Results 1 to 4 of 4

Thread: Ερωτηση για τα ποσοστά πάσας....

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157

    Ερωτηση για τα ποσοστά πάσας....

    Παιζοντας τους αγώνες παρακολουθώ τα στατιστικά επίσης.. Δεν μπορώ να καταλάβω παρότι εχω δοκιμάσει τα πάντα πως μπορώ να ανεβάσω το ποσοστά της πάσας μου.
    Οτι και να έχω δοκιμάσει πάντα ο αντιπαλος έχει μεγαλύτερο ποσοστό πάσας..
    Γιατί συμβαίνει αυτό?
    Υπάρχει τρόπος να ανεβασω τα ποσοστά της πάσας μου?

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Ποσοστά ολοκληρωμένων πασων εννοείς? Κοίτα αυτό είναι ψιλόδευτερεύον στατιστικο στοιχεία στο παιχνίδι έχω την εντύπωση. Η λογική λέει ότι για μεγαλύτερο ποσοστό πρέπει να επιλέξεις κόντινες πασες και πιθανότατα έναν παραπάνω μέσο. Εγώ έχω σταθερά πάνω από 91 % ακόμα και με ισάξιο υς δύσκολος αντιπαλους. Παρόλα τα δεν πάει χέρι χέρι με το ποσοστό κατοχής. Μου έχει τύχει να έχω μικρή σχετικα κατοχή και μεγάλο ποσοστό ολοκληρωμένων πασων. Καλό είναι πάντως να έχεις πάνω από 85 αλλιώς μπορεί να προκύψει επιτελικο προ βλημα.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Είναι αναλόγως τι θέλεις από κάθε παιχνίδι και πως παίζεις.

    Αν παίζεις με αντεπιθέσεις τότε θα πας σε μακρινές μπαλιές άρα θα έχεις χαμηλό ποσοστό. Αυτό δεν απαραιτήτως κακό εκτός και αν είναι πολύ χαμηλό κάτι που σημαίνει ότι στις κόβουν όλες άρα πρέπει να κατέβεις σε mixed ή short.

    Από την άλλη μπορεί να έχεις ένα σκορ που θες και να κάνεις ένα possession game ώστε να μην χάσεις εύκολα την μπάλα και φας κάποια αντεπίθεση. Αυτό φυσικά θα σημαίνει ότι κι εσύ δεν θα έχεις μεγάλο ποσοστό αντεπιθέσεων ίσως και λιγότερες τελικές αναλόγως τον αντίπαλο.

    Όπως και να έχει το ποσοστό αντικατοπτρίζει τον τρόπο παιχνιδιού αλλά μην προσπαθείς να έχεις μεγαλύτερο από τον αντίπαλο γιατί δεν είναι στατιστικό άμεσης σύγκρισης. (όπως πχ τα σουτ στην εστία)

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εδώ είναι χρήσιμος ο βοηθός.
    Σε αυτά που λέω, πρέπει να έχει σχέση ο υπολογισμός του προγράμματος.
    Κάποιες φορές που άλλαξα τον τρόπο πάσας ή άλλες οδηγίες , είδα αμέσως αποτέλεσμα (αλλα΄όχι κάθε φορά)

    Συμφωνώ και εγώ ότι με ένα 85% είμαι οκ. Μετά είναι θέμα αποτελεσματικότητας.
    καλής κακής μέρας - ζάρι
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html