Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
Like Tree18Likes

Thread: Βελτίωση διαπραγματεύσεων

  1. #1
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148

    Βελτίωση διαπραγματεύσεων

    Ένα πράγμα που λείπει από το παιχνίδι, όσον αφορά τις διαπραγματεύσεις είναι η επιλογή να μην επιτρέπεις να γίνονται προσφορές για ένα παίκτη.
    Π.χ., για να γίνω κατανοητός, αγοράζει ένας ένα παίκτη από κυνηγό, ας πούμε με 69 τόκεν. Και μετά δέχεται προσφορά με 1-2Τ. Υπάρχει περίπτωση να τη δεχτεί ακόμη και με 20; Όχι.
    Συνεπώς οι προσφορές καθίστανται ενοχλητικές, πρέπει να τις απορρίπτεις συνεχώς, μιας και το μειονέκτημα πλέον είναι ότι παίκτης που είναι σε προσφορά, στο νέο παιχνίδι, δε μπορεί να προπονηθεί!!!!
    Λέμε δηλαδή ότι ένας παίκτης απλώς δεν πουλιέται! Πώς να το κάνουμε! Αυτό θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο να προστεθεί στο παιχνίδι!

    Επίσης, να έχεις τη δυνατότητα να βάλεις εσύ ένα παίκτη στη διαπραγμάτευση με ποσό και τόκεν. Π.χ. θες να πουλήσεις κάποιον, τον βάζεις στη διαπραγμάτευση (να φαίνεται δηλαδή στον πίνακα) και ζητάς π.χ. ένα ποσό Χ (εξαρτάται από το επίπεδο που είσαι) και 2Τ.
    Άρα κάποιος θα δει ότι μπορεί με 2Τ να τον πάρει! Καλό μου μοιάζει και αυτό!!!

  2. #2
    Rookie Michael Doubakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    125
    Εδώ να προσθέσω πως πρέπει να μπορείς να δεις τον ιδιοκτήτη του παίκτη για να μπορείς να κρίνεις καλύτερα τι προσφορά θα κάνεις. Δεν γίνεται να κάνουμε προσφορά στα τυφλά... (στην παλιά εφαρμογή μπορούσες, πρέπει να το φτιάξουν και στη νέα...)
    crisgr and nikolgiorgos like this.

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Αυτό που λέει ο Μιχάλης είναι σωστό και το έχω αναφέρει σήμερα με ποστ αλλού. Βλέποντας την ομάδα του άλλου πρέπει να μπορω να κρίνω αν ο παίκτης που θέλω ο πιθανά δε του χρειάζεται όπως βέβαια και το rating του παίκτη (άλλο 99αρης και άλλο 79αρης παικτης). Επίσης είναι πολύ σημαντικό να καταλαβαίνουμε και το αν πρόκειται για παρατημενη ομάδα κλπ.

    Θα συμφωνήσω επίσης να βάζουμε εμείς παίκτες στη λίστα θέτοντας τα χρήματα και τα τόκεν που θέλουμε. Βέβαια αυτό είναι χρήσιμο ως τιμή εκκίνησης αν έχουμε και άλλες ίδιες προσφορές. Αλλά σίγουρα είναι πιο συγκεκριμένο απο το να κάνεις προσφορές στο ντουκου.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Για να το δουλέψουμε λίγο το θέμα ρε παιδιά, να κάνω και ένα ποστάρισμα στο αγγλικό φόρουμ και να το κυνηγάω όσο μπορώ.
    να κάνουμε μια σούμα τι θέλουμε και τι όχι.
    Για την δυνατότητα ακυρώσεων τι λέτε ?
    Κάτι λογικό βέβαι, πχ να μπορούμε να κάνουμε ακύρωση μετά από 12 ώρες χωρίς απάντηση (θετική ή απόριψη).
    Τι λέτε ?
    crisgr likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Το να μπει chat μεταξύ των διαπραγματευομένων πως το βλέπετε ?
    θα είναι χρήσιμο ?
    Το ρωτάω γιατί εδώ παίζουν δύο μόνο γλώσσες , αγγλικά και ελληνικά.
    dsiomos likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Νικ εαν το ποσταρεις στο αγγλικο φορουμ και συγκεκριμενα στον moi πιστευω θα το προωθησει και θα γινει κατι

  7. #7
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    επισης θα προτεινα και κατι αλλο στις oμοσπονδιες οταν δανειζουμε παικτες γιατι να μην μπορουμε να διαπραγματευθουμε μεταξυ μας και εκει
    ενα επιπλεον αβανταζ εχουμε το chat

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    θέλω να κάνουμε μια καλή λίστα, να την βάλω στο αγγλικό φόρουμ, και να την κρατάω εκεί συνέχεια (με καινούργια ποστ).
    Αλλά να κάνουμε όλο το πακέτο.
    και αυτό που λες δηλ. διαπραγματεύσεις και με μάνατζερ από άλλους σέρβερ.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Θα βάλω τη δική μου λίστα πρώτα. Να βάλουν και οι υπόλοιποι τη δική τους. Τα κοινά σημεία να μπαίνουν στη λίστα που θα κατατεθεί τα υπολοιπα θα συζητωνται προτείνω.
    Λοιπόν 1. Σ αυτό νομίζω θα συμφωνήσουν όλοι ότι πρέπει να γίνει άμεσα. Πρόσβαση σε όλες τις πληροφοριες της αντίπαλης ομάδας.
    2. Συμφωνώ με τις 12 ώρες ως όριο μετα την παρέλευση των οποίων θα μπορούμε να πάρουμε πίσω την προσφορά μας σε περίπτωση μη ανταπόκρισης καθώς 12 καλύπτουν σε όλες τις ηπείρους του πλανήτη μέρος της καθημερινότητας μας ξυπνιοι εφόσον βέβαια ο παίκτης παίζει το παιχνίδι.
    3. Μείωση της μεσιτειας ήτοι νταβατζιλικι της νορντεους στο μισό. Δηλαδή να φύγει το σύστημα της έναρξης από 5 έως 10 τόκεν και να περιοριστεί στο μισό. Δηλαδή από 1 τόκεν για τους γερους έως 5 για τους πολύ καλούς νέους.
    4. Το τσάτ είναι ένα σημαντικό θέμα προς συζήτηση. Εφόσον θα έχει πραγματοποιηθεί το 1. Θα πρέπει να μπορούμε να δούμε αν ο άλλος είναι ονλινε και να μπορούμε να συζητήσουμε μαζί του ή να του αφήσουμε και πμ για την τιμή του παίκτη πριν κάνουμε την προσφορά. Αυτό σε μια δεύτερη φάση θα μπορούσε να επεκταθεί σε όλες τις ομάδες του σερβερ όπως και σε άλλους σερβερ. Αυτή η πρόταση θα μπορούσε να έρθει σε συνδυασμό με την ιδέα για ανταλλαγές παικτών που συγχωρέστε με αν ισχύουν και δε το ξέρω πάντως δεν μπορώ σαν αγοραστής να προτείνω ανταλλαγή σε συνδυασμό με χρήματα και τόκεν ή μη.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nick Lizas and crisgr like this.

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Γενικά πάντως πιστεύω ότι οι μεταγραφές πρέπει να από συνδεθούν απο τους πλειστηριασμους σταδιακά και να δοθεί έμφαση στην αγορά κατόπιν διπραγματευσης έτσι ώστε να μην κερδίζει μόνο το πορτοφόλι αλλά το καλό σκαουτινγκ και η συνεννόηση με άλλους μάνατζερ. Να διατηρηθεί ο πλειστηριασμους αλλά για να καλύπτει κυρίως ανάγκες άμεσες της ομάδας. Στο κάτω κάτω είμαστε μάνατζερ όχι απλά προπονητές. Να γίνει έτσι πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Page 1 of 3 123 LastLast