Results 1 to 5 of 5

Thread: χημεία ομάδας στο te

  1. #1
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844

    χημεία ομάδας στο te

    Καλησπέρα,

    Γνωρίζει κάποιος αν η χημεία της ομάδας στο TE χτίζεται με το χρονο;

    Δηλαδή, αν κάποιος manager κάνει πολλές μεταγραφές, οι νέοι παίχτες χρειάζονται κάποιο χρονικό διάστημα προσαρμογής, άρα και η επίδοση της ομάδας συνολικα ή του καθε νεου παιχτη ατομικα επηρεάζεται αναλογως μέχρι να φτάσουν σε ένα επιθυμητό επίπεδο συνοχής;

    Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο αν ενας manager εφαρμόσει για πρώτη φορά ένα καινούργιο σύστημα;

    Δυστυχώς το team chemistry, αν υπάρχει ως παραμετρος, δεν είναι ορατό χαρακτηριστικό στον manager, συνεπώς έχει κατι τέτοιο (και αναφορικά με τα παραπάνω παραδείγματα) επιβεβαιωθει από τους developers του παιχνιδιού;

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Δεν εχω δει team chemistry συνολικο προσωπικα. Εχω δει παικτες που ειναι καλοι performers να παιζουν απο την πρωτη μερα, αλλοι να μην σκαμπαζουν με τιποτα.

    Το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν key players στην ομαδα, καποιο πολλοι καλοι performers, οπου αν τους αλλαξεις επηρεαζεις το συνολο.

    Παντως οσο περναει ο καιρος να ...δενει η ομαδα δεν το εχω δει.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    δεν υπάρχει τίποτα επιβεβαιωμένο από το τ11.
    κάποια στοιχεία που έχω διαπιστώσει εγώ
    - το να κρατάω έναν κορμό από 6-7-8 παίκτες, βλέπω μία σταθερότητα στην απόδοση
    - κάποιοι παίκτες με διπλή θέση, έχουν καλύτερη απόδοση σε μια από αυτές (πχ dc-dr μπορεί να αποδίδει καλύτερα στην μια από τις δύο
    - παίζω σχεδόν πάντα απο τα πλάγια (με ml-mr ή aml-amr).
    όταν παω να παίξω από τη μέση, έστω και αν έχω αριθμητικό πλεονέκτημα, δεν μου βγαίνει
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Και γω το αναρωτιέμαι αυτό. Έχει τύχει να βάζω παίχτη που είναι πολύ κάτω σε ποσοστά από τους βασικούς μου και να πιάνει συνέχεια πάνω από 7.8 και ο βασικός μου mc που είναι και σπεσιαλίστας στα φάουλ να πιάνει 6-7. (Από την αρχή της σεζόν μέχρι τώρα έχει βάλει 2 φάουλ) Ενώ μαζί του είχα πάρει και έναν άλλον mc που αυτός πιάνει συνέχεια 8-9. Μάλλον είναι πως θα σου βγει ο παίχτης. Τι να πω.

  5. #5
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Εγώ πάντως όταν είχα σηκώσει το treple πριν καμιά 10ριά σεζόν είμαι σίγουρος ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο το team chemistry. Ουσιαστικά είχα 5* από την προηγούμενη σεζόν (όπου στην σεζόν του treple μπήκαν ως καλοί 4* και εξελίχθηκαν σε 5*) και ήταν λες και έβλεπα την ελλάδα του euro 2004! Τρελές νίκες απέναντι σε τρελές ομάδες με 1-0! Και έπαιζα σταθερό 4-4-2.

    Εδώ και 2-3 σεζόν προσπαθώ να το επαναλάβω αλλά τπτ.. Αιώνιο μυστήριο λοιπόν!