Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
Like Tree1Likes

Thread: τι γίνεται με την κατοχή?

  1. #1
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277

    τι γίνεται με την κατοχή?

    έχω παρατηρήσει από τα μέσα της προηγούμενης σεζον ότι κάτι πρέπει να χει αλλάξει....υπάρχουν παιχνίδια που ο αντίπαλος παίζει με 3 στο κέντρο ενώ εγώ με 7 κ μου παίρνει την κατοχή, έχω καλύτερη ποιότητα παίζω εντός έδρας δοκιμάζω με κοντινές πάσες, κ δεν αλλάζει κατι,.. συνήθως αυτά τα παιχνίδια τα χάνω

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Eγώ το έχω παρατηρήσει περισσότερο στα ματς του μουντιάλ.
    σε αυτά που δεν είναι κανείς μέσα, δεν υπάρχει έδρα, και όμως η κατοχή δεν "κολλάει" με τις ποιότητες των ομάδων.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Eγώ το έχω παρατηρήσει περισσότερο στα ματς του μουντιάλ.
    σε αυτά που δεν είναι κανείς μέσα, δεν υπάρχει έδρα, και όμως η κατοχή δεν "κολλάει" με τις ποιότητες των ομάδων.
    αν υποθέσουμε λοιπόν ότι αυτά τα παιχνίδια του μουντιάλ κατά κάποιο τρόπο ειναι προκαθορισμενα στο αποτέλεσμα τους τότε στις υπόλοιπες διοργανώσεις αν παρουσιαστεί αυτό το φαινόμενο "κλαφτα Χαράλαμπε" κ για να μην μιλήσω για φτιαχτά παιχνίδια άντε ας αποκαλέσω με με ντισαβανταζ που κ να χτυπιέσαι δεν αλλάζουν

  4. #4
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    πάλι τα ίδια χθες με το πρωτοπόρο του πρωταθληματος 4-3-3 αυτός 2-3-2-2-1 εγώ κ όμως στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα είχε την κατοχή....

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Δίνε περισσότερα στοιχεία

    ήταν - δεν ήταν στον αγώνα
    ποιότητα
    έδρα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Δίνε περισσότερα στοιχεία

    ήταν - δεν ήταν στον αγώνα
    ποιότητα
    έδρα
    κ οι δυο παρών, αγώνας στην έδρα μου μας χωρίζει ποιότητα +8% υπέρ του με 1 υποστηρικτή εγώ κανένα αυτός, αρχίζω αμυντικά με μεικτή πάσα από πλάγια βλέπω ότι μου παίρνει την κατοχή χάνει ευκαιρίες κ έχει περισσότερα σουτ, το γυρίζω επίθεση, ακόμη μου χει κατοχή αυτός βάζω πίεση κ κοντινές κ επιτελούς βλέπω κατοχή υπέρ μου, ειναι αργά κ το παιχνίδι τελειώνει 0-0 στα στατιστικά μου δείχνει κατοχή 53-47 υπέρ μου στα σουτ περισσότερα αυτός
    Last edited by Fcgrfr; 07-04-2018 at 07:38 PM.

  7. #7
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Δίνε περισσότερα στοιχεία

    ήταν - δεν ήταν στον αγώνα
    ποιότητα
    έδρα
    χαχαχαχαχαχχα!!! Εχει καμμια σημασια??? χαχαχαχαχ
    Oι παικτες μας δεν ειχαν κινητρο. Οι αντιπαλοι ηθελαν περισσοτερο τη νικη. . (Σχολιο βοηθου μετα απο νικη με 4-0) Η μαγεια των προγραμματιστων του T11.

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, η κατοχή πρέπει να βγαίνει από κάποια λογικά στοιχεία.

    Το αν φας τρολάρισμα, πάει αλλού μετά.
    Στο ποσοστό ευστοχίας και στις αποκρούσεις των τερματοφυλάκων.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    λοιπόν τον συγκεκριμένο μάνατζερ τον έχω συναντήσει άλλες 2 φορές στο τσαμπιονς, ίδια συστήματα 2-3-2-2-1 εγώ, 4-3-3 αυτός, πρώτο παιχνίδι παίζω εκτός επιθετικά από την αρχή 60-40 η κατοχή υπέρ μου απών αυτός, περισσότερα σουτ εγώ κ 2-1 νίκη, δεύτερο παιχνίδι εντός, απών κ οι δυο έχω βάλει άμυνα, 43-57 κατοχη υπερ του περισσότερα σουτ αυτός κ 2-1 νίκη πάλι εγώ....
    έριξα κ μια ματιά στα παιχνίδια του με άλλες ομάδες στο πρω κοντά στις ποιότητες μας, παίζουν με 5 παίχτες στο κέντρο κ του παίρνουν την κατοχή 60-40 παρολαυτα χάνουν με σκορ 0-1 εξακολουθώ να πιστεύω ότι σε μερικά παιχνίδια η μηχανή σε παίζει με ντισαβανταζ πριν καν ξεκινήσεις κ δύσκολα παίρνεις νίκη όπως κ να χεις την ομάδα στημένη...
    Doors FC likes this.

  10. #10
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Ματσάκι στο κύπελλο με μια άλλη ομάδα που έχω.
    Η ποιότητα των δύο ομάδων ισοδύναμη, σύστημα παρόμοιο, με 5 μέσους ο καθένας, ο αντίπαλος στην έδρα του αλλά δεν ήταν στον αγώνα, εγώ ήμουν και είχα συνολικά +11% , είχα φουλ τα 4 μπόνους (αλλά δεν ενεργοποίησα καθόλου αυτό της κατοχής).
    Πως γίνεται να έχουμε 50%-50%

    τι γίνεται με την κατοχή?-apollon-cup-bp.jpg

    τι γίνεται με την κατοχή?-apollon-cup-bp-rates.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 1 of 2 12 LastLast