Results 1 to 6 of 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By George Rodousakis

Thread: Προταση για τις αγοραπωλησιες!!!

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    8

    Προταση για τις αγοραπωλησιες!!!

    παιδες μια συμβουλη που πιστευω πολλοι συμπαιχτες θα τη θεωρησουν σωστη! οσο περναει ο καιρος στο παιχνιδι τα πραγματα δυσκολευουν τα τοκεν λιγοστευουν και γενικα αμα καποιος θελει να κρατηθει ψηλα ή θα πρεπει να βαλει το χερι στην τσεπη ή θα πρεπει να κανει καλες, εξυπνες και φτηνες αγορες παιχτων!!!!
    οταν λοιπον π.χ παω να αγορασω εναν παιχτη στις διαπραγματευσεις που ο αλλος δεν θελει να στον δωσει, μη μου δεσμευεις ρε φιλε τα τοκεν 24 ωρες.......κανε απορριψη ή βαλε ενα οριο τελος παντων!!!
    με τις αλλαγες του παιχνιδιου δεν μπορουμε να δουμε αν αυτος που πουλαει τον παιχτη ειναι στο ιδιο επιπεδο με το δικο μας, συνεπως και εναν παιχτη π.χ. στο επιπεδο 43 με αγορες εως 234 ποιοτητα, καποιος με το ιδιο επιπεδο με εναν τετοιο παιχτη πιθανον να μην τον πουλαει αλλα να περιμενει να αναβαθμιστει. ειναι κριμα λοιπον αν παω εγω να τον αγορασω να με κραταει 24 ωρες χωρις να μπορω να παρω τα τοκεν πισω να τα δωσω αλλου!!!!

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    (σόρυ, κατ'αρχήν μετέφερα το ποστ σου στον τομέα των προτάσεων)
    μμμ
    εν μέρει έχεις κάποιο δίκηο αλλά απ'την άλλη δεν μπορεί να λειτουργήσει έτσι το παιχνίδι.
    Ας πάρουμε ένα σενάριο, ότι δεν υπάρχει δέσμευση στα Τ, τότε μπορεί κάποιος να κάνει όσες προτάσεις θέλει σε ομάδες των φίλων του (από το παιχνίδι εννοώ) ή από την λίστα.
    Και αν δεχθούν και σου δώσουν τους παίκτες τους τι θα γίνει ?
    Δεν μπορείς να βγάλεις "αρνητικά" τοκεν όπως γίνεται στα χρήματα.
    Κι αν έστω βγει (και ας είναι αρνητικό, με χρωστούμενα Τ), τότε δεν θα το μετανοιώσεις που έκατσε και πηρες όλους αυτούς τους παίκτες και έφαγες τα τόκεν σου ?

    Για μένα, μια καλή πρόταση για αυτό θα ήταν το chat , αλλά μόνο στις διαπραγματεύσεις.
    Να μπορείς να στείλεις ένα μήνυμα στον άλλο - Τον πουλάς ? πόσα Τ θέλεις ? Δίνω τόσα, αν θες μου το πουλάς κλπ
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    8
    εννοειτε πως συμφωνω με το chat!!!!
    αλλα μαλλον δεν καταλαβες τι εννοουσα στην προταση μου.....! δεν λεω οταν γινεται ενα BID σε ενα παιχτη , να μην τραβαει το παιχνιδι τα τοκεν! ειναι καθαρα ΗΘΙΚΗ η προταση μου ως παιχτη προς παιχτη και εννοω οτι, αφου κανω ενα BΙD και δεν θες να τον πουλησεις κανε απορριψη κατευθιαν να BIDαρω σε αλλο παιχτη, μη μου δεσμευεις τα τοκεν 24 ωρες!!!
    δεν ξερω αν με καταλαβες τωρα!

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    α, ναι εντάξει, τώρα το κατάλαβα τι εννοείς.
    Δεν νομιζω ότι κάποιος σκόπιμα δεσμεύει τα Τ του άλλου.
    Μάλλον πιστεύω ότι δεν είναι ενεργοί όλλοι ή τουλάχιστον δεν μπαίνουν στο παιχνίδι κάθε μέρα.

    Επίσης να ξέρεις ότι πολλοί δεσμεύουν Τ του άλλου, όταν κάνει μηδενική προσφορά.
    Εντάξει, αυτό είναι λίγο σπαστικό να σου προσφέρουν συνέχεια 0 Τ.
    Κάπου τα παίρνεις και τον γράφεις το άλλο.
    Ιδίως μου έχει τύχει σε περιπτώσεις τώρα, να 'χω παικταρά, σχετικά νέο, με ειδική ικανότητα και ο άλλος να μου στέλνει συνέχεια 0 Τ.
    ε, μετά του τα κρατούσα και εγώ γιατί την άλλη μέρα μου ξανάστελνε.
    Ισως είναι καλύτερα να υπάρχει δυνατότητα ακύρωσης.
    Ετσι, αν δεν πάρεις απάντηση σε κάποιες ώρες και βρεις μια άλλη ευκαιρία, ακυρώνεις την προσφορά σου.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    8
    και η δυνατοτητα ακυρωσης σωστη!!!
    υπαρχουν γενικα πολλα αρνητικα με την νεα ενημερωση του παιχνιδιου που χρειαζονται συζητηση και ελπιζω να γινουν στο μελλον καποιες αλλαγες!!!
    nikolgiorgos likes this.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    μιας και ξεκινήσαμε την κουβέντα, δεν δηλώνεις και μια συμμετοχή εδώ ?
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...E%9D-77-a.html

    θα γίνει κλήρωση στο τέλος της σεζόν.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html