Results 1 to 2 of 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Nikose

Thread: Το νέο σύστημα 2 – Παίκτες από διάφορα επίπεδα.

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Το νέο σύστημα 2 – Παίκτες από διάφορα επίπεδα.

    Το νέο σύστημα 2 – Παίκτες από διάφορα επίπεδα.

    Το ότι για ένα «σετ» παικτών που βλέπουμε, ποντάρουν παίκτες από διάφορα επίπεδα, δεν μας επηρεάζει.
    Ένας παίκτης 5* στη αγορά για το επίπεδο μου κοστίζει πχ 60 Μ’, για επίπεδο 5 είναι 6 Μ’ και για επίπεδο 25, 100 Μ’. Ο μάνατζερ από κάθε επίπεδο θα ποντάρει και θα πληρώσει ανάλογα με το επίπεδο του.

    Οι μάνατζερ από τα επίπεδα 1 & 2 δεν συμμετέχουν στις δημοπρασίες των άλλων επιπέδων.
    Αυτό είναι καλό γιατί οι νέοι στο παιχνίδι ποντάρουν σαν τρελοί. Έχουν και 120 τοκεν για αρχή και δεν δίνουν σημασία.
    Από το επίπεδο 3 και μετά συμμετέχουν.
    Αλλά αυτοί οι μάνατζερ έχουν ήδη χαλάσει αρκετά από τα τόκεν τους, έχουν διαπιστώσει πλέον τι συμβαίνει στο επόμενο επίπεδο , όταν οι παίκτες τους «έχασαν» ένα αστέρι ή είδαν ότι ο 30χρονος παίκτης που αγόρασαν με 15 τόκεν σέρνεται στην προπόνηση.
    Οπότε σκέφτονται πιο ορθολογικά πλέον.

    Επίσης τα πρώτα επίπεδα έχουν σοβαρό θέμα με τα χρήματα που βγάζουν γιατί τα γήπεδα τους είναι μικρά.

    Εδώ, έχω τιμές των παικτών από σχεδόν όλα τα επίπεδα. …………………………
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...%BC%CE%B5.html
    Αν το ψάχνετε σε βάθος το παιχνίδι, προσπαθήστε να εξοικειωθείτε με αυτές τις τιμές και ρίχνοντας μια ματιά στο προφίλ του αντιπάλου μάνατζερ, να έχετε μια εικόνα κατά πόσο είναι πλούσια ομάδα ή έχει οικονομικό πρόβλημα.

    Αν ο ανταγωνιστής μάνατζερ είναι σε ομοσπονδία, ρίξτε από εκεί μια γρήγορη ματιά τι ομάδα έχει.

    Υπάρχουν μάνατζερ που έχουν (ή δεν έχουν) τόκεν & χρήματα σε όλα τα επίπεδα. Είναι σε τι γκρουπ θα πέσεις.

    Σημασία έχει για μένα, πόσοι μάνατζερ βλέπουν εκείνη την ώρα τους παίκτες που βλέπεις και εσύ και όχι τι επίπεδα ή σέρβερ είναι.
    Αν τους 15 αυτούς παίκτες (εκ των οποίων κάποιοι είναι μόνο αξιόλογοι) τους βλέπει μια ομάδα 50, 100 ή 200 μάνατζερ, αυτό θα ανεβάσει τα χτυπήματα ή θα σου δώσει την ευκαιρία να πάρεις έναν παίκτη σε χαμηλή τιμή.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Το νέο σύστημα 2 – Παίκτες από διάφορα επίπεδα.

    Το ότι για ένα «σετ» παικτών που βλέπουμε, ποντάρουν παίκτες από διάφορα επίπεδα, δεν μας επηρεάζει.
    Ένας παίκτης 5* στη αγορά για το επίπεδο μου κοστίζει πχ 60 Μ’, για επίπεδο 5 είναι 6 Μ’ και για επίπεδο 25, 100 Μ’. Ο μάνατζερ από κάθε επίπεδο θα ποντάρει και θα πληρώσει ανάλογα με το επίπεδο του.
    .
    Εγω νομιζω οτι μας επηρεαζει πολυ το οτι πονταρουν παικτες απο ολα τα επιπεδα. Να μας επηρεαζει ισως οχι αμεσα αλλα δεν μου φαινεται δικαιο. Ειμαι επιπεδο 16. Εναν ακριβο στις μεταγραφες τον βλεπω στα 105Μ. 10 επιπεδα παρακατω απο εμενα τον βλεπει στα 5Μ. (σωστο και δικαιο). Αλλα 40 επιπεδα πανω απο εμενα τον βλεπει στα 115-120Μ!!! Αυτο τωρα ειναι δικαιο δηλαδη?? Για καποιον επιπεδου 45+ τα 105Μ ειναι ψιχουλα. (Οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν budget στα 5 Billions.) Για εμας μεχρι επιπεδο 20 ομως ειναι ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!!!
    Δεν το λες και δικαιο αυτο!!!
    Last edited by Nikose; 05-12-2017 at 11:54 AM.
    Ioannis Boulakas likes this.