Results 1 to 3 of 3

Thread: Από τη σεζόν 2017/18 μέσω πλέι οφ ο πρωταθλητής

  1. #1
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766

    Από τη σεζόν 2017/18 μέσω πλέι οφ ο πρωταθλητής

    Από την νέα σεζόν λοιπόν οι πρώτες 6 ομάδες του πρωταθλήματος superleague θα παίζουν playoff κουβαλώντας αυτούσια την μέχρι τότε βαθμολογία, για να βγει ο πρωταθλητής,και τα οι υπόλοιπες θέσεις-ειστήρια ευρώπης.

    Πως σας φαίνεται;

    Αν μη τι άλλο αλλάζει πολύ τα δεδομένα σε ένα πολύ υποβαθμισένο προϊόν.
    Μακάρι να είναι για καλύτερο
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  2. #2
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Από την νέα σεζόν λοιπόν οι πρώτες 6 ομάδες του πρωταθλήματος superleague θα παίζουν playoff κουβαλώντας αυτούσια την μέχρι τότε βαθμολογία, για να βγει ο πρωταθλητής,και τα οι υπόλοιπες θέσεις-ειστήρια ευρώπης.

    Πως σας φαίνεται;

    Αν μη τι άλλο αλλάζει πολύ τα δεδομένα σε ένα πολύ υποβαθμισένο προϊόν.
    Μακάρι να είναι για καλύτερο
    Αδερφε επειδη το εχω νιωσει στο πετσι μου,να μην τυχει ποτε στην ομαδα που γουσταρεις συναισθηματικα.Οταν μπλεξεις σε πλει οφ,παιζουν μεγαλο ρολο οι σχεσεις των ομαδων,καρτες,τραυματισμοι κι αυτο γιατι μιλαμε για λιγα παιχνιδια.
    Η ομαδα μου,ο Ολυμπιακος Βολου-ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ- τη χρονια 2013/2014 τερματισε πρωταθλητης στον ομιλο του με 8 βαθμους διαφορα.Και πηγε να παιξει την ανοδο στα πλει οφ.
    Να κανεις δηλαδη ολοκληρο μαραθωνιο,να τον κερδιζεις,για να παιξεις την ανοδο σε 7-8 παιχνιδια που ειναι αιμα και αμμος.Στα πλει οφ λοιπον η ομαδα ειχε 5 χειρουργεια βασικοτατων παικτων απο τραυματισμους και καποιες απωλειες απο καρτες.Αποτελεσμα η ανοδος στη super league να χαθει.
    Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ,τα πλει οφ μπορουν να γινουν για τους υπολοιπους,αν και προσωπικα διαφωνω πληρως με το συστημα αυτο.

  3. #3
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Προσωπικά μου είναι αδιάφορο ποια ομάδα θα επωφεληθεί από αυτό αν είναι να γίνει καλύτερο το πρωτάθλημα.

    Αυτό που έχουμε τώρα απλά δεν βλέπεται.

    Κι εγώ δεν καλοβέπω τα playoffs αλλά αν είναι να γίνονται λογικό μου ακουγεται να γίνεται και για πρωταθλητή.
    Αλλιώς δεν έχει νόημα να μπαίνεις σε διαδικασία playoffs.

    Αν θα τα κάνει καλύτερα τα πράγματα θα δείξει.
    Θέλει χρόνο να δείξει.
    Αυτή την στιγμή η λίγκα πάσχει από έσοδα. Χορηγούς κτλ κτλ.
    Μόνο αν γίνει πιο αντγωνιστικό υπάρχει ελπίδα...

    Δεν νομίζω ότι αυτό μπορει να είναι λύση από μόνη της, αλλά τουλαχ του χρόνου θα κάτσω να δω λίγο πρωτάθλημα αν εφαρμοστεί...

    Στο παραπάνω παράδειγμα που αναφέρεις σε καταλαβαίνω απόλυτα και θυμάμαι και την σεζόν.
    Παρόλαυτα θα πω την άλλη όψη, όπου το πρωτάθλημα πχ τελειώνει εδώ από νοέμρβη και μετά γίνονται αδιάφορα παιχνίδια, και πολλές ομορφιές για να δωθούν και βαθμοί στους παρατρεχάμενους.
    Τουλαχ με το παραπάνω σύστημα αυτό εκμηδενίζεται καθώς κάθε ματς μετράει μέχρι το τέλος
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣