Results 1 to 3 of 3
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Ποσιδονας
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Μειωμένη απόδοση της ομάδας στο τέλος της σεζον

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    10

    Μειωμένη απόδοση της ομάδας στο τέλος της σεζον

    Έχω παράπονα από την απόδοση της ομάδας στο τέλος της προηγούμενης σεζόν και ιδιαίτερα στα τελευταία κρίσιμα ματς. Προσπαθώντας να το κάνω πιο συγκεκριμένο με τους ίδιους παίχτες, με την ίδια τακτική, με παρόμοιους αντιπάλους αν και έχω μεγαλύτερο ποσοστό κατοχής δυσκολεύομαι να βάλω γκολ. Ο αριθμός των σουτ είναι μειωμένος αλλά κυρίως η σχέση σουτ προς σουτ στην εστία μειώθηκε πολύ.

    Διαβάζω ότι και άλλοι έχουν παρόμοιο θέμα οπότε κρατάω ότι μπορεί έτσι το παιχνίδι να κρατάει το ενδιαφέρον μας αλλά αναρωτιέμαι μήπως δεν είναι μόνο αυτό.

    Όντας newbie (level 3) δεν έχω αρκετά στοιχεία για να καταλάβω τι παίζει αλλά μπορώ να σκεφτώ τα εξής:
    • Κάποιοι παίχτες, ιδιαίτερα οι μικροί σε ηλικία, έχουν κάποιο κρυφό attribute όπως σε άλλα games που καθορίζει την απόδοση τους στα κρίσιμα ματς.
    • Στο τέλος της σεζόν έριξα την ένταση της προπόνησης και έκανα μεγάλο rotation ώστε να αποφύγω τραυματισμούς που στην αρχή της σεζόν ήταν πολλοί. Μήπως η πολλή ξεκούραση δεν κάνει καλό?
    • Φταίω εγώ αφού είμαι πιο προσεκτικός στην διάρκεια του παιχνιδιού κυρίως με τα bonuses και αυτό γυρίζει μπούμερανγκ.

    Τι λέτε?

  2. #2
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    • Κάποιοι παίχτες, ιδιαίτερα οι μικροί σε ηλικία, έχουν κάποιο κρυφό attribute όπως σε άλλα games που καθορίζει την απόδοση τους στα κρίσιμα ματς.
    όχι αλλά μπορεί να υπάρχει κρυφός παράγοντας λόγω κούρασης από πολλά παιχνίδια.

    Δεν ξέρω αν βοηθάει η ξεκούραση ή το rotation όπως γίνεται στο πραγματικό ποδόσφαιρο ή απλώς είναι θέμα τύχης.
    alphe likes this.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    στο τέλος της σεζόν, κάνω προπονήσεις απλώς δεν κάνω δυναμική προπόνηση (με εξτρα πράσινα).

    Είναι καλό tip πάντως προς το τέλος, να βλέπεις ποιοί παίκτες αποδίδουν καλύτερα σε ποιές διοργανώσεις.
    alphe likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html