Results 1 to 7 of 7
Like Tree3Likes
  • 2 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By Cloverfield

Thread: Να μπουν τα τάκλιγκ στα στατιστικά των αμυντικών

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Να μπουν τα τάκλιγκ στα στατιστικά των αμυντικών

    Δεν ξέρω ρε παιδιά και είμαι περίεργος να δω τι λέτε.
    Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τους αμυντικούς μου.
    Οκ, η άμυνα πάει καλά αλλά θέλω να βλέπω και ποιοί ξεχωρίζουν.
    Την μια παίρνει ο ένας 6, την άλλη 7, την άλλη 8, τα ίδια και οι άλλοι.
    Έλεγα αντί για να δείχνει τα γκολ ας πούμε ή τις άσσιστ που είναι ακόμα πιο σπάνιες, να δείχνει πόσα τάκλιγκ έχει ο αμντικός.
    Υποθέτω ότι αφού μετράει τα τάκλιγκ του αγώνα, μπορεί να καταγράψει και ποιός έκανε πόσα.
    Έτσι θα έχουμε μια εικόνα ποιοί είναι οι καλύτεροι, αυτοί που έχουν τα περισσότερα σε καθε αγώνα και στην σεζόν, ανάλογα με τις συμμετοχές τους.
    Τι λέτε ?
    Last edited by nikolgiorgos; 10-03-2016 at 08:00 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Μα εννοείται! Απο την στιγμή που το παιχνίδι είναι τακτικής ο μοναδικός τρόπος να μαθεις να στήνεις σωστα τους παίκτες σου και τις τακτικες σου ειναι μεσω των στατιστικών.

    Αυτή την στιγμή τα στατιστικά είναι λιγα για βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα.

    Και θεωρω οτι απο developing μερια δεν θα ειναι κατι δυσκολο, γιατι καπως θα μετρανε αυτα για να βγαινουν οι βαθμολογίες. Απλα πρεπει να σταματήσουν να ειναι εσωτερικά και να τα δωσουν στο λαό!
    nikolgiorgos likes this.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αυτό το ρωτάω γιατί ενδεχομένως μπορεί να μην έχει χώρο για πρόσθετα στατιστικά (γιατί θα αλλάξει όλο το interface μετά).
    Το οποίο σημαίνει ότι με τα σημερινά δεδομένα και για να γίνει άμεσα, θα πρέπει να αφαιρεθούν ή τα γκολ ή άσσιστ (προτιμώ το δεύτερο).
    Last edited by nikolgiorgos; 10-07-2016 at 04:15 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    φυσικά καλύτερα τάκλιν παρά άσιστ

  5. #5
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Πολυ σωστος τακλιν αντι για κατι αλλο (οχι ασιστ , ο αμυντικος που εχει ικανοτητα κορνερ και εχει βγαλει7ασιστ σε 12 αγωνες? )

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    60
    Καλησπέρα τα παιδιά,

    Υπάρχουν πάρα πολλά στατιστικά που θα είχαν ενδιαφέρον:

    - Λάθη (πουλήματα της μπάλας, λανθασμένα τάκλιν, λανθασμένες τοποθετήσεις, λανθασμένες έξοδοι τερματοφυλάκων)

    - Γκολ / τελικές προσπάθειες

    Εκτός από περισσότερα χαρακτηριστικά στα στατιστικά όμως, θα ήθελα και μια λεπτομερή αναφορά του αγώνα (έχω την εντύπωση ότι το έχω δει σε screenshots της παλιάς έκδοσης).

    Τι εννοώ: ότι περιγραφές εμφανίζονται στα πεταχτά (στο κάτω μέρος της οθόνης) κατά τη διάρκεια του αγώνα να μπορείς να τις βλέπεις όλες λεπτομερώς.

    Νομίζω ότι η αναφορά που δίνει το παιχνίδι μετά το τέλος του αγώνα είναι πολύ επιφανειακή.

    Τι λέτε;

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Συμφωνώ αλλά προς το παρόν λέμε για πράγματα που μπορούν να γίνουν σχετικά εύκολα.
    τα τάκλιγκ δηλαδή πιθανόν να τα καταγράφει το παιχνίδι και μπορεί να τα δίνει στα στατιστικά.
    Τις αποκρούσεις των τερματοφυλάκων το ίδιο.
    Ας γίνει μια αναβάθμιση τουλάχιστον στο υπάρχον πρόγραμμα (όπως ας πούμε αλλάξαν τις ικανότητες στους τερματοφύλακες).
    Τώρα αν γίνει μια ριζική αναβάθμιση στο μέλλον, γιατί όχι.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html