Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 132
Like Tree135Likes

Thread: Σεζόν 117

  1. #11
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    @dimakspls1992 έχει γίνει και η κλήρωση του πρω.
    Αγοράζεις και ανεβάζεις τώρα.
    dimakspls1992 and milpol like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #12
    Rookie
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    59
    Οκ Χρήστο πάμε για το επόμενο
    Quadruple τότε!!!
    Last edited by dimakspls1992; 03-31-2019 at 10:01 AM.
    nikolgiorgos likes this.

  3. #13
    Rookie
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Καλημέρα! Έτοιμοι για την 117η σεζόν?


    Ποιά είναι η ομάδα σας και τι επίπεδο παίζει ?
    Πως τα πήγατε την προηγούμενη σεζόν και τι στόχους έχετε για την νέα ?
    Πως τα πήγε η ομοσπονδία σας ?
    Πως σας φαίνονται οι πρόσφατες αλλαγές στο παιχνίδι ?

    Εγχειρίδιο βοηθειών:
    Εδώ μπορείτε να δείτε πως μπορείτε να εγγραφείτε στο φόρουμ
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...op-eleven.html
    Εδώ μπορείτε να δείτε πως μπορείτε να ανεβάσετε μια φώτο !
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...%B1%CF%82.html
    Δηλαδή τώρα ρε φίλε (αν μου επιτρέπεις βέβαια) εσένα δεν πρέπει να σε πληρώνουν;;;

  4. #14
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Δεν θα το πιστέψετε, πηρα αλλα 100τοκεν απο τις ομοσπονδίες. Λεω να τα δωσω μην μου τα πάρουν χαχα
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  5. #15
    Rookie
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by milpol View Post
    Κοιτάζοντας τους αντιπάλους στο cl.βλέπω αυτόν. Τι φάση ρε φιλε...
    Μάχη Μεσσι vs Ρόναλντο!!!

    Στάλθηκε από το SM-G390F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #16
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by Z.Ep. View Post
    Δηλαδή τώρα ρε φίλε (αν μου επιτρέπεις βέβαια) εσένα δεν πρέπει να σε πληρώνουν;;;
    Με πληρώνουν , κανά 40άρι τον μήνα - αλλά σε είδος, σε τόκεν.
    Αλλά βασικά δεν τα χρησιμοποιώ, τα μαζεύω σαν τον Σκρουτζ χαχα.
    Θα μπορούσα να την βγάλω μ'αυτά για τα επόμενα 2 χρόνια.
    Απλά δεν γουστάρω να τουμπανιάζω την ομάδα, προσπαθώ να παίξω σαν έναν παίκτη που παίρνει το max των τόκεν που μπορεί τον μήνα + ας πούμε αγοράζοντας μια μηνιαία κάρτα των 5 (άλλα 100 τόκεν δηλ.) για να έχουμε μια άνεση.
    Ε, δεν θα έχει γούστο το παιχνίδι μετά, αν αγοράζω 10 παίκτες από τον κυνηγό ή χτυπαω 50 τόκεν σε μια δημοπρασία ή φτιάχνω 8* ομάδα.
    Δεν πηγαίνω πάνω από 120% ποιότητα.
    dsio, Z.Ep., milpol and 1 others like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #17
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Μ αρέσεις ,σαν εμενα εισαι και εσυ.ισα ισα να παιρνουμε τους τιτλους και να περναμε την ωρα μας
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  8. #18
    Rookie
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    63
    Λοιπόν ήρθε η ώρα να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μου περιπέτεια εδώ (μη φανταστείτε και τίποτα το τρομερό noobas είμαι Lvl 3 μόλις από σήμερα).

    Σε γενικές γραμμές η πρώτη σεζόν κύλησε κλασικά όπως για τους περισσότερους active managers σήκωσα πρωτάθλημα αποκλείστηκα νωρίς αν θυμάμαι καλά στο κύπελλο δεν είχα καταλάβει και πολλά.

    Η δεύτερη χρονιά ήταν μια πολύ ωραία περιπέτεια. Στο πρωτάθλημα κληρώθηκα με 4 μεγαθήρια 120 - 140% όλοι σχεδόν οι παίκτες τους scouts ή προτεινόμενοι (δεν ήξερα το quality drop) βγήκα 5ος με διαφορά από τον 4ο κοντά στους 10 βαθμούς. Δεν έχω όμως παράπονο. Αρκετοί active managers στο πρωτάθλημα ωραίος ανταγωνισμός, τακτικές, κάποια άτυχα αποτελέσματα - κάποια άλλα πολύ ικανοποιητικά. Μάχη τεράστια για το πρωτάθλημα οι 4 πρώτοι. Οι υπόλοιποι 5 ή 6 active του πρωταθλήματος) αποτελούσαμε τους factors για την κούρσα τους (τους κόβαμε αρκετά ποντάκια η αλήθεια είναι) και ανταγωνιζόμασταν μεταξύ μας. Ωραίο, πολύ ωραίο πρωτάθλημα.

    Στο Κύπελλο αποκλείστηκα στους 16 από ένα πολύ δραστήριο, καλό manager, το άξιζε.
    Στο Cl όμως τον βρήκα αρκετά αργά στις διασταυρώσεις (στον ημιτελικό), οπότε είχα καταλάβει αρκετά για το παιχνίδι, είχα αναπτύξει την ομάδα και πήρα την εκδίκησή μου για να περάσω τελικό και να το σηκώσω στον τελικό πιο εύκολα από ότι περίμενα. Τέλος εχθές σηκώσαμε και το SC μάλλον εύκολα και δίχως πολύ ανησυχία.

    Αφού έκανα τις πωλήσεις των μεγάλων σε ηλικία παικτών εχθές, σήμερα το πρωί ήμουν από τους (πολύ) τυχερούς. Στο market ήμασταν ελάχιστοι μέσα, μάλλον σαστισμένοι για τα χαμηλά bids που βλέπαμε, εγώ ακόμη πιο σαστισμένος από κάτι 45ρια + lvl που έβλεπα στα bids μαζί με εμένα να μη χτυπάνε και φοβόμουν να χτυπήσω, φοβόμουν μη τυχόν κάνω κάτι λάθος, δεν είχα και πρόχειρες τις τιμές του Nik για να είμαι σίγουρος τι κάνω αλλά σιγά σιγά ξεθάρεψα και συμπλήρωσα βασικές τρύπες στο roster, το οποίο κατέληξε ως εξής:

    Σεζόν 117-team-1.jpg

    και

    Σεζόν 117-team-2.jpg.

    Όπως θα δείτε η squad αποτελείται από αρκετούς μικρούς, καθώς κατάλαβα (μάλλον λίγο αργά στη σεζόν) ότι είναι ο μόνος τρόπος να βγάλεις λεφτά σε αυτό το lvl δίχως και πολύ ρίσκο. Κοιτάς τον factor τους, τους παίρνεις σε χαμηλή quality -με ένα Τ συνήθως-, τους ανεβάζεις δίχως πολλά πράσινα ή και μόνο με την ανάκτηση κατάστασης. Όσοι είναι ft πράγματι μένουν και παίρνουν τις ευκαιρίες τους να δείξουν το value τους και αν είναι και καλοί παίκτες τουμπανιάζονται (έτσι λέει το project τουλάχιστον γιατί από πράσινα μόνο 120 -μέχρι να καταλάβω τι κάνω έκανα χαζά). Όσοι δεν είναι φεύγουν ή μέσα στη χρονιά ή στο τέλος της αφού τους λιώσω στην προπόνηση με αρκετά περισσότερα χρήματα από ότι ήρθαν.

    Οι νέες μεταγραφές μου είναι οι εξής:
    Σεζόν 117-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82.jpg

    και αναλυτικά:
    Σεζόν 117-dego.jpg
    Σεζόν 117-andersen-dm.jpg
    Σεζόν 117-brown.jpg
    Σεζόν 117-ahmed.jpg
    Σεζόν 117-fernando-amr-aml-amc.jpg
    Φαντάζομαι ο Βραζιλιάνος δεν είναι ft αλλά είναι μικρός, έχει τρεις θέσεις και αν τον δουλέψω καλά φέτος και δω που αποδίδει του χρόνου θα του βάλω και SP και τον ανεβάζω πάλι.

    Οι παίκτες που με κουβάλησαν πέρσι και φέτος είναι ο Γερμανός AMC:
    Σεζόν 117-ellerman.jpg

    Και ο Ρουμάνος AML:
    Σεζόν 117-goja.jpg

    Στόχος είναι να συνεχίσω την ανάπτυξη όσο πιο "efficient" γίνεται, να μάθω καλύτερα το game και ίσως να πάρω και καμιά κουπίτσα. Πάντως το τελευταίο δεν είναι αυτοσκοπός. Το νόημα είναι να έχει ενδιαφέρον για να έχει ... νόημα. Αν δω ότι οι κληρώσεις μου είναι πολύ εύκολες ακόμη και με αυτό το σχετικά μη εκτεταμένο quality drop που έκανα σε βαθμό που θα με βάλλει σε μάλλον πολύ εύκολο πρωτάθλημα τότε μάλλον δεν θα το ξανακάνω ή θα το κάνω ελάχιστα έτσι για να αποφύγω τους pay to win τύπους αλλά να παίζω με όσο τουλάχιστον μεγαλύτερο αριθμό active managers στις διοργανώσεις που θα συμμετέχω.


    Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο. Έτσι για την πρώτη γνωριμία.

    Βεβαίως όσοι ενδιαφέρονται να μου πουν την άποψή τους για το roster, να δώσουν tips, καθόσον newbie και γενικά κατευθύνσεις παρακαλώ do so.

    Nik αν είναι off topic, μετάφερέ το ή πες μου να το μεταφέρω εγώ.

    Peace. C u in game.
    Last edited by Z.Ep.; 03-31-2019 at 01:52 PM.

  9. #19
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Καλως ήρθες στο παιχνίδι. Μπας και είμαστε στο ιδιο πρωτάθλημα η κύπελλο ρε συ?στειλε αίτημα φιλίας αν θες... Ωραια η ομάδα σου. Μην κοιτάς εμενα. Εγω ειμαι παλιός και ξερω αρκετά πράγματα. Ασε που εχω ξοδέψει δεκάδες ώρες στα φόρουμ..σιγα σιγά θα βρεις τον δρόμο σου. Τα πας πολυ καλα
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  10. #20
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Τωρα το ειδα... Μην εχεις νεους αναπληρωματικούς. Εκτος και αν εισαι σαν το Νικ που απο χρήματα και πρασινάδα εχει άπειρη χαχα. Παρε κάποιους ισα ισα για το μπόνους. Αν θες δες την ομάδα μου και θα καταλάβεις
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast