλιά.
    Για να κάνω μια αναδρομή, ήμουν στο 3ο επίπεδο τότε, καλοκαίρι του 2014 , όταν μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες να κερδίσω το τρεμπλ (έχασα το κύπελλο στα ημιτελικά), διάβασα το σχετικό θέμα του Beckstar και στο 5ο LV κέρδισα για πρώτη φορά το τρεμπλ.
    https://forum.topeleven.com/tutorial...w-win-cup.html
    Κέρδισα μερικά ακόμα, χωρίς να το ακολουθώ τρελά (κάθε σεζόν δηλαδή), μετά τα ψιλοπαράτησε ο Beck αλλά εγώ το συνέχιζα με δημοσιεύσεις το θέμα ώστε να είναι στην επικαιρότητα και να το διαβάζει ο κόσμος στο φόρουμ και να ξέρει τι πρέπει να κάνει για να το κερδίσει.

    Μετά από μερικούς μήνες μπήκα και σε ένα Ελληνικό fb γκρουπ που ήταν μεγάλο και ενεργό τότε.
    Ελάχιστοι ήταν αυτοί που το ήξεραν το κόλπο και μάλιστα δεν το έλεγαν δημόσια κιόλας τι κάνουν.
    Μπορώ να πω δηλ. ότι χάρις στον Beck και σε μένα που κρατούσα ενεργό το θέμα, έμαθε τόσος κόσμος το κόλπο πως θα κερδίζει τρεμπλ
    (μετά από κάποιο καιρό, διαδόθηκε και σε κάποια ξένα μεγάλα fb γκρουπ που δεν υπήρχαν παλιά).

    Κάποιοι άλλοι μάνατζερς παρατηρητικοί (εκτός φόρουμ) , προσπαθούν να εφαρμόσουν την τακτική – το βλέπω στις ομάδες τους αλλά τι κάνουν ... έχουν αρκετούς 1-2* παίκτες για να κατεβάσουν τον μ.ο. αλλά δεν ξέρουν τον κανόνα για τους τοπ 14 παίκτες που μετράνε.

    Οπότε τι γίνεται τώρα ? Ουσιαστικά με αυτήν την εφαρμογή, το παιχνίδι κατά κάποιο τρόπο τους προειδοποιεί.
    Δηλ, κοίτα φίλε, μπορεί να έχεις 11 καλούς και 11 χαμηλούς, αλλά εγώ μετράω την ποιότητά σου με τους τοπ14 και όχι με τον μέσο όρο της ομάδος σου

    Δηλ. μάλλον βοηθάει τους επίδοξους manipulators να καταλάβουν τι παίζει, παρά είναι εμπόδιο.
    Για ποιο λόγο ? Δεν ξέρω.
    θα δειξει την επομενη σαιζον εγω παντως δεν θα πουλησω τους παικτες που εχω παντως σημειωστε και την εβδομαδα
    που εγινε αυτο θα σας πω κατι που βλεπω η κληρωση για την επομενη αιζον εγινε αυτή την εβδομαδα οτιι και να κανετε
    στο τελος της σαιζον δεν θα μετρησει οι ποιοτητες πλεον θα είναι κοντα

  9. #19
    Dreamer Rizla's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Ελάχιστοι ήταν αυτοί που το ήξεραν το κόλπο και μάλιστα δεν το έλεγαν δημόσια κιόλας τι κάνουν.
    Μπορώ να πω δηλ. ότι χάρις στον Beck και σε μένα που κρατούσα ενεργό το θέμα, έμαθε τόσος κόσμος το κόλπο πως θα κερδίζει τρεμπλ
    (μετά από κάποιο καιρό, διαδόθηκε και σε κάποια ξένα μεγάλα fb γκρουπ που δεν υπήρχαν παλιά).

    Και καλά έκαναν...
    Εσυ τα βγάζεις όλα στην φόρα...ασε λίγο τον κόσμο να ψαχτεί...
    Όσο ψάχνεται όλο και κατι καινουργιο θα βρει...
    Nick Lizas likes this.

  10. #20
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    ακυρο
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Εικόνα της ποιότητας-screenshot_91.png  
    Last edited by Nick Lizas; 02-17-2018 at 03:07 PM.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast