Results 1 to 6 of 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Παρατήρηση στα κόρνερ

  1. #1
    Rookie PanosGR's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    54

    Παρατήρηση στα κόρνερ

    Αναφέρω μια παρατήρηση που έκανα το τελευταίο διάστημα και δεν γνωρίζω αν σας είναι γνωστό αυτό που θα πω. Έχω λοιπόν έναν παίκτη, ML συγκεκριμένα με ειδική ικανότητα πλειμέικερ. Τον έχω βάλει να εκτελεί τα κόρνερ και δίνει πολλές ασίστ έτσι, ανάβοντας μάλιστα η ειδική ικανότητά του. Προσωπικά μου φάνηκε περίεργο γιατί φαίνεται να "χλευάζει" όσους έχουν ειδική ικανότητα στις εκτελέσεις κόρνερ. Τι λέτε;

  2. #2
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by PanosGR View Post
    Αναφέρω μια παρατήρηση που έκανα το τελευταίο διάστημα και δεν γνωρίζω αν σας είναι γνωστό αυτό που θα πω. Έχω λοιπόν έναν παίκτη, ML συγκεκριμένα με ειδική ικανότητα πλειμέικερ. Τον έχω βάλει να εκτελεί τα κόρνερ και δίνει πολλές ασίστ έτσι, ανάβοντας μάλιστα η ειδική ικανότητά του. Προσωπικά μου φάνηκε περίεργο γιατί φαίνεται να "χλευάζει" όσους έχουν ειδική ικανότητα στις εκτελέσεις κόρνερ. Τι λέτε;
    Οι μόνες ειδικές ικανότητες οι οποίες έχουν μια κάποια επίδραση στο παιχνίδι-μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο-ειναι ο εκτελεστής φάουλ και το αμυντικό τείχος.Ολες οι υπόλοιπες είναι διακοσμητικές ή σχεδόν διακοσμητικές

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Στα κόρνερ θα έλεγα προτεραιότητα έχουν
    - μεγάλο νούμερο στην ικανότητα στις σέντρες
    - γενική ποιότητα του παίκτη (καλύτερα ένας παίκτης με 120% παρά ένας με 100% και ειδικότητα κόρνερ)
    - ειδική (μετά τον κορνερίστα, θα έβαζα πλεύ μέηκερ)
    - κρυφό ταλέντο (κάποιοι παίκτες μπορεί να τόχουν παραπάνω)
    Ichigos Kurosakis likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Rookie PanosGR's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    54
    Η παρατήρησή μου δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι δίνει πολλές ασίστ από κόρνερ, αλλά το γεγονός ότι ανάβει η ειδική του ικανότητα όταν δίνει ασίστ από κόρνερ.
    Υποτίθεται ότι στα κόρνερ ανάβει η ειδική ικανότητα "σπεσιαλίστας στα κόρνερ" (όσων την έχουν), ο δικός μου όμως είναι πλειμέικερ και ανάβει. Αυτό δεν μπορώ να εξηγήσω

  5. #5
    Newbie Ichigos Kurosakis's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    44
    Σαν bug μου ακούγεται .. όπως παλιά που άναβε η ικανότητα του πλει-μεικερ και δεν το μέτραγε ως ασίστ.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, από παλιά μερικές φορές άναβε του πλαίυμέηκερ όταν χτυπούσε κόρνερ.
    Δεν ξέρω αν είναι χρόνιο bug (όπως και όταν γίνεται φάουλ με κάρτα μερικές φορές και χτυπιέται κόρνερ).
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html