Results 1 to 6 of 6
Like Tree3Likes
  • 1 Post By John Martini
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης

  1. #1
    Newbie John Martini's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18

    Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης

    Καλησπέρα φίλοι ,ενώ όλοι οι αλλοι σε ξένα φόρουμ κλαίγονται ότι το Τ11 έγινε ''δύσκολο'' (για μένα αληθινό μάνατζερ game πλέον ) εμείς στο ελληνικό φόρουμ θα συνεχίσουμε να αποκρυπτογραφούμε τα νέα στοιχεία προπόνησης!

    Θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω το πώς ένας παίκτης βελτιώνεται και τι σημαίνουν όλα αυτά τα ποσοστά.Ξεκινάμε!

    Όταν τελειώνουμε την προπόνηση μας βλέπουμε αυτόν τον περίεργο πίνακα
    Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης-tr2.jpg

    Τι σημαίνουν αυτά τα ποσοστά δίπλα στους παίκτες? Ας προπονήσουμε έναν παίκτη για να δούμε!
    Εστω ο ST Νικόλαος Καρέλης ο οποίος θα προπονηθεί με το παρακάτω πρόγραμμα
    Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης-trrr.jpg

    οι ικανότητες που θα αλλάξουν όπως και το σύνολο είναι παρακάτω
    Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης-tr3.jpg

    Εκτελούμε την προπόνηση και εμφανίζεται ο περίεργος πίνακας
    Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης-trkv1.jpg


    όπου βλέπουμε 1% αύξηση όπως μας λέει σε Ταχύτητα , Πάσα ,Φυσική κατάσταση.

    ΤΙ ΣΥΝΈΒΕΙ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΠΑΙΚΤΗ ΜΑΣ?

    Ας δούμε πάλι την εικόνα μετά την προπόνηση, Με κόκκινο είναι τα χαρακτηριστικά
    που αυξήθηκαν!!
    Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης-trkv2.jpg

    Βλέπετε? Σας ξαναβάζω τον πα'ικτη και με τις δύο εικόνες

    ΠΡΙΝ
    Click image for larger version. 

Name:	tr3.jpg 
Views:	129 
Size:	57.1 KB 
ID:	62703

    ΜΕΤΑ!!
    Click image for larger version. 

Name:	trkv2.jpg 
Views:	127 
Size:	54.8 KB 
ID:	62704

    Ο παίκτης πήρε 1% παραπάνω στη πάσα και ΜΟ επίθεσης αυξήθηκε 0,2%
    Ο παίκτης πήρε 1% παραπάνω στη ταχύτητα & 1% παραπάνω στη φυσ.κατ. , άρα σύνολο 2% και ο ΜΟ αυξήθηκε 0,4%
    Αρα 0,2 + 0,4 = 0,6 . Ετσι η συνολική ποιότητα αυξήθηκε 0,6 %!

    Ενας παίκτης για να γίνει κατα 1 πόντο καλύτερος πχ ο Καρέλης για να γίνει από 60 σε 61 πρέπει να πάρει σύνολο 15% εμπειρία.

    ΕΜΒΑΘΥΝΟΝΤΑΣ!!!

    ΝΕΟΣ ΜΟ = ΠΑΛΙΟΣ ΜΟ + ΠΟΝΤΟΥΣ % / 5

    και

    ΝΕΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ = ΠΑΛΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ + ΣΥΝΟΛΟ ΠΟΝΤΩΝ ΧΩΡΙΣ% / 3

    Αν θέλετε να βρείτε τι ποσοστό είναι κάθε ποιότητα (πχ ο παίκτης είναι 60 με 100%
    και θέλετε να ξέρετε ποιο ποσοστό είναι το 62 .) ισχύει ότι

    ΠΟΣΟΣΤΟ = ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΡΑ *( ΠΟΙΟΤΗΤΑ + Χ ) / ΠΟΙΟΤΗΤΑ , όπου χ βάζετε την διαφορά ΝΕΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ - ΠΑΛΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ .

    πχ έστω ο Varon με ποιότητα 54 και ποσοστό στο επίπεδο 98% .
    θέλω να μάθω τι ποσοστο είναι η ποιότητα 56?
    Τότε %=98*(54+(56-54) / 54 άρα 98*(54+2) / 54 άρα 98*56 / 54 άρα 5488 / 54 ίσο με 101,6%

    Η nordeus δεξιά πάνω μας λέει κάθε φορά τι ποσοστό απαιτείται για φτάσει ο παίκτης ένα αστεράκι παραπάνω...

    ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΜΠΑΡΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΟΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ Κ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΝΤΟΥΣ...

    ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ TR FACTOR (ο nikolgiorgos πρώτος επίσημα το επιβεβαίωσε και έχει και σχετικό ποστ)
    ΔΛΔ

    ΑΞΙΑ ΠΑΙΚΤΗ / ΜΙΣΘΟΣ όσο πιο μεγάλο τόσο πιθανότερο να είναι fast trainer...

    Το Τ11 πλέον δίνει για κάθε ρουτίνα πόντους εμπειρίας
    Επεξήγηση Συστήματος Προπόνησης-tr7.jpg

    Λογικά κάθε παίκτης κερδίζει 1% σε κάποιο χαρακτηριστικό μόλις γεμίσει κάποιους πόντους εμπειρίας σε αυτό το χαρακτηριστικό , αλλά πόσο ε'ιναι αυτό δεν το ανακαλύψαμε ακόμα...
    Last edited by John Martini; 02-13-2016 at 10:03 PM.
    nikolgiorgos likes this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Έκανα μια πατάτα και μου την είπε ο βοηθός σήμερα χαχα
    Ξεκίνησα με σπριντ την τριάδα των ασκήσεων και βγήκε πατάτα.
    Οπότε τόμαθα το σημερινό μάθημα.
    Δεν ξεκινούμε με τα δύσκολα !
    John Martini likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Newbie John Martini's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    Νομίζω παίζει σημαντικό ρόλο η διαβάθμιση . Επίσης είδα το ποστ σου στο αγγλικό φόρουμ για το νέο υπολογισμό ποιότητας. Πολύ ορθό. Πλέον οι παίκτες ανεβαίνουν μαζικά πιο γρήγορα πόντους...Πράγμα καλό για μένα γιατί είναι πιο αληθοφανές κ επιτρέπει με τα ίδια τοκεν (οποιος αγοράζει) να φτιάξεις ομάδα που θα την έχεις για δυο κ τρία επίπεδα...

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αφού είδες το ποστ μου με το νέο σύστημα με τα αστέρια, θα διάβασες εκεί για τον τερματοφύλακά μου. Θέλω να ανεβάσω όσο καλύτερα και οικονομικά γίνεται.
    Έχεις βρει κανένα καλό combo για ατομική προπόνηση του τερματοφύλακα ?
    Αυτό άραγε θα αποδίδει παραπάνω από το παλιό κλασικό, βάζουμε τις 3 μπάρες και πάμε γερά ?!
    Εκεί είναι που θέλει να το ψάξουμε .
    John Martini likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Newbie John Martini's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    Ακόμα τα ψάχνω τα κόμπο...βλέπω ότι όταν χώνω γερά η προπόνηση δεν πάει καλά. Οταν βάζω διαβάθμιση πχ ευκολο , ευκολο , μέτριο , δύσκολο , πολύ δύσκολο τότε είναι καλύτερα
    Επίσης όταν προπονώ το τέρμα μαζί με επιθετικούς και βάζψ άσκηση για σουτ κ κλπ ότι συνδυαζει επίθεση κ τερμα τότε ο γκολκιπερ βελτιωνεται πιο πολύ σε σχέση με αμυντική προπόνηση!!

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    41
    Εγώ βλέπω καλύτερα σχόλια από τον βοηθό όταν ξεκινάω με ζέσταμα και ολοκληρώνω με διατάσεις.

    Επίσης με τους τερματοφύλακες δεν έχω καταλήξει αν πρέπει να τους προπονώ μόνους ή μαζί με άλλους. Δεν είχα δοκιμάσει με επιθετικούς.

    Τέλος, πριμοδοτούνται οι ομάδες με 22 παίκτες. Βοηθάει πολύ να έχεις πλήρες ρόστερ, άσχέτως ποιότητας καθώς μπορείς να έχεις κάποιους παίκτες που δεν θα παίζουν αλλά απλά θα προπονούνται για να κερδίζεις τα μπόνους σε άμυνα, επίθεση και φυσ. κατάσταση τα οποία υπολογίζονται προπονώντας 4 αμυντικούς, 4 επιθετικούς, και 8 συνολικά, αντίστοιχα. το μπόνους όμως μετράει ανεξάρτητα αν οι παίκτες που παίζουν είχαν προπονηθεί ή όχι.
    Last edited by afthiparktos; 02-14-2016 at 10:25 AM.