Results 1 to 10 of 10
Like Tree2Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By Nikose

Thread: Αναποτελεσματικότητα ομάδας

  1. #1
    Apprentice GreatGamer170's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    265

    Αναποτελεσματικότητα ομάδας

    Γεια σας παιδιά επιστρέφω και εγώ μετά από καιρό στο φόρουμ με ένα νέο θέμα. Δεν ήξερα που ακριβώς να το κατατάξω αλλά έχει να κάνει με όλα τα "τρολ" αποτελέσματα που φέρνω τις τελευταίες δυο σεζόν και συμβαίνουν σε ένα από τα τρία ματς που παίζω την μέρα (τρία λόγω και άλλων τουρνουά εκτός του παιχνιδιού) στα οποία η ομάδα μου ενώ κάνει πολύ περισσότερα σουτ στον στόχο από τον αντίπαλο καταλήγει σε αποτελέσματα όπως αυτό στην φωτογραφία. Καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω για να αποφεύγω τέτοιου είδους καταστάσεις;

    Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    In Meccas Great FC our game is FairPlay!

    Leagues:4

    Champions Leagues:1

    Super Leagues:1

    Cups:4

    Unbeaten in all matches of a league:1

    Seasons completed:17

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αυτό είναι τρολάρισμα.

    Τα στατιστικά αυτό δείχνουν.
    Το σύστημα φαίνεται ότι δούλεψε αλλά δεν ήταν σε μέρα οι επιθετικοί σου για να σκοράρουν.
    Λύση τώρα δεν ξέρω, αν γίνεται συχνά αυτό.

    να δοκιμάσεις άλλον επιθετικό ?
    να βρεις κάποιον πιο ικανό για τα φάουλ ?
    να βάζεις κοντινες πάσες για να γίνονται πιο μέσα στην περιοχη τα σουτ ?

    δοκίμασε
    Last edited by nikolgiorgos; 11-04-2018 at 03:14 PM.
    GreatGamer170 likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    εχει καταντησει αηδια..κ μενα μου συμβαινει πολυ συχνα..

  4. #4
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Οι επιθετικοί σου και οι πλάγιο/δεκάρια τι στατιστικά έχουν?

  5. #5
    Apprentice GreatGamer170's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    265
    Παίζω την φωτιά του Τέσλα σαν σύστημα δεν έχω δεκαρι αλλά οι επιθετικοί και τα δύο χαφ έχουν σχεδόν παντα πάνω από 7.0
    Quote Originally Posted by mkouk View Post
    Οι επιθετικοί σου και οι πλάγιο/δεκάρια τι στατιστικά έχουν?
    Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    In Meccas Great FC our game is FairPlay!

    Leagues:4

    Champions Leagues:1

    Super Leagues:1

    Cups:4

    Unbeaten in all matches of a league:1

    Seasons completed:17

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Δεν ήταν σαφής η ερώτησή μου, μιας και όταν ρώτησα για τα στατιστικά, εννοούσα τα στατιστικά των επιθετικών, όχι τις αποδόσεις τους στο παιχνίδι.

    Παρόλα αυτά όμως νομίζω ότι μπορώ να βγάλω ένα συμπέρασμα γιατί έχεις τόσο άσχημα αποτελέσματα.

    Φαντάζομαι ότι όταν λες ότι παίζεις το σύστημα φωτιά εννοείς ότι παίζεις 3Dw-5flat-2st.
    Σε γενικές γραμμές δεν χρησιμοποιώ ποτέ ένα στάνταρ σύστημα.

    Όταν παίζεις με έναν dc θα έχεις πάντοτε πρόβλημα απέναντι σε ομάδες που παίζουν με 2st. Χωρίς dmc θα έχεις και πάντοτε πρόβλημα απέναντι σε ομάδες που χρησιμοποιούν amc+st. Όταν εννοώ ότι θα έχεις πρόβλημα, εννοώ ότι θα έχεις μεγάλη πιθανότητα να δεχτείς αρκετά συχνά ένα, ίσως και παραπάνω, γκολ σε κάθε παιχνίδι.Μιλάμε για ομάδες που ενδεχομένως τις περνάς 20% και 30% σε ποιότητα. (Δεν το συζητάμε να κατεβάσει ο άλλος 4-3n-3 από το κέντρο, θα δεχτείς πολλά μπαλάκια.)

    Η υπεροχή στη κατοχή είναι φυσιολογική μιας και έχεις 5 άτομα στο κέντρο.

    Πάμε τώρα στην επίθεση. Θεωρώ ότι στο παιχνίδι τις περισσότερες ευκαιρίες τις δημιουργούν τα aml-r και amc (και σκοράρουν και παραπάνω).

    Αν και είμαι μόλις lvl 4 manager, ποτέ μα ποτέ επιθετικός μου δεν κατάφερε να βγει παραπάνω στο σκοράρισμα σε κάποια χρονιά από κάποιον πλάγιο. Δεν φτουράνε και πολύ οι st στο παιχνίδι από ότι διαβάζω στα φόρουμ. Ακόμα και φέτος που έχω βρει ένα αστέρι επιθετικό (δηλαδή θα σκοράρει ίσως και μία φορά σε κάθε παιχνίδι), πάλι είναι αρκετά πίσω από τους πλάγιους σε κάθε διοργάνωση. Τέλος πάντων αυτά είναι προσωπική εμπειρία.

    Πάμε σε εσένα. Έχεις μπροστά 2 st. Οποιοσδήποτε αντίπαλός σου παίζει με 2 dc θα σκοράρεις δύσκολα.Αν κάποιος παίζει με 3dc, αναλόγως την μέρα που θα βρεθούν οι πλάγιοι. Αν δεν βρεθούν σε καλή μέρα, μάλλον δεν θα σκοράρεις. Αν κάποιος παίζει με 4αμυντικούς και dmc κλάφτα χαράλαμπε.

    Συμπερασματικά, ίσως να μην φταίει το παιχνίδι για τα αποτελέσματά σου αλλά ενδεχομένως να πρέπει να σκεφτείς να αλλάξεις το σύστημά σου

  7. #7
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Να ρωτησω κι εγω κατι που δεν το εχω λυσει απο το 2012 που παιζω?? Ποιος ειναι αυτος ο παραγοντας που επηρεαζει ποσα απο τα συνολικα σουτ θα ειναι on target?? Τελειωνω καποια ματς με τον αντιπαλο στα 9 συνολικα σουτ να εχει 5-6 οn target, και εγω (σχεδον παντα) ειμαι πανω απο 15 συνολικα (πανω και απο 20 μερικες φορες) αλλα κατω απο 5 on target. Eχω χασει πολλα ματς που ο αντιπαλος ειχε 3 γκολ με 8 συνολικα σουτ και εγω 1-2 γκολ με 20+ συνολικα σουτ.
    Doors FC likes this.
    Oι παικτες μας δεν ειχαν κινητρο. Οι αντιπαλοι ηθελαν περισσοτερο τη νικη. . (Σχολιο βοηθου μετα απο νικη με 4-0) Η μαγεια των προγραμματιστων του T11.

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Θεωρητικά
    - η καλή ποιότητα και τα χαρακτηριστικά των παικτών
    - η καλή/κακή μέρα, το ζάρι.

    Πρακτικά, απλά το παιχνίδι προσπαθεί να παρουσιάσει με κάποια λογικοφανή στατιστικά, το αποτέλεσμα που έβγαλε ο μηχανισμός, ο αλγόριθμος του παιχνιδιού.
    Μέχρι το σημειο που αφορά τα πόσα σουτ έχει καθε ομάδα, μπορείς να επηρεάσεις.
    Μετά άστο, τσουλάει μόνο του χαχα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Apprentice GreatGamer170's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    265
    Εγώ όταν έλεγα φωτιά εννοούσα το 2dc 1dmc 2mc 1mr 1ml 1amr 1aml 1st

    Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    In Meccas Great FC our game is FairPlay!

    Leagues:4

    Champions Leagues:1

    Super Leagues:1

    Cups:4

    Unbeaten in all matches of a league:1

    Seasons completed:17

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by GreatGamer170 View Post
    Εγώ όταν έλεγα φωτιά εννοούσα το 2dc 1dmc 2mc 1mr 1ml 1amr 1aml 1st
    Είναι πραγματικά φωτιά, ή θα τους μπουρλοτιάσεις ή θα καείς. Αντίστοιχα με το πιο πάνω post μου, θα έχεις πρόβλημα απέναντι σε σχήματα με aml-r, όπως 4-5-1v ή hexagon, ίσως και πιο έντονα μιας και οι πλάγιοι φαίνεται να σκοράρουν αρκετά συχνά