Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
Like Tree2Likes

Thread: Να μπορούμε να στέλνουμε τοκεν σε φίλους

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Να μπορούμε να στέλνουμε τοκεν σε φίλους

    Να μπορώ να στέλνω τοκεν σε φίλους (όπως στέλνουμε φανέλες).
    Μπορεί να είναι σε ένα φίλο ή σε ένα μέλος της ομοσπονδίας μου αν θέλω να τον ενισχύσω.

    Επειδή αυτό μπορεί να είναι ενάντια στην εισοδηματική πολιτική της νορντέους
    ας υπάρχει κάποια κράτηση πχ 10%-20% των τόκεν.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Επειδή αυτό μπορεί να είναι ενάντια στην εισοδηματική πολιτική της νορντέους
    ας υπάρχει κάποια κράτηση πχ 10%-20% των τόκεν.[/QUOTE]

    Περα από τις κρατήσεις θα μπορούσαν να δεχτούν την πρόταση αυτή μόνο με την προϋπόθεση ότι θα μπορείς να χαρίζεις μόνο αγορασμένα τόκεν. Αλλιώς η πρόταση αυτή θα δημιουργούσε επαγγελματίες farmers τόκεν που θα τα πουλαγαν σε τιμή φθηνότερη από τη νορντεους, βγάζοντας λεφτά από αέρα κοπάνιστο.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    Έτσι είναι, ιδίως τώρα που κάπου είδα ότι ξεκινώντας από την αρχή, το παιχνίδι σου δίνει 120 τοκεν
    Μήπως εννοείς αγορασμένα τοκεν ?
    Σε αυτή την περίπτωση θα δέχονταν νομίζω.

  4. #4
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Με τους σωστους κανόνες όπως ανέφεραν τα παιδια δεν θα ειχα πρόβλημα.

    Δικα σου τοκενς ειναι οτι θες μπορεις να τα κανεις.
    Αρκει να μην ειναι ανεξέλεγκτο γιατι μπορει να χαθεί η μπάλα.

    Επισης θα μπορουμε με.φιλους μας να παιζουμε στοιχηματα σε φιλικά χαχαχα

  5. #5
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    εγω θα ηθελα εαν μπορουσε να γινει δεν ξερω , εαν γινεται τουλαχιστον στις ομοσπονδιες με
    τους φιλους να μπορουσαμε αφου εχουμε και το chat να κανουμε προταση αγορας για τους δανεικους
    για μεταγραφη μετα το τελος δανεισμου

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Οκ ,αλλά πως θα γίνει αν είναι διαφορετικό επίπεδο ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Να δίνεις τόκεν δύσκολο να το δεχτούν. Θα μπορούσε στο πλαισιο των ομοσπονδιων όμως να κάνουν κάτι όπως στο zero hero πχ να δίνεις τόκεν σε ένα κοινό ταμείο τα οποία θα χρησιμοποιούνται για το καλό της ομοσπονδίας όπως βελτίωση εγκαταστάσεων που θα δίνουν bonus στις ομάδες. Κοινές εγκαταστάσεις όπως αυτές που έχει η κάθε ομάδα που θα τις βελτιώνουμε και θα ωφέλουν όλες τις ομάδες της ομοσπονδίας. Άλλη ιδέα θα ήταν να προσκαλείς σε φιλικό ομάδες με στοίχημα τόκεν, φυσικά με μια μικρή προμήθεια στην εταιρεία και αυτός που κερδίζει να τα παίρνει όλα. Απλά αυτές ι ιδέες ξεφεύγουν λίγο από την έννοια της προσομοίωσης του ποδοσφαίρου.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    χμ, αυτό τώρα ήταν μια ιδέα που είχα αλλά δεν μπορεί να γίνει.
    Σαν διαχειριστής, παίρνω κάποια εξτρά τοκεν κάθε μήνα.
    Γι 'αυτό και ξεκίνησα με δική μου πρωτοβουλία (μόνο στο Ελληνικό φόρουμ γίνεται) αυτόν τον μηνιαίο διαγωνισμό όπου με κάποια από τα τοκεν που παίρνω, αγοράζω και κληρώνω μια φανέλα κάθε μήνα.
    Έτσι σκέφτηκα αντί για φανέλα, να μπορώ να στείλω ένα πακέτο με τόκεν σε αυτόν που κερδίζει στην κλήρωση.
    Μιλώντας όμως με τον Jeeve, μου είπε ότι αυτά τα τόκεν που παίρνουμε οι διαχειριστές, δεν φαίνονται σαν αγορασμένα αλλά σαν να κάναμε farming, σαν να βλέπαμε βίντεο δηλ.
    Οπότε άκυρο, και να γίνει η πρόταση, δεν μπορώ να στέλνω τοκεν από αυτά που παίρνω κάθε μήνα.
    Σε ένα διαγωνισμο που κέρδισε ένας φίλος και του έστειλα την φανέλα του Άγιαξ, ήταν επειδή έχω και αγορασμένα τόκεν και με αυτά του την έστειλα.
    * γιατί επίσημες φανέλες μόνο με αγορασμένα τόκεν μπορείς να στείλεις.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    ρε παιδια εχω 5 ομαδες (!) μια στο pc , μια στο ταμπλετ , μια στο κινητο μου και μια στο κινητο του αδελφου μου (την εχουμε μαζι ) αα και στομ παλιο το κινητο μου . Και δεν μπορει να γινει καμια με καμια "φιλοι" τοσο πια ρε παιδια ......

    σχετικα με τα τοκεν ωραιο μου ακουγεται αλλα καποιοι που δεν αγοραζουν καθολου και θελουν να βοηθησουν καποιο δεν θα ναι καλο αα και να υπαρχει ενα τσατ μεταξυ των φιλων για να λεμε αν χρειαζομαστε τοκεν , καμια φανελα ή να κανονισουμε και οι δυο μια ωρα για να παιξουμε φιλικο

  10. #10
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Και δεν μπορει να γινει καμια με καμια "φιλοι" τοσο πια ρε παιδια .
    πρέπει να είναι συνδεδεμένες με fb λογαριασμούς


    και στο παλιο το κινητο μου
    αυτή πρέπει να την κάνεις γρήγορα.
    Αν παίζεις σαν guest (χωρίς fb ή google + λογαριασμό) σε κινητά παλιά που έχουν πιο πριν εκδόσεις από
    End of support: devices with OS versions lower than iOS 7 / Android 4.0.3

    μετά τις 15 Οκτώβρη τέλος.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 1 of 2 12 LastLast