Results 1 to 9 of 9
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Cloverfield

Thread: Προπόνηση Ι

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Προπόνηση Ι

    Το ποστ είναι υπο κατασκευή (χαχα) αλλά όσοι ξέρουν λίγα αγγλικούλια, μπορούν να διαβάσουν αυτό εδώ το ποστ.
    Συμμετέχουν και 2 διαχειριστές από το τοπ ελεβεν και αρχίζουμε να βγάζουμε κάποια άκρη

    http://forum.topeleven.com/top-eleve...-favorite.html

    Επειδή πριν ξεκινήσω καν να γράφω, το θέμα ήδη ξέφυγε, ακύρωσα τον τίτλο γιατί έφτιαξα ένα άλλο.
    http://forum.topeleven.com/%CE%95%CE...ing-bonus.html
    Οπότε αυτό ας το έχουμε γενικά για προπόνηση.
    Last edited by nikolgiorgos; 09-11-2016 at 04:54 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αν θέλετε για αρχή, βάλτε κάποιες ερωτήσεις - απορίες
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Το ζουμάκι νομίζω είναι εδώ

    You have your 11 players in the pitch. Some of them add more contribution to the Defense rating than others, ie, strikers don't contribute at all, and defenders contribute the most. So, considering everything, your defensive stats reach a certain value. The bonus makes this value go higher.
    Εγώ συνήθως τα έχω όλα στο 8% και δίνω το bonus στο attack εκτός αν θέλω να διατηρήσω το αποτέλεσμα που χτυπάω το defense
    Με αυτό το στοιχείο όμως επειδή οι επιθετικοί μου είναι πολύ δυνατοί, ίσως να αρχίσω να χρησιμοποιώ περισσότερο το defense ώστε να είμαι πιο ισορροπημένος και να ματσάρω τη δυναμικότητα του αντιπάλου καλύτερα.

    Υπάρχει κάποιο post στο αγγλικό και για προτινόμενες προπονήσεις αναλόγως τις θέσεις;
    Last edited by Cloverfield; 09-08-2016 at 07:04 PM.

  4. #4
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    δε ξερω προσωπικα γιατι απο αγγλικα δεν τα παω καλα ..... ρωτα τον νικ ολο και θα βρει κατι

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Υπάρχει κάποιο post στο αγγλικό και για προτινόμενες προπονήσεις αναλόγως τις θέσεις;
    ε. αμυντικές για τους αμυντικούς
    επιθετικές για τους επιθετικούς
    και λίγο κατάσταση για όλους (προσπαθώ να είναι η κατάσταση, κοντά στον μέσο όρο του παίκτη) .
    Δες όμως το τελευταίο μου ποστ εκεί #38
    προσπαθώ να "βγάλω" και άλλα "μυστικά"
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Το παρακολουθώ! Πάντως θα ήθελα στο παιχνίδι να έβλεπα επιτέλους τα individual stats να μετράνε πιο πολύ.
    πχ κάποιος με μεγάλη ταχύτητα να τον βλέπεις όντως να τρέχει πιο γρήγορα, κάποιος με σουτ καλό να βάζει περισσότερα από μακρινές απόστασεις κτλ κτλ

    Έτσι η μεταγραφική περίοδος θα αποκτούσε πραγματικά άλλο νόημα γιατι παίκτες με ίδιο % σε κάποιο τομέα μπορεί κάποιος να ήταν πολύ καλύτερος επειδή κάποιο key attribute να ήταν πολύ παραπάνω.
    milpol likes this.

  7. #7
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    ε. αμυντικές για τους αμυντικούς
    επιθετικές για τους επιθετικούς
    και λίγο κατάσταση για όλους (προσπαθώ να είναι η κατάσταση, κοντά στον μέσο όρο του παίκτη) .
    Δες όμως το τελευταίο μου ποστ εκεί #38
    προσπαθώ να "βγάλω" και άλλα "μυστικά"
    εγω αυτη την σαιζον θα μεινω κατηγορια γιατι οι αντιπαλοι ειναι πιο δυνατοι και το εχω ριξει στην προπονηση
    και εχω κανει διαφορα πειραματα με τους παικτες,επειδη δεν με ενδιαφερει αν χασω η κερδισω.
    Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι τα εξης
    τους βαζω ολους τις 3πρωτες μερες μονο προπονησεις αμυνας και κατοχης
    τις επομενες 3 μερες επιθεση και κατοχη η ποιοτητα εχει αρχισει και ανεβαινει πολυ γρηγορα ακομη και
    σε αυτους που εχω βαλει ειδικες ικανοτητες και αλλες θεσεις.Ενα παραδειγμα, χρησιμοποιω στα τελευταια ματς το συστημα του
    φιλου Cloverfield 3w-1-2-3w-1 με παικτες κουρασμενους απο την προπονηση χωρις να τους δινω κανενα πρασινο,την δευτερη ομαδα
    στο κοκκινο συνεχεια απο προπονησεις ,και μαλιστα στο σημερινο παιχνιδι, επειδη η πρωτη ομαδα ηταν στο κοκκινο απο αγωνα πρωταθληματος
    προπονησεις, και αγωνα κυπελου,εβαλα τους αναπληρωματικους και αυτοι ηταν κοντα στο 50% κουρασμενοι δηλαδη,επαιζα και εναντιον ελληνα
    σε καλυτερη κατασταση αυτος, εγω 11ος, αυτος 5ος, το αποτελεσμα κερδισα 1-3 εκτος εδρας στα αλλα 2 στο ενα εχασα απο τον 2, 3-0 πολυ δυνατος
    τον 3 ,τον κερδισα και αυτον 1-3 εκτος εδρας και επαναλαμβανω οι παικτες κουρασμενοι χωρις κανενα πρασινο απο μενα,δεν ξερω που θα βγαλει αυτο θα το
    ακολουθησω μεχρι να τελειωσει η σαιζον .Μονο στα παιχνιδια κυπελου ,και στα παιχνιδια ομοσπονδιας θα χρησιμοποιω το 4-5-1 το αγαπημενο μου
    και φυσικα εκει θα τους εχω ξεκουραστους
    Προπόνηση Ι-screenshot_82.jpgΠροπόνηση Ι-screenshot_83.jpg

  8. #8
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Τους έχεις πεθάνει!
    Είναι ενδαφέρον πάντως που παρόλο που τους έχεις πτώματα παρουσιάζονται ανταγωνιστικοί.
    Θα περίμενα τα χάνεις για πλάκα.

    Το μοναδικό κακό οταν θες να μείνεις κατηγορία, είναι ότι χάνεις ματς, άρα οι παίκτες έχουν κακές αποδόσεις και δεν κερδίζουν τόσα στατιστικά όσα θα μπορούσαν
    Με αυτό το σκεπτικό νομίζω κάνεις πολύ καλά αν θες να τους ανεβάσεις quality όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για την επόμενη σεζόν!

  9. #9
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    σημερα επαιζα 10 η ωρα το πρωι επαιζα βεβαια με αντιπαλο με χαμηλοτερη ποιοτητα απο μενα, πεθαμενοι οι
    δικοι μου απο τις προπονησεις παλι με την 2 ομαδα αλλο ενα αποτελεσμα που δεν περιμενα
    βεβαια περιμενα να κερδισω με τοση μεγαλη διαφορα και ημουν απο το καλο ηταν στα στατιστικα
    ειχα 24 σουτ 12 ευστοχα 83% αποτελεσματικοτητα φαινεται το συστημα στην προπονηση δουλευει καλα
    και το ενδιαφερον οι 3 amr,aml,amc,st τα εκαναν ολα , τοσοι κουρασμενοι παικτες με τετοια υψηλη βαθμολογια πρωτη φορα ειχα
    Προπόνηση Ι-screenshot_87.pngΠροπόνηση Ι-screenshot_88.jpg
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Προπόνηση Ι-screenshot_86.jpg  
    Last edited by Nick Lizas; 09-09-2016 at 06:55 PM.