Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 40
Like Tree5Likes

Thread: Τανκινγκ

  1. #21
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ανάλογα, είναι μια στρατηγική γιατί έχουν στο τσου-λου αντιπάλους από 2 και 3 επίπεδα πάνω
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #22
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Η ποιότητα μιας ομάδας, άρα και οι πιθανοί της αντίπαλοι, δεν υπολογίζονται από από τους 14 πιο ισχυρούς της παίκτες;; Ποιος ο λόγος να έχεις 4-5 μοναστερους η τεσπά χαμηλούς σε ποιότητα αν το game δεν τους υπολογίζει;

    Κι εγώ το έκανα κάποτε για πέφτει η ποιότητα και να μην πέφτω με μαγαθηρια στο κύπελλο κυρίως. ( Με αμφίβολα αποτελέσματα βέβαια)) Αλλά τότε υπολογίζονταν όλοι οι παίκτες. Τώρα με τα νέα κόλπα δεν το κάνω πια..
    Last edited by Nikose; 12-13-2017 at 02:08 PM.

  3. #23
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    Η ποιότητα μιας ομάδας, άρα και οι πιθανοί της αντίπαλοι, δεν υπολογίζονται από από τους 14 πιο ισχυρούς της παίκτες;; Ποιος ο λόγος να έχεις 4-5 μοναστερους η τεσπά χαμηλούς σε ποιότητα αν το game δεν τους υπολογίζει;
    Άμα έχεις 5-6 μεγάλους και όλοι οι άλλοι είναι 1* τότε πέφτει πάρα πολύ ο Μ.Ο.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  4. #24
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    εγω δεν το εχω κανει ποτε γιατι δεν ηξερα οτι γινεται.
    εδω μεσα τα εχω ακουσει αυτα τα κολπα.
    την αλλη σεζον ομως αν παραμεινω κατηγορια θα το κανω γιατι οι ομαδα αρχισε να ανεβαζει μεσο ορο ηλικιας.

    εντωμεταξυ αν το κανουν ολοι ειναι μια τρυπα στο νερο αφου παλι στα ιδια καταληγουν.απλα ταλαιπωρια.

  5. #25
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Bρε ο μεσος ορος πεφτει.......δεν πεφτουν ομως παντα αδυνατοι αντιπαλοι....

  6. #26
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εντωμεταξυ αν το κανουν ολοι ειναι μια τρυπα στο νερο αφου παλι στα ιδια καταληγουν.απλα ταλαιπωρια.
    λίγοι το ξέρουν και το κάνουν σε πληροφορώ.
    Μόνο κάποιοι που παρακολουθούν πιστά το φόρουμ.
    Και σε διάφορα fb γκρουπ, δεν πολυκυκλοφοράει η πληροφορία γιατί δεν θέλουν να τα διαδόσουν πολύ αυτοί που το κάνουν.

    Και εδώ στο φόρουμ (και το αγγλικό) εγώ μόνο το λέω.

    Bρε ο μεσος ορος πεφτει.......δεν πεφτουν ομως παντα αδυνατοι αντιπαλοι....

    Στο κύπελλο και στο τσου-λου μπορεί και να σου πέσουν αντίπαλοι κοντά στα 6*.
    Παραπάνω αποκλείεται.
    Ωστόσο 20% και 30% διαφορά, δεν σου εξασφαλίζει ότι θα κάνεις περίπατο.
    Θέλει προσοχή και να παρακολουθείς τους αγώνες.
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #27
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    να ρωτησω τους εμπειρους.αυτη τη σεζον ειμαι τελευταιος κ θα παραμεινω.οχι γιατι θελω αλλα γιατι ολοι με γλεντανε.
    οποτε θελω για πρωτη φορα να δοκιμασω τανκινκ.θελω αν μπορει να καποιος να μου πει περιπου τα εξοδα ενος τετοιου εγχειρηματος.
    απο λεφτα βαλιτσουλες κ τοκεν.στο περιπου να εχω μια ιδεα που παω να μπλεξω για να μην πεσει ο ουρανος στο κεφαλι μου αργοτερα.

    ευχαριστω..

  8. #28
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    δεν υπαρχουν έξοδα, μόνον έσοδα χαχα
    Αλήθεια, η μόνη απώλεια που έχεις είναι ότι δεν συμμετέχεις στο επόμενο τσου-λου.
    Επίσης λίγο προσοχή θέλει όταν βάζεις παίκτες εκτός θέσης, σε περίεγο σύστημα, είναι πιο συχνοί οι τραυματισμοί.

    Θύμισε μου όμως τι επίπεδο είσαι ?
    γιατί στα πολύ ψηλά, παίζει να σε ανεβάσει και από την 12η θέση.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #29
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    ειμαι 56 τελευταιος δεν ανεβαινω σιγουρα.
    γιατι να βαλω παικτες εκτος θεσης;αν δεν εχω να καλυψω μεχρι να παρω καινουριους;
    πρασινα βαλιτσακια δεν θα χρειαστω για να ανεβασω τους νεους χαμηλους μου παικτες;

  10. #30
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Tanking στα αθληματα σημαίνει να χάνει μια ομαδα σκόπιμα, διότι:

    α) στα πραγματικά sports, π.χ. μια ομάδα ΝΒΑ μπορεί να θέλει να έχει την καλύτερη δυνατή επιλογή του επόμενου draft (αν καταταγεί τελευταία στη regular season)

    β) στα παιχνίδια, π.χ. στο T11 μπορεί ο manager να θέλει αφενός να μην χάσει το 20% της ποιότητας και να είναι πιο δυνατός την επόμενη σεζόν αφετέρου να αποθηκεύσει resources (tokens, "πρασινα", κλπ.) για το μέλλον (αν καταταγεί σε μη προβιβασιμη θέση στο πρωταθλημα)

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast